2GB w laptopie

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » czwartek 08 gru 2005, 23:01

Kolego, mogę Ci powiedzieć gdzie rozdają wędki za free, ryby Ci nie dam. Już nigdy....

**********************

Tak sobie chodze po wątkach na forum i widzę,że wszyscy Cię raczej irytują. Ryby od Ciebie nie chcę, a wędka rzeczywiście przydałaby się. Zatem czekam na sugestie innych forumowiczów albo Twój lepszy humor Tak czy tak... miłego wiedzoru życzę.
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: Zbynia » czwartek 08 gru 2005, 23:59

najpierw zobacz ile slotow na pamiec ma ten laptop(bo nie zrobisz dualchannel z jednym slotem)

i zobacz czy nie ma przypadkiem ramu na stale wsadzonego w plyte glowna......

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » piątek 09 gru 2005, 01:13

...najpierw zobacz ile slotow na pamiec ma ten laptop(bo nie zrobisz dualchannel z jednym slotem)

i zobacz czy nie ma przypadkiem ramu na stale wsadzonego w plyte glowna.........

**********************

Ten laptop ma 2 sloty i chyba nie ma na stałe wbudowanego ramu, bo producent przewiduje dowolne konfiguracje od 256 do 2GB. Ponadto:

Pentium M 740

Chipset Intel 915 GM

Interfejsy 3x port USB 2.0

1x port IEEE1394

1x port S-Video (TV-out)

1x port VGA

1x wyjście Audio Out

1x wejście mikrofonu

1x port RJ-45 LAN

1x port RJ-11 Modem

1x PCMCIA typ I lub typ II

Wyświetlacz 15.4" TFT WXGA (1280 x 800)

Wbudowana karta dźwiękowa REALTEK ALC250 AC'97 3D stereo sound system kompatybilna z Sound Blaster PRO, 2 głośniki

Wiadomo, że bedę potrzebował porządnego interfejsu audio(myślę o EMU 1616m na PCMCIA).

Można go spokojnie porównać z laptopem iCom opisywanym w EiS, ale jest trochę tańszy. Ma on platformę Sonoma, ale dostępny jest tylko z DDR- producent mówi,że DDR2 dostępny będzie dopiero w przyszłym roku. Czytałem parę artykułów o róznicach między DDR a DDR2 wywnioskowałem, że bardzo trudno powiedzieć co jest lepsze DDR- niższa częstotliwość wyższy timing ,DDR2 odwrotnie.

Teraz pytanie... Czy warto czekać na DDR2 przy tym chipsecie? Na co jeszcze powinienem zwrócić szczególną uwagę przy wyborze laptopa?



www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: 2GB w laptopie

Post autor: bruce_lee » piątek 09 gru 2005, 01:44

......najpierw zobacz ile slotow na pamiec ma ten laptop(bo nie zrobisz dualchannel z jednym slotem)

i zobacz czy nie ma przypadkiem ramu na stale wsadzonego w plyte glowna.........

**********************

Ten laptop ma 2 sloty i chyba nie ma na stałe wbudowanego ramu, bo producent przewiduje dowolne konfiguracje od 256 do 2GB. Ponadto:

Pentium M 740

Chipset Intel 915 GM

Interfejsy 3x port USB 2.0

1x port IEEE1394

1x port S-Video (TV-out)

1x port VGA

1x wyjście Audio Out

1x wejście mikrofonu

1x port RJ-45 LAN

1x port RJ-11 Modem

1x PCMCIA typ I lub typ II

Wyświetlacz 15.4" TFT WXGA (1280 x 800)

Wbudowana karta dźwiękowa REALTEK ALC250 AC'97 3D stereo sound system kompatybilna z Sound Blaster PRO, 2 głośniki

Wiadomo, że bedę potrzebował porządnego interfejsu audio(myślę o EMU 1616m na PCMCIA).

Można go spokojnie porównać z laptopem iCom opisywanym w EiS, ale jest trochę tańszy. Ma on platformę Sonoma, ale dostępny jest tylko z DDR- producent mówi,że DDR2 dostępny będzie dopiero w przyszłym roku. Czytałem parę artykułów o róznicach między DDR a DDR2 wywnioskowałem, że bardzo trudno powiedzieć co jest lepsze DDR- niższa częstotliwość wyższy timing ,DDR2 odwrotnie.

Teraz pytanie... Czy warto czekać na DDR2 przy tym chipsecie? Na co jeszcze powinienem zwrócić szczególną uwagę przy wyborze laptopa?



...

**********************

Mnie tam wychodzi drożej niż w ICom, w dodatku masz 2 porty USB mniej. Sprawdź jeszcze raz, chyba że z jakiś innych względów stawiasz na Aristo.
[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » piątek 09 gru 2005, 01:58

Rzeczywiście!!! Widzę,że jest nowy cennik. Jutro wszystko przeliczę. Dzięki!!!
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » piątek 09 gru 2005, 13:59

Sprawdziłem w iComie i jest tańszy, zatem rezygnuję z Aristo i przymierzam się do kupna iCom PB 8300 - różni się od 8200 testowanego w EiS 09/2005 tym, że ma DDR2 i dysk SATA. A swoją drogą co sądzicie o różnicach miedzy DDR i DDR2 oraz między ATA i SATA przy chipsecie Intel Aviso 915 GM? Czy gra jest warta wywalenia większej kasy? Ktoś pewie powie "poczytaj to się dowiesz"... poczytałem i wszędzie nawet tu na forum zdania sa podzielone...
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: netes » piątek 09 gru 2005, 14:24

...Sprawdziłem w iComie i jest tańszy, zatem rezygnuję z Aristo i przymierzam się do kupna iCom PB 8300 - różni się od 8200 testowanego w EiS 09/2005 tym, że ma DDR2 i dysk SATA. A swoją drogą co sądzicie o różnicach miedzy DDR i DDR2 oraz między ATA i SATA przy chipsecie Intel Aviso 915 GM? Czy gra jest warta wywalenia większej kasy? Ktoś pewie powie "poczytaj to się dowiesz"... poczytałem i wszędzie nawet tu na forum zdania sa podzielone......

**********************

DDR2 o takiej samej nominalnej prędkości co DDR400 jest generalnie wolniejsze ze względu na dłuższe czasy dostępu, natomiast szybsze pamiątki na DDR2 nadrabiają taktowaniem, choć mimo wszystko czas dostępu nie zawsze jest lepszy niż przy DDR. Poza tą kwestią DDR2 potrzebują mniejszego napięcia niż DDR w związku z czym mniej się grzeją. Co do ATA i SATA to pomiędzy ATA133 a SATA I różnic w prędkości praktycznie nie ma. Co innego w przypadku SATAII, wtedy się to opłaca.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: 2GB w laptopie

Post autor: bruce_lee » piątek 09 gru 2005, 14:50

...Sprawdziłem w iComie i jest tańszy, zatem rezygnuję z Aristo i przymierzam się do kupna iCom PB 8300 - różni się od 8200 testowanego w EiS 09/2005 tym, że ma DDR2 i dysk SATA. A swoją drogą co sądzicie o różnicach miedzy DDR i DDR2 oraz między ATA i SATA przy chipsecie Intel Aviso 915 GM? Czy gra jest warta wywalenia większej kasy? Ktoś pewie powie "poczytaj to się dowiesz"... poczytałem i wszędzie nawet tu na forum zdania sa podzielone......

**********************

A pracujesz z dużą ilością ścieżek czy sampli ładujących się z dysku? Bo jak nie, to możesz sobie odpuścić SATA, zwłaszcza że to nie jest SATA II. A różnica w cenie to 450 pln
[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » piątek 09 gru 2005, 15:10

A pracujesz z dużą ilością ścieżek czy sampli ładujących się z dysku? Bo jak nie, to możesz sobie odpuścić SATA, zwłaszcza że to nie jest SATA II. A różnica w cenie to 450 pln...

**********************

I tak i tak, choć na estradzie przewiduję grać na VST i odpalać 8 sceiżek, bo tyle odpalam teraz z mojego fostexa D108. Ale ponadto chce też pracowac na scieżkach audio.
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: StereoCult » piątek 09 gru 2005, 18:01

proponowal bym innego laptopa do gry na zywo np Fujitsu

ODPOWIEDZ