2GB w laptopie

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

2GB w laptopie

Post autor: keyzone » czwartek 08 gru 2005, 21:01

Witam!

Mam zamiar kupić laptopa Aristo Smart 400. Jest atrakcyjny patrząc na stosunek cena/wyposażenie. mozna to podejrzec na stronie producenta ( http://www.comes.com.pl/towar.php?s-ktm=ww...00&ot=spec&d=12 ). Ale mam jeden dylemat. Poniewaz potrzebuję go do muzyki a ściślej do grania na żywo na estradzie na instrumentach vst chcę go kupić z prockiem Pentium M 740 2GB ramu. Co prawda producent mówi, ze nie ma przeciwskazań, ale chciałbym się upewnić. Kilka osób mówiło mi, że miało kłopoty z Windowsem z 2Gb w kompie. Dotyczyło to jednak kompa stacjonarnego.

Może ktoś ma tyle ramu w laptopie albo zna kogos kto ma? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » czwartek 08 gru 2005, 21:18

Poprawny link to

http://www.comes.com.pl/
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: preceli » czwartek 08 gru 2005, 21:22

1. Kto Ci powiedział, że wykładnikiem sprzętu do audio jest te 2GB RAM. Odszukaj go i uśpij a później zajmij się lekturą EiS, ew. tego forum.

2. Amen.
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: BigGuns » czwartek 08 gru 2005, 21:52

...Witam!

Mam zamiar kupić laptopa Aristo Smart 400. Jest atrakcyjny patrząc na stosunek cena/wyposażenie. mozna to podejrzec na stronie producenta ( http://www.comes.com.pl/towar.php?s-ktm=ww...00&ot=spec&d=12 ). Ale mam jeden dylemat. Poniewaz potrzebuję go do muzyki a ściślej do grania na żywo na estradzie na instrumentach vst chcę go kupić z prockiem Pentium M 740 2GB ramu. Co prawda producent mówi, ze nie ma przeciwskazań, ale chciałbym się upewnić. Kilka osób mówiło mi, że miało kłopoty z Windowsem z 2Gb w kompie. Dotyczyło to jednak kompa stacjonarnego.

Może ktoś ma tyle ramu w laptopie albo zna kogos kto ma? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

...

**********************

miałem problem z rozszerzeniem z 1 GB do 2GB, ale jak się okazało powodem było to że kupiłem inną pamięć (na szczęście po paru eksperymentach poszło), więc jeżeli masz zamiar wpakować mu 2 GB to kup od razu identyczne kości, nie będziesz miał żadnego problemu.



2 GB nie jest wyznacznikiem oczywiście. z drugiej strony nie a się zaprzeczyć że na 2 GB pracuje się znacznie lepiej.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: preceli » czwartek 08 gru 2005, 22:00

...więc jeżeli masz zamiar wpakować mu 2 GB to kup od razu identyczne kości, nie będziesz miał żadnego problemu.



To wie, a przynajmniej już powinien wiedzieć każdy komu chciało się przejrzeć to forum. O czytających regularnie magazyn nie wspomnę.



...z drugiej strony nie a się zaprzeczyć że na 2 GB pracuje się znacznie lepiej...



Nie pytam co znaczy wg Ciebie "lepiej" bo pewnie miałeś na myśli "wydajniej".
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » czwartek 08 gru 2005, 22:02

...1. Kto Ci powiedział, że wykładnikiem sprzętu do audio jest te 2GB RAM. Odszukaj go i uśpij a później zajmij się lekturą EiS, ew. tego forum.

2. Amen....

**********************

Ooo tak. Takiej odpowiedzi potrzebowałem.Jest krótka,zwięzła i daje duuuzo informacji... ale o piszącym. Sytuacja jest taka,że pracuję na... LEGALNYM!!!...oprogramowaniu: cubase SL3, V-stack, halion 1.0, stylus RMX, Stormdrum, Waldorf itd i np. White Piano firmy Sampletekk. Od 4 lat pracuje na stacjonarnym kompie a na koncertach gram na hardwearze. Nie mniej moim zdaniem softwear dla mnie brzmi lepiej np. white piano to najlepsze piano jakie słyszałem ale zabiera bardzo duuużo ramu, a jak jeszcze chciałbym w tym samym czasie poszaleć z RMX na żywo, bo mozna nim improwizować i jeszcze załadować kilka innych fajnych sampli do haliona i w tym samym czasie miec odpalone PPG Wave to może się zrobić problem. W moim kompie mam 1.5GB ramu i czasami nie starcza- dlatego kupiłem upgrade z SL1 do SL3, bo ma funkcję freeze. Ale ta funkcja w graniu na żywo raczej się nie przyda.Ponadto 2GB ramu chcę miec, bo posiadając 2 takie same kości po 1GB mogę włączyć tryb dual chanel. Proszę zatem o prawdziwe sugestie a nie wygłupy

PS.Mam wszystkie nry EiS od 2003 r i czytałem obydwa atykuły o iCom Prestige Book, ale Comes jest bliżej mojego domu niż iCom i w przypadku problemów będe miał bliżej do serwisu...
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: preceli » czwartek 08 gru 2005, 22:14

...W moim kompie mam 1.5GB ramu i czasami nie starcza- dlatego kupiłem upgrade z SL1 do SL3, bo ma funkcję freeze. Ale ta funkcja w graniu na żywo raczej się nie przyda.Ponadto 2GB ramu chcę miec, bo posiadając 2 takie same kości po 1GB mogę włączyć tryb dual chanel. Proszę zatem o prawdziwe sugestie a nie wygłupy



O rany...

Kup te 2x 1GB RAM-u i niech Ci się wydaje, że co to coś zmieni.

Czytasz widać dużo, ale czy rozumiesz?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: keyzone » czwartek 08 gru 2005, 22:31

O rany...

Kup te 2x 1GB RAM-u i niech Ci się wydaje, że co to coś zmieni.

Czytasz widać dużo, ale czy rozumiesz?

...

**********************

Widzę, że chcesz udowodnić swój potencjał intelektualny, ale zamiast rzucac hasła typu "ja wiem ale ci nie powiem" napisz jak poradzic sobie wielkimi objętościowo próbkami. Byłbym naprawdę szczęsliwy gdybym nie musiał kupować drugiej kości 1GB- 707 zł po drodze nie chodzi. Dla tego wiesz... wyluzuj... ja nie jestem wszechwiedzący i prawdopodobnie wiem mniej od Ciebie, ale chyba po to jest to forum, żeby Ci, którzy wiedzą mniej pytali tych , którzy wiedzą więcej Luz
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: netes » czwartek 08 gru 2005, 22:31

Dobrze sparowane kostki 2x1GB będą śmigać bezproblemowo (dobrze sparowane czyli identyczne kostki, najlepiej jeszcze z tej samej serii produkcyjnej), natomiast problem może pojawić się przy zastosowaniu 4x512MB na platformie AMD64, nie jest możliwe bowiem ustawienie 1T, co powoduje spadek wydajności pamięci o jakieś 10-15%. Ten błąd kontrolera pamięci miał być poprawiony w Venice jednak coś się nie udało i nadal mamy z nim do czynienia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: 2GB w laptopie

Post autor: preceli » czwartek 08 gru 2005, 22:48

..ale chyba po to jest to forum, żeby Ci, którzy wiedzą mniej pytali tych , którzy wiedzą więcej Luz...

**********************

Kolego, mogę Ci powiedzieć gdzie rozdają wędki za free, ryby Ci nie dam. Już nigdy.
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

ODPOWIEDZ