VSt sampler...

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
KUBAwo
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 13 lis 2005, 00:00

VSt sampler...

Post autor: KUBAwo » niedziela 18 gru 2005, 12:12

witam i od razu mówie...prosze o wyrozumialość... :) Do robienia muzyki uzywam FL studio + kilku vst. ale to mało ważne,gatunek to hh oparty na raczej syntetycznych brzmieniach niz ciętych samplach ktorych uzywam bardzo niewiele.Wracając d' tematu to prosilbym o kilka sugestii jakich samplerów mogłbym używac programowych oczywiście pasujacych dobrze do takiej muzyki... pozdrawiam KUBAwo

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: VSt sampler...

Post autor: Tadeo » niedziela 18 gru 2005, 12:22

ano takich, które najlepiej odtworzą interesujące Cię sample. Masz jakieś na oku? hę?

KUBAwo
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 13 lis 2005, 00:00

Re: VSt sampler...

Post autor: KUBAwo » niedziela 18 gru 2005, 12:31

hmmm...to jest tak ,ze wlasnie nie do konca orientuje ie w tym temacie,jakbym jakies widzial na wlasne oczy i chwile przy nich siedzial to moglbym odpowiedziec ,a ja dotychczas korzystalem tylko z fruity loopsa + sound forge + acid.Jedyny sampler ktory znam to ten z fl. :) Ale z tego co czytalem to moze sampletank?? albo cos z N.I lub steinberga?

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: VSt sampler...

Post autor: alius » niedziela 18 gru 2005, 12:42

...hmmm...to jest tak ,ze wlasnie nie do konca orientuje ie w tym temacie,jakbym jakies widzial na wlasne oczy i chwile przy nich siedzial to moglbym odpowiedziec ,a ja dotychczas korzystalem tylko z fruity loopsa + sound forge + acid.Jedyny sampler ktory znam to ten z fl. :) Ale z tego co czytalem to moze sampletank?? albo cos z N.I lub steinberga?...

**********************

A w jaki sposób Fl Studio ogranicza Twoje chęci zabawy z próbkami?

Z tego co widziałem "frutek" wcale nie ma się czego wstydzic pod tym względem...

KUBAwo
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 13 lis 2005, 00:00

Re: VSt sampler...

Post autor: KUBAwo » niedziela 18 gru 2005, 12:53

Heh...FL jest super wdg. mnie pod wzgledem mozliwosci i wcale nie zamierzam przestawac z niego korzystac a i tak podejrzewam ze po ponad 8 miesiącach obcowania z nim duzo jeszcze o nim nie wiem...:) A szukam jakiegos dodatkowego samplera glownie z racji tego ze chcialbym miec od razu gotowa wieksza ilosc soundzów do grania,slyszalem ze pod tym wzgledem sampletank jest swietny.

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: VSt sampler...

Post autor: richtig » niedziela 18 gru 2005, 13:07

...Heh...FL jest super wdg. mnie pod wzgledem mozliwosci i wcale nie zamierzam przestawac z niego korzystac a i tak podejrzewam ze po ponad 8 miesiącach obcowania z nim duzo jeszcze o nim nie wiem...:) A szukam jakiegos dodatkowego samplera glownie z racji tego ze chcialbym miec od razu gotowa wieksza ilosc soundzów do grania,slyszalem ze pod tym wzgledem sampletank jest swietny....

**********************



Do Sampletanka nie można wrzucac swoich próbek, tylko trzeba grac na gotowcach. Jest co prawda programik Extreme Sample Converter, w którym można sobie przekonwertowac "zwykłe" sample (.wav) na format, który rozpoznaje Sampletank, ale po prostu ST jest do czego innego. W sieci jest dużo darmowych samplerków VSTi, "szukajcie a znajdziecie".

NI Kontakt to już potężna maszyna i bez obrazy, ale chyba zbyt potężna dla Ciebie (jeżeli Ci dotychczas wystarczał sampler w FL, to nie ma sensu od razu się przesiadac z roweru do odrzutowca) :)



Pozdrawiam
www.myspace.com/pchelki

KUBAwo
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 13 lis 2005, 00:00

Re: VSt sampler...

Post autor: KUBAwo » niedziela 18 gru 2005, 14:00

Aha. dzieki za odpowiedzi.Czyli w sumie to sampletank spelnilby moje oczekiwania co do bazy gotowych próbek bo o to mi chodzi glownie zeby oprocz samplera z z fl miec cos z duza baza probek...

A jeszcze w ramach uzupelnienia to moglibyscie podac nazwy 1 albo 2 jakichs dobrych free samplerow,bo chce ominac proces, sciagnij ,instaluj, odinstaluj szukaj dalej,sciagnij,instaluj,odinstaluj...itd... z gory BigThx:)

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: VSt sampler...

Post autor: mellodeque » niedziela 18 gru 2005, 21:52

Masz znakomity Native Instruments KONTAK2 + 15GB sound Library, za około 1100PLN.



over.

Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
rt_of_vnenture
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 lip 2005, 00:00

Re: VSt sampler...

Post autor: rt_of_vnenture » niedziela 18 gru 2005, 23:12

...Masz znakomity Native Instruments KONTAK2 + 15GB sound Library, za około 1100PLN.



over.

...

**********************

A tutaj darmowe ...

http://www.kvraudio.com/get.php?mode=results&st=adv&soft=i&type%5B%5D=33&type%5B%5D=4&f=0&fe=0&win=1&free=1&sf=0&receptor=&sort=1&rpp=100

ODPOWIEDZ