Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Gajdzin
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:00

Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: Gajdzin » niedziela 05 mar 2006, 22:06

Czy ktoś może polecić firmę projektującą studia muzyczne (w W-wie)? Chodzi o doradztwo, nie budowę.



Ostatnio w piwnicy (17,5m2) na moim osiedlu urządziłem salę prób zespołu. Niestety proste metody izolacji akustycznej zawiodły i na pierwszej próbie dość szybko pojawił się sąsiad z góry... Fakt, że sąsiadem okazał się być sam J. Szlagowski (perkusja, Lady Pank 1982-95) niewiele pomógł - nawet perkusista potrzebuje czasem pomieszkać



Teraz muszę budować od nowa i porządnie (pewnie „pływający” pokój w pokoju), ale tym razem wolę zapłacić parę zł specjaliście za fachowy projekt, żeby nie wywalić kupy kasy nie odnosząc oczekiwanego skutku, czyli życia w zgodzie z sąsiadami.



Z góry wielkie dzięki za wszelkie rekomendacje!



Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Wszystko o mnie na mojej stronie internetowej: www.marcin.bruczkowski.com

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: Master » niedziela 05 mar 2006, 22:16

No to masz problem, ... ale powodzenia , TUTAJ masz adres strony człowieka ktory mi pomagał wyciszyc pokoj ... sprobuj... zreszta , jesli tak naprawde chcesz "uszczelnic " 17,5 m to uwierz ze z 17,5 zrobi sie 10

tboy
Posty: 25
Rejestracja: środa 08 lut 2006, 00:00

Re: Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: tboy » poniedziałek 06 mar 2006, 00:23

hej !



wiem ze we wroclawiu jest taka firma. otworz sobie ktorys z numerow EiS na ostatnich stronach. znajdziesz cos tam na pewno :)




Awatar użytkownika
Gajdzin
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:00

Re: Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: Gajdzin » poniedziałek 06 mar 2006, 09:17

...No to masz problem, ... ale powodzenia , TUTAJ masz adres strony człowieka ktory mi pomagał wyciszyc pokoj ... sprobuj... zreszta , jesli tak naprawde chcesz "uszczelnic " 17,5 m to uwierz ze z 17,5 zrobi sie 10 ...

**********************

Dzięki! Ale przeraziłeś mnie tymi 10m2... Obecna powierzchnia to minimum na perkusję, 2 gitary i bas. Liczyłem, że jak zbuduję klatkę z płyt włóknowo-gipsowych i dam 7cm waty mineralnej między ścianami klatki a piwnicy, całość zmniejszy się o 10cm z każdej strony, czyli z 17,5 do 16m2. Tyle jestem w stanie przeżyć...



Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Wszystko o mnie na mojej stronie internetowej: www.marcin.bruczkowski.com

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: Master » poniedziałek 06 mar 2006, 10:28



Dzięki! Ale przeraziłeś mnie tymi 10m2... Obecna powierzchnia to minimum na perkusję, 2 gitary i bas. Liczyłem, że jak zbuduję klatkę z płyt włóknowo-gipsowych i dam 7cm waty mineralnej między ścianami klatki a piwnicy, całość zmniejszy się o 10cm z każdej strony, czyli z 17,5 do 16m2. Tyle jestem w stanie przeżyć...



**********************

No oczywiscie troche przesadziłem tylko , jakos nie moge sobie wyobrazic , bebny , 2 gitary i bas w 17 m2 piece , kolumny wzmacniacze ... tzn wszystko jest mozliwe i sie zmiesci , tylko czy wy sie bedziecie słyszec ? i teraz kwestia czy chesz wytłumic pomieszczenie czy odizolowac sie od sasiadów , no jesli to drugie to mało miejsca wam zostanie na proby :) wracajac do wełny mineralnej , przez 4 lata miałem powazny problem z pyleniem sie tego swinstwa , zadne uszczelnienia nie pomagały , dostałem uczulenia wywaliłem ten syf, po kilku latach jeszcze gdzie niegdzie napotykam na pył ktory nadal siedzi w kontach ... po mimo 10000000 razy odkurzania wycierania itd .

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: StereoCult » poniedziałek 06 mar 2006, 16:01

jesli to jest piwnica w jakims bloku to masz powazny problem bo nie wytlumisz tego wcale i zaden czlowiek ktory sie na tym zna raczej nie pomoze :( poprostu taka konstrukcja... nie lepiej wynajac na proby jakas sale w szkole za pare zl chetnie kazda szkola cos wynajmie :)

Awatar użytkownika
Kołtun
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 lip 2004, 00:00

Re: Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: Kołtun » poniedziałek 06 mar 2006, 17:05

...jesli to jest piwnica w jakims bloku to masz powazny problem bo nie wytlumisz tego wcale i zaden czlowiek ktory sie na tym zna raczej nie pomoze :( poprostu taka konstrukcja... nie lepiej wynajac na proby jakas sale w szkole za pare zl chetnie kazda szkola cos wynajmie :) ...

**********************





W to chętnie to trochę wątpię. Ostatnio szukam bardzo intesywnie miejsca na granie prób oraz niewielkie studio. Od szkół i przedszkoli zaczeliśmy.

Po wizycie w około 50 obiekatach tego typu w czterech wyrażono zgodę.

Awatar użytkownika
chlebow
Posty: 173
Rejestracja: niedziela 16 lis 2003, 00:00

Re: Szukam firmy projektującej studia (W-wa)

Post autor: chlebow » poniedziałek 06 mar 2006, 18:48

...jesli to jest piwnica w jakims bloku to masz powazny problem bo nie wytlumisz tego wcale i zaden czlowiek ktory sie na tym zna raczej nie pomoze :( poprostu taka konstrukcja...

**********************

Jestem tego samego zdania i doświadczenia. To by musiały być naprawdę grube ściany by stawić przeszkodą falom długim. Żadne płyty i wełna nie pozwolą Ci na to.
MAC G5 / 2GRAM / 2xUAD-1 / UAD-2 / Logic 9 / RME 800 / 2xMOTU HD 896 + 828mkII / HD2 Pro Tools 8 / 2x Lynx Aurora 16 / Audient ASP8024

ODPOWIEDZ