POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Arsen88
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: Arsen88 » czwartek 16 mar 2006, 22:48

Witam wszystkich!

Jestem gitarzystą, gram na PODzie XT live. Do niedawna jeszcze miałem chyba najprostszą karte dzwiekowa na swiecie - Creative SoundBlaster 128. Nagrywałem sobie coś tam dla własnych potrzeb na takim sprzęcie (przez USB), no ale jak się nie trudno domyśleć nie było rewelacji. Dźwięk był masakrycznie "cienki", góra to istny piasek, a dołu praktycznie nie było. No więc postanowiłem sobie zakupić jakąś lepszą kartę dźwiękową. Dużo czytałem dobrego o ESI Juli@ no i się na nią zdecydowałem. Kiedy dostałem ją, wiadomo podnieta :), podłączam ją z nadzieją na przyzwoite brzmienie... nagrywam coś i ...rozczarowanie !! - praktycznie nie słychać różnicy pomiędzy tamtą (no a wiadomo, że "powinna" to być przepaść)..Miedzy nagrywaniem przez USB, a przez Jack'a jest tylko roznica w latencji (a swoją drogą to czy karta PCI ma jakis wplyw na USB?).. Kompletnie nie wiem co sie dzieje i aż mi się nie chce wieżyć że "to tak ma być". Może coś mogłem zrobić żle ?! Wiem na pewno ze w podzie jest odpowiedni tryb, sygnal na wejsciu nie przesteruje... Może ktoś mi coś doradzi..... Z góry dzięki...

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: fatman » czwartek 16 mar 2006, 23:04

moja rada jest taka ze trzeba bylo kupic pozadny wzmacniacz do gitary jak chciales dobrego brzmienia, karta ktora kupiles pozwoli Ci jedynie (a moze az) na zarejestrowanie dzwieku w pelnej jakosci pewnie 24bit/96kHz natomiast nie sprawi ze POD zacznie brzmiec lepiej, jedyne co mozesz zrobic to poszukac w jego ustawieniach czy ma tam opcje w stylu Direct Out z pominieciem pewnej czesci symulacji tak jak to robi Digitech, oraz zaczac ekssperymentowac z roznymi ustawienia w PODzie, wiesz equalizer itp, rozne typy glosnikow czy wzmacniaczy (nie znam sie na PODach).



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
peterka
Posty: 45
Rejestracja: piątek 04 lut 2005, 00:00

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: peterka » piątek 17 mar 2006, 11:03

Witam. Ja mam wzmachol LINE6 spider II przez ktorego czasem nagrywam liniowo w wejscie karty SB Audigy 2 i jakos nigdy nie mialem problemu z brzmieniem. Wiadomo, że nie jest to cos wymarzonego ale jakość jest naprawde zadowalajaca. Może musisz dobrac odpowiednio ustawienia w PODzie i w kompie.

PZDR.

Awatar użytkownika
peterka
Posty: 45
Rejestracja: piątek 04 lut 2005, 00:00

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: peterka » piątek 17 mar 2006, 11:11

Chodzi mi o to, że takie samo osiągam brzmienie na probach z głośnika tego wzmacniacza jak nagrywając liniowo w kompa. I nie ma jakiejś specjalnej różnicy. Może spróbuj tego PODa podpiąć pod w miarę dobry wzmacniacz gitarowy i kręc gałami żeby było jak najlepiej i wtedy spróbuj podłączyć do kompa.

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: msieczko » piątek 17 mar 2006, 17:03

a na czym odsluchujesz tego poda ??



nagrywanie przez wejscie karty nie da Ci duzo lepszego sygnalu niz przez USB z pod'a. Kluczowe jest tu wlasciwe ustawienie presetow. Moze daj nam jakis preset ktory wg. Ciebie brzmi slabo i zobaczymy.
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
Arsen88
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: Arsen88 » piątek 17 mar 2006, 17:26

...a na czym odsluchujesz tego poda ?



nagrywanie przez wejscie karty nie da Ci duzo lepszego sygnalu niz przez USB z pod'a. Kluczowe jest tu wlasciwe ustawienie presetow. Moze daj nam jakis preset ktory wg. Ciebie brzmi slabo i zobaczymy....

**********************

Odsłuchuje to na Creative'ach 2.1 - wiem to nie są odsłuchy studyjne, no ale na tych samych kolumienkach gitary nagrane na płytach Metallici, czy też choćby próbki Line 6 grają zawodowo :)! (dobra wiem ze oni mają "minimalnie" inny sprzęt:)) hehe Możliwe, że ja tu czegoś nie rozumiem, ale co, mam kupić zawodowe odsłuchy żeby cieszyć się z brzmienia, którego nie idzie słuchać na "pospolitym" sprzęcie? A co do tych presetów to nie wiem jakbym miał wam je dać...zresztą nawet firmowe presety na nagraniu to kapa (te same presety, które na stronce Line 6 brzmią jak bajka)Pewne jest to, że dźwięk z PODa co jak co raczej nie jest jakimś "szczochem", o czym świadczą setki zawodowo brzmiących płyt

nagranych przy pomocy tego urządzonka...



A tak wogóle to dzięki za zainteresowanie.. :)

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: fatman » piątek 17 mar 2006, 19:57

jezeli idzie o te zawodowe plytki to spora czesc z nich to jedynie mit, nic nie zastopi prawdziwego wzmacniaca, zwlasza jezeli idzie o przester. co do PODa to mze sprawdz czy np zamiast podpinac go kablem stereo nie podpioles go mono, hm no nie wiem co tam moze jeszcze byc, moze masz bardzo slaby przetwornik w gitarze?

Awatar użytkownika
Arsen88
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: Arsen88 » piątek 17 mar 2006, 20:36

Dobra ludzie walne wam kilka próbek (tylko je gdzies zamieszcze), żeby było wiadomo o co chodzi :)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: POD XT, ESI Juli@ i... rozczarowanie?!

Post autor: matiz » piątek 17 mar 2006, 21:08

Nagrywałem sobie coś tam dla własnych potrzeb na takim sprzęcie (przez USB), no ale jak się nie trudno domyśleć nie było rewelacji. Dźwięk był masakrycznie "cienki", góra to istny piasek, a dołu praktycznie nie było.



Hmmm... zebys kupil "niewiadomojaka" karte, teoretycznie nie ma mozliwosci, zeby nagrany przez nia z PODa sygnal brzmial lepiej w sensie technicznym niz nagrany z PODa przez USB...



choćby próbki Line 6 grają zawodowo :)



...



nawet firmowe presety na nagraniu to kapa (te same presety, które na stronce Line 6 brzmią jak bajka)




Przepraszam, ze pytam, ale czy dopuszczasz mozliwosc, ze masz kiepska gitare albo po prostu nie umiesz grac?

ODPOWIEDZ