Jaki kontrakt i jaka promocja?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
c&a
Posty: 13
Rejestracja: środa 16 lis 2005, 00:00

Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: c&a » niedziela 19 mar 2006, 14:51

Mam takie pytanka w sprawie kontraktów z wytwórniami płytowymi. Na czym polega taki kontrakt, jakie najczęściej stawia warunki wytwórnia?Czy umowę trzeba od razu podpisywać czy można ją przejrzeć? Czy w momencie kiedy wytwórnia stawia warunki czy zespół może też swoje warunki postawić? Czy wytwórnia może sama z siebie zaoferować lekcje śpiewu czy trzeba je z własnej kieszeni opłacać? W ogóle na czym polega promocja za granicą? Czy jest ona tak kłopotliwa, że wokaliści i zespoły się nie promują za granicą Z góry dziekuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
c&a
Posty: 13
Rejestracja: środa 16 lis 2005, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: c&a » niedziela 19 mar 2006, 15:47

01. Lekcje śpiewu? Nie słyszałem by jakakolwiek wytwórnia podpisała coś z kimś kto nie potrafi śpiewać, w sensie, że to ma być ich "produkt" jak czekoladki ładnie opakowany. Ktoś zaraz wyskoczy z mandaryną, czy pomarańczą, cokolwiek, ale to przecież kontakty.

************************************************

Źle mnie zrozumiałeś, bo mnie chodzi o udoskonalanie głosu:-) Bo głos to ja mam i to bardzo mocny, ale wiadomo, że trzeba go u "specjalistów" podszlifować Sama się nie których rzeczy nie nauczę, więc o to mi chodziło. I proszę mnie tu nie obrażać, że śpiewam jak Mandaryna

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: Zbynia » niedziela 19 mar 2006, 16:04

jako debiutantka nie masz praktycznie nic do gadania....

chyba ze masz kogos kto pchnie twoja kariere w odpowiednie rece i wylozy na to pieniadze......



wytwornia co najwyzej zwroci ci za realizacje materialu w profesjonalnym studio ale musisz im zaniesc dobre naprawde dobre demo ktore zlapie ich za serca.......



do tego momentu placisz za wszystko sama wlacznie z przygotowaniem dema i nauki spiewu.......



promocja zalezy od tego jaki w tobie zobacza potencjal - jesli to bedzie super to mozesz liczyc na dobra promocje - jesli bedzie srednie to lepiej zajac sie tym samemu bo wiekszosc wytworni nie zamierza ladowac w debiutantow grosza......



o prpmocji za granica zapomnij - wszystkie wytwornie w naszym kraju maja to gdzies - ledwo potrafia zrobic promocje u nas......

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: Feefrock » niedziela 19 mar 2006, 16:10

...Mam takie pytanka w sprawie kontraktów z wytwórniami płytowymi. Na czym polega taki kontrakt, jakie najczęściej stawia warunki wytwórnia?Czy umowę trzeba od razu podpisywać czy można ją przejrzeć? Czy w momencie kiedy wytwórnia stawia warunki czy zespół może też swoje warunki postawić? Czy wytwórnia może sama z siebie zaoferować lekcje śpiewu czy trzeba je z własnej kieszeni opłacać? W ogóle na czym polega promocja za granicą? Czy jest ona tak kłopotliwa, że wokaliści i zespoły się nie promują za granicą Z góry dziekuję za odpowiedzi ...

**********************

Musisz trochę zejść na ziemię. Po pierwsze Ty nie możesz stawiać warunków, na ogół nie masz nic do powiedzenia, nawet odnośnie repertuaru, imagu itp. Jesteś towarem, który trzeba ładnie opakować, żeby się sprzedał. Ale żeby się "tam" dostać, to musisz albo być żoną Wisniewskiego, albo się przespać z kim trzeba, albo mieć szczęście takie samo jak przy trafieniu szóstki w toto......

Promocji za granicą nie ma. Nie jestem złośliwy, ale żyjesz marzeniami .

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: ukaef » niedziela 19 mar 2006, 16:14

...Mam takie pytanka w sprawie kontraktów z wytwórniami płytowymi. Na czym polega taki kontrakt, jakie najczęściej stawia warunki wytwórnia?Czy umowę trzeba od razu podpisywać czy można ją przejrzeć? Czy w momencie kiedy wytwórnia stawia warunki czy zespół może też swoje warunki postawić? Czy wytwórnia może sama z siebie zaoferować lekcje śpiewu czy trzeba je z własnej kieszeni opłacać? W ogóle na czym polega promocja za granicą? Czy jest ona tak kłopotliwa, że wokaliści i zespoły się nie promują za granicą Z góry dziekuję za odpowiedzi ...

**********************

No ja się na tym kompletnie nie znam, ale wydaje mi się że każdy kontrakt można przecież przejrzeć przed podpisaniem
:)

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: StereoCult » niedziela 19 mar 2006, 16:23

mi sie misie ;) nasuwa tylko jedno 1 Tyleczek 2 duzy dech 3 piekne cialo glos to teraz mozna zrobic:) jak nie masz 1,2 i 3 to ze spiewaniem bedzie ciezko:) itp.

Awatar użytkownika
c&a
Posty: 13
Rejestracja: środa 16 lis 2005, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: c&a » niedziela 19 mar 2006, 16:51

Promocji za granicą nie ma. Nie jestem złośliwy, ale żyjesz marzeniami . ...

**********************

Nie żyję marzeniami tylko staram się patrzeć optymistycznie na te sprawy... ale w tym, że promocji w naszym kraju nie ma jest też prawdą; najlepiej mieć wtyki jak ma Blog27; tatuś w wytwórni....takim to tylko zazdrościć

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: Feefrock » niedziela 19 mar 2006, 16:55





Optymizm w tym kraju prowadzi do głodu. Musisz spojrzeć realistycznie. A realia są jak napisałem wyżej


Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: Feefrock » niedziela 19 mar 2006, 17:00

...



Optymizm w tym kraju prowadzi do głodu. Musisz spojrzeć realistycznie. A realia są jak napisałem wyżej

...

**********************

aha dodam jeszcze tyle, że jesli chcesz zwiększyć swoje szanse to spróbuj nasladować kogoś z zachodu i zagraj najprościej jak możesz, najlepiej według schematu zwrotka refren... itd. Dyrektorzy artystyczni są tak "tępi" muzycznie, że wszelkie nowości powodują, że się gubią. Aha i koniecznie musisz dołożyć "elektronikę". Tylko na loopach, bo innej też nie zakumają.

Awatar użytkownika
c&a
Posty: 13
Rejestracja: środa 16 lis 2005, 00:00

Re: Jaki kontrakt i jaka promocja?

Post autor: c&a » niedziela 19 mar 2006, 17:38

aha dodam jeszcze tyle, że jesli chcesz zwiększyć swoje szanse to spróbuj nasladować kogoś z zachodu i zagraj najprościej jak możesz, najlepiej według schematu zwrotka refren... itd. Dyrektorzy artystyczni są tak "tępi" muzycznie, że wszelkie nowości powodują, że się gubią. Aha i koniecznie musisz dołożyć "elektronikę". Tylko na loopach, bo innej też nie zakumają. ...

**********************

Przyznając się szczerze, to to, co bym grała byłoby trochę ściągnięte z mojego ulubionego zespołu... sposób jaki mieszają różne style muzyczne, a łącząc to w całość daje im świetną mieszankę w tle z gitarami elektrycznymi:roll: Tylko, że ja bym to zmieniła w damski styl

ODPOWIEDZ