Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
kaszaa
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: kaszaa » niedziela 19 mar 2006, 22:53

mam następujący problem... próbuję od 2 dni nagrywać na nowym

mikserze "mackie onyx 1640+firewire". ale nagrywając ścieżkę, powiedzmy wokalu używam małej korekcji eq. W trakcie nagrywania, w czasie rzeczywistym efekt korekcji działa i jest słyszalny w monitorach, a przy odtwarzaniu z komputera tej ścieżki efekt jest jakby go wgrano z pominięciem korektora.... o co chodzi?



przecież jest chyba możliwość wgrywania śladu baz pomijania korekcji, tak by komputer odgrywał "co słyszy" czyli z eq.



z góry przepraszam jeśli moje pytanie jest naiwne, ale co robić??

jestem muzykiem a nie realizatorem - pomóżcie, proszę.



Komputer i mikser jest podpięty wyłącznie kablem firewire.



gram, śpiewam zawodowo. nagrywanie to moja pasja :)

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: JoachimK » niedziela 19 mar 2006, 23:10

próbuję od 2 dni nagrywać na nowym

mikserze "mackie onyx 1640+firewire". ale nagrywając ścieżkę, powiedzmy wokalu używam małej korekcji eq. W trakcie nagrywania, w czasie rzeczywistym efekt korekcji działa[...], a przy odtwarzaniu z komputera tej ścieżki efekt jest jakby go wgrano z pominięciem korektora.... o co chodzi?




O to chodzi, ze rocording bus jest po regulatorze gain (jeszcze przed HPF/insert/EQ), bo tak jest lepiej (bezpieczniej).



przecież jest chyba możliwość wgrywania śladu baz pomijania korekcji, tak by komputer odgrywał "co słyszy" czyli z eq.



Jezeli koniecznie chcesz nagrac EQ, skrosuj sobie inaczej sygnal.

A w ogole moze najpierw przegladnij dobrze kilka razy instrukcje obslugi i schemat blokowy urzadzenia.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
kaszaa
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: kaszaa » niedziela 19 mar 2006, 23:20

...próbuję od 2 dni nagrywać na nowym

mikserze "mackie onyx 1640+firewire". ale nagrywając ścieżkę, powiedzmy wokalu używam małej korekcji eq. W trakcie nagrywania, w czasie rzeczywistym efekt korekcji działa[...], a przy odtwarzaniu z komputera tej ścieżki efekt jest jakby go wgrano z pominięciem korektora.... o co chodzi?




O to chodzi, ze rocording bus jest po regulatorze gain (jeszcze przed HPF/insert/EQ), bo tak jest lepiej (bezpieczniej).



przecież jest chyba możliwość wgrywania śladu baz pomijania korekcji, tak by komputer odgrywał "co słyszy" czyli z eq.



Jezeli koniecznie chcesz nagrac EQ, skrosuj sobie inaczej sygnal.

A w ogole moze najpierw przegladnij dobrze kilka razy instrukcje obslugi i schemat blokowy urzadzenia....

**********************

ok. dzięki...

wydaje mi się to bez sensu że mając dobry korektor w mackie, muszę ustawiać eq w kompie po nagraniu...
gram, śpiewam zawodowo. nagrywanie to moja pasja :)

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: JoachimK » niedziela 19 mar 2006, 23:27

wydaje mi się to bez sensu że mając dobry korektor w mackie, muszę ustawiać eq w kompie po nagraniu



Taki jestes pewien co do swojego ustawienia korekcji wzgledem tego, co pojawi sie pozniej w calym miksie?

Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
kaszaa
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: kaszaa » niedziela 19 mar 2006, 23:51

...wydaje mi się to bez sensu że mając dobry korektor w mackie, muszę ustawiać eq w kompie po nagraniu



Taki jestes pewien co do swojego ustawienia korekcji wzgledem tego, co pojawi sie pozniej w calym miksie?

...

**********************

masz rację, może być różnie.... ale chodzi o zasadę chciałbym umiec rejestrować ślad z korekcją. Tyle że przy tym firewire jest z tym problem - no bo jak inaczej w tej sytuacji wysłać do kompa sygnał z eq ?



ps. dzięki za zainteresowanie

gram, śpiewam zawodowo. nagrywanie to moja pasja :)

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: JoachimK » poniedziałek 20 mar 2006, 00:12

masz rację, może być różnie.... ale chodzi o zasadę chciałbym umiec rejestrować ślad z korekcją. Tyle że przy tym firewire jest z tym problem - no bo jak inaczej w tej sytuacji wysłać do kompa sygnał z eq ?



Najprosciej pobrac sygnal po korektorze z dowolnego busa i wprowadzic go do innego wejscia. Mozna to zrobic na kilka sposobow.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
kaszaa
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: kaszaa » poniedziałek 20 mar 2006, 00:28

...masz rację, może być różnie.... ale chodzi o zasadę chciałbym umiec rejestrować ślad z korekcją. Tyle że przy tym firewire jest z tym problem - no bo jak inaczej w tej sytuacji wysłać do kompa sygnał z eq ?



Najprosciej pobrac sygnal po korektorze z dowolnego busa i wprowadzic go do innego wejscia. Mozna to zrobic na kilka sposobow....

**********************



dziękuję i pozdrawiam
gram, śpiewam zawodowo. nagrywanie to moja pasja :)

Awatar użytkownika
LaBomba
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2006, 00:00

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: LaBomba » poniedziałek 20 mar 2006, 13:10

przecież jest chyba możliwość wgrywania śladu baz pomijania korekcji, tak by komputer odgrywał "co słyszy" czyli z eq.

**********************



Hej. Nie jestem pewien bo nie mialem z tym sprzetem do czynienia ale z tego co czytalem na temat tych mikserow to oprocz tych chyba 16 sladow ktore nagrywane sa przed korekcja, mozna rowniez wyslac do komputera 2 slady z sumy. Jesli dobrze to sobie wyobrazam to z sumy = po korekcji itp. Wprawdzie to tylko 2 slady ale moze wystarczy do niektorych zastosowan.



Podkreslam ze nie jestem tego pewien, po prostu tak myslalem.



Pozdro

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 20 mar 2006, 14:13

suma wogole nie wchodzi w rachube gdy nagrywasz slad - gdy nagrywasz sume to ok.......

tylko busy ewentualnie auxy)co mikser to inna nazwa)



do pelni szczescia powinien byc wybor jaki sygnal chcesz nagrywac - czy z insertu czy poze pre/postfader....

Awatar użytkownika
LaBomba
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2006, 00:00

Re: Mackie Onyx 1640 - jak zarejestrować ślad z korekcją?

Post autor: LaBomba » poniedziałek 20 mar 2006, 17:00

...suma wogole nie wchodzi w rachube gdy nagrywasz slad - gdy nagrywasz sume to ok.......

**********************

Dlaczego? Nie da sie?

ODPOWIEDZ