Muzyczny komputer

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
paul1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 00:00

Muzyczny komputer

Post autor: paul1971 » piątek 14 kwie 2006, 18:31

Witam

Stawiam pierwsze kroki w muzykowaniu na komputerze.

Prosiłbym o kilka porad .Chciałbym stworzyć własne domowe studio muzyczne.Nagrywałbym max.2 ścieżki audio.

Komputer mam dość mocny:

Asus A8N-SLI Premium nForce4 SLI (karta dźwiękowa zintegrowana Realtek AC97),Athlon 64 3200+ ,2 GB Ram ,2 * 250GB Samsung SATA II dyski twarde

Gram troszkę na gitarze elektrycznej(posiadam epiphone model sygnowany przez Zakk Wylde,piec Marshall).

Chciałbym dokupić do tego wszystkiego: porządną klawiaturę muzyczną i Kartę dźwiękową.Mogę na to przeznaczyć max. 4000zł

Klawiatura musi być pełnowymiarowa 88 klawiszy z mechanizmem młoteczkowym(Ostatnio zauważyłem na rynku nowe klawiatury CME UF8 - 88 Key). Służyła by mi do nauki gry jak i do innych celów.

Jeśli chodzi o kartę muzyczną to mam pytanie czy nadawała by się do tych celów(nauka gry na klawiszach,możliwość podłączenia i nagrywania gitary)karta Creative Sound Blaster® X-Fi Elite Pro

tu jest link na stronę producenta:



http://pl.europe.creative.com



kosztuje ona około 1300 zł

Na stronie piszą o niej w samych superlatywach.

Chodzi mi o to żeby karta nie miała dużych opóźnień (latency),odpowiednie sterowniki (ASIO 2,DirectSound,MME)

Ponadto żeby nadawała się do używania z programami typu:Cubase SX, Native instrument Kontakt 2 i innych.



Jeżeli by ta karta by się nadawała to miałbym wszysto w jednym bo ta karta świetnie się nadaje też do filmów i gier.

Jeżeli nie to proszę o inne propozycje kart dźwiękowych(max.2000 zł ale jeśli spełni wszystkie wymagania może być za 1000zł :)).

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

początkujący gitarzysta (gitara elektryczna)

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Gerry » piątek 14 kwie 2006, 19:05

Wypowiem się tylko na temat karty. Jesli chesz kupić tą creative, o której piszesz to wywalisz 1300 w błoto! dla przykladu o połowę tańsza esi juil@ duzo lepiej spełni swoje zadanie.
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: JM » piątek 14 kwie 2006, 21:16

Wiesz co Paul1971? Jest tu coś takiego, jak wyszukiwarka. Temat wielokrotnie omawiany, całkiem niedawno zresztą również.

A co do X-Fi, bo o tym akurat było tu niewiele. Tak, jeśli chcesz mieć uniwersalną kartę do homerecordingu i multicośtam to dobry wybór. Lecz wystarczłaby Ci również znacznie tańsza X-Fi Platinum. Ostatnio na Allegro bywa oferowana po zaskakująco niskiej cenie.

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Respectus » piątek 14 kwie 2006, 23:03

to ja może sie podepnę! Mam pilną potrzebę kupna kompa, chodzi mi konkretnie o płytę główną, procesor i pamięć. Na te trzy sprawy mam 1500 pln. Da się za to coś sklecić? Dodam, ze bedzie to chodziło z emu 0404, głównie pracuję z VSTi... Może ktoś polecić mi jakieś konkretne modele? Z góry thx!

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Tadeo » sobota 15 kwie 2006, 11:26


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Tadeo » sobota 15 kwie 2006, 11:29


Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Respectus » sobota 15 kwie 2006, 12:22

...stacja muzyczna pc...

**********************

Dzieki za odp ale to temat sprzed pół roku, od tamtej pory wiele się zmieniło. ...niektórzy juz z przyzwyczajenia odsyłają do archiwum

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: Gerry » sobota 15 kwie 2006, 13:04

To ja może inaczej. Czy do zastosowań muzycznych (praca z DAW, VST, VSTi) bardziej opłaca się kupować Pentium D (dwurdzeniowe), czy wystarczą P4. Czy na dwurdzeniowych bedzie zauwazalna róznica w wydajności?
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: preceli » sobota 15 kwie 2006, 13:31

...Czy na dwurdzeniowych bedzie zauwazalna róznica w wydajności?...

**********************

Znajdź wydajnych muzyków, wtedy dopiero naprawdę zauważysz różnicę.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Muzyczny komputer

Post autor: netes » sobota 15 kwie 2006, 13:34

......stacja muzyczna pc...

**********************

Dzieki za odp ale to temat sprzed pół roku, od tamtej pory wiele się zmieniło. ...niektórzy juz z przyzwyczajenia odsyłają do archiwum ...

**********************

Nie przesadzaj, akurat od tamtej pory prawie NIC się nie zmieniło, teraz najszybciej rozwijającym się rynkiem jest rynek kart graficznych, procki, płyty itp. prawie stoją w miejscu, dopiero za parę miesięcy zapowiada się drobna "rewolucja" (może...), więc odsyłanie do tamtego tematu to nie kwestia przyzwyczajenia, a dobre chęci.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ