E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
hangetsu
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 06 maja 2007, 00:00

E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Post autor: hangetsu » niedziela 06 maja 2007, 20:47

Witam!

Kupiłem zewnętrzny interfejs audio do laptopa- E-mu 0202- zintegrowana karta brzmiała okropnie. Używam 0202 jak na razie tylko to odtwarzania muzyki, czasami coś "pogrzebie" w FL i nagrywam od czasu do czasu nietypowe dźwięki.

Tylko, że :(( jak uruchamiam obojetnie jaki program słuchając w tym samym czasie muzyki to słysze trzaski. Używam sterowników asio które były z kartą a także Asio4all. Dźwięk odtwarzam Foobarem (ale pod WinAmpem też występuje problem). O co chodzi? Czy macie jakieś pomysły?

Konfiguracja:
Acer 3100
E-mu 0202
Płyta główna Acer (na chipsecie Ati chyba)
Zintegrowana karta dźwiękowa wyłączona.

Za konstruktywne odpowiedzi z góry dziękuje,
Pozdro

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Post autor: StereoCult » niedziela 06 maja 2007, 22:36

...Witam!

Kupiłem zewnętrzny interfejs audio do laptopa- E-mu 0202- zintegrowana karta brzmiała okropnie. Używam 0202 jak na razie tylko to odtwarzania muzyki, czasami coś "pogrzebie" w FL i nagrywam od czasu do czasu nietypowe dźwięki.

Tylko, że :(( jak uruchamiam obojetnie jaki program słuchając w tym samym czasie muzyki to słysze trzaski. Używam sterowników asio które były z kartą a także Asio4all. Dźwięk odtwarzam Foobarem (ale pod WinAmpem też występuje problem). O co chodzi? Czy macie jakieś pomysły?

Konfiguracja:
Acer 3100
E-mu 0202
Płyta główna Acer (na chipsecie Ati chyba)
Zintegrowana karta dźwiękowa wyłączona.

Za konstruktywne odpowiedzi z góry dziękuje,
Pozdro...
**********************
format i instal od nowa powinno byc ok...ewentualnie odinstalowac wszystkie sterowniki od dzwieku i zainstalowac jeszcze raz



Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Post autor: Zbynia » niedziela 06 maja 2007, 23:24

byl ostatnio temat na forum o komputerach i byla kwestia o usb...

czestotliwosc portu usb do ustawienia to raz a dwa to oryginalne stery emu a nie asio for all z fruta...

hangetsu
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 06 maja 2007, 00:00

Re: E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Post autor: hangetsu » poniedziałek 07 maja 2007, 20:30

...byl ostatnio temat na forum o komputerach i byla kwestia o usb...

czestotliwosc portu usb do ustawienia to raz a dwa to oryginalne stery emu a nie asio for all z fruta......
**********************

System reinstalowałem nie dawno. Sterowniki też na nowo założyłem. Nie używam asio4all które są z FL, ale osobno pobranych (ale to i tak raczej te same co w FL). Dodam, że na początku używałem tylko sterów e-mu, ale było gorzej niż z Asio4all

...byl ostatnio temat na forum o komputerach i byla kwestia o usb...
-- na forum EiS? czy na jakimś zewnetrznym, bo na EiS nic znaleść nie potrafię. Jeśli można linka prosić...

A co to częstotliwość portu USB i jak/gdzie mogę to wyregulować?

Słyszałem też, że wyszła jakaś łata do XP naprawiająca przesył danych audio przez interfejs USB, ale nie znam nazwy. Macie jakieś pomysły?


hangetsu
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 06 maja 2007, 00:00

Re: E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Post autor: hangetsu » niedziela 13 maja 2007, 13:45

Szkoda, ogromna szkoda, że nikt nie potrafi mi pomóc. Myślałem, że na forum EiS użytkownicy mają bardziej poważne podejście, szczególnie dla początkujących.

Pozdrawiam,
Cześć

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Post autor: Zbynia » niedziela 13 maja 2007, 15:12

lata byla do sp1......

przejrzyj ostatnie tematy na forum - w ciagu 2 tygodni byl temat w ktorym bylo rozwiazanie do usb
wyszukiwarka

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-mu 0202 i laptop - wkurzające trzaski

Post autor: Zbynia » niedziela 13 maja 2007, 15:18


ODPOWIEDZ