Wybór syntezatora

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Damien
Posty: 112
Rejestracja: piątek 01 lip 2005, 00:00

Wybór syntezatora

Post autor: Damien » poniedziałek 20 sie 2007, 12:41

Noszę się z zamiarem kupna syntezatora. Proszę wybaczyć moją nie znajomość tematu ale w zasadzie to mój początek przygody z takim sprzętem.
O co więc chodzi?. Sprzęt musi posiadać możliwość kreacji kosmicznych brzmień: bulgotów, przesterowanych basowych leadów, oscylujących, mięsistych i zadziornych krajobrazów itp. - oczywiście wszystko w stereo. Powinien mieć także możliwość ładowania doń sampli z zewnątrz (nie wiem czy nie przesadzam, ale jeśli istnieje możliwość przypisywania kilku klawiszom różnych sampli byłoby super) - bardzo mile widzane byłba także możliwośc kreacji nowych brzmień na podstawie zaimplementowanych sampli. Oczywście klawiatura jakichś sensownych rozmiarów Cena? może być sprzęt uzywany ale musze sie zmieścic do 4k zł.

Ze wstępnego rozeznania na horyzoncie pojawiło się kila modeli:

Novation X-Station 61 - ale zdaje się że sampli to niego nie właduję
Alesis fusion 6HD - ale tu chyba bieda jeśli chodzi o kreację kosmosów
Korg TR61 - kosmosy bieda, ale sample zdaje się pójdą całkiem, całkiem.

Ważne jest dla mnie aby zmieścić sie w cenie 4k oraz aby sprzęt nie był rozczłonkowany na 15 elementów :) Poprostu najlepiej jedno urządzenie hardware'owe, ewentualnie klawisz z jakimś samplerem... żadnych laptopów, softu itp. Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego dla mnie sprzętu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 20 sie 2007, 13:29

Szkoda, że 4 tys. Poleciłbym Korga M3 - sam kupiłem, ale to dwa razy tyle kasy.

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: lukaszg » poniedziałek 20 sie 2007, 16:55

Podobny temat się już kilka razy tutaj na forum przewijał. Poszukaj.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: WG » poniedziałek 20 sie 2007, 22:58

Z tych trzech to chyba Alesis 6HD powinien mieć to co szukasz ale jak masz możliwość sprawdź "słuchowo" co można z niego wydobyć. Ma kilka typów syntezy, które mogą łączone razem dając w rezultacie różne nietypowe właśnie efekty brzmieniowe. Na pokładzie sampler sprawnie ładujący sample także instrument nie jest zamknięty.

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: AdamZ » poniedziałek 20 sie 2007, 23:10

A ja bym polecił coś dużo starszego



Yamaha EX5 !

Weszła na rynek pod koniec 1998 roku ale do dziś jest potęznym instrumentem.

świetny syntezator z 5-cioma róznymi typami syntezy.Synteza AWM2 ,Modelowanie akustyczne instrumentów dętych VL , modelowanie analogowe AN ( Virtual Analog ) Ma wbudowaną 2 głosową wersje syntezatora AN1X , Synteza FDSP oraz sampling . Można Rozszerzyć wewnętrzną pamięć do 65 MB + 8 MB w pamięci flash.
Oprócz tego Seqwencer zapamiętujący 30.000 zdarzeń , oczywiście 16-to ścieżkowy oraz jeslli dobrze pamiętam około 120 róznych efektów do wyboru.

Można mieszać ze sobą rózne rodzaje syntezy i tworzyc niesamowite brzmienia.

Ja rozszerzyłem ją o wyjście SCSI i dokupiłem Twardy dysk 2.1 GB i ZIP 250 MB do przechowaywania danych.

Instrument mozna czasami znaleźć za 500-600 euro. I myśle że niejeden klawisz odpada w przedbiegach w porównaniu z EX5.

Pozdrawiam
[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: AdamZ » poniedziałek 20 sie 2007, 23:17

Jeszcze jedno ... :)


Jest również mniejsza wersja - Yamaha EX7 .

Od EX5 rózni się tym że ma o połowe mniejszą polifonię czyli zamiast 128 ma 64 głosy.J można użyć tylko 1 efekt Inser ( jesli dobrze pamiętam )t i korzystając z syntezy AN polifonia została ograniczona do 1 dźwięku a w przypadku EX5 - 2

Aha ... w EX7 sampler jest chyba tylko monofoniczny.



AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
hud
Posty: 47
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: hud » środa 03 paź 2007, 04:22

A przyglądałeś się Rolandowi Juno G?

Opis w EiS 9/2006 który mnie całkowicie zachęcił do kupna tej zabawki.

Fantomowe jak i oldskulowe brzmienia Rolanda, + prosty sampler + sekwencer + interface midi + troche gałek do panowania nad kosmosem = zabawka (i nie tylko) na długie wieczory. No i ma 256 MB z możliwością rozszerzenia o kolejne 256 a także dodanie karty brzmieniowej...



http://www.rolandus.com/

muzyka dobra (od ciężkich brzmień po lajtową elektronikę), zbieracz hardwaru od czasu zakupienia pierwszego :D, hobbistycznie paralotniarstwo, pasjonat muzyki, raczkujący twórca z ambicją grania live-actów

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: Pan_Jabu » środa 03 paź 2007, 07:26

...A przyglądałeś się Rolandowi Juno G?

Opis w EiS 9/2006 który mnie całkowicie zachęcił do kupna tej zabawki.

Fantomowe jak i oldskulowe brzmienia Rolanda, + prosty sampler + sekwencer + interface midi + troche gałek do panowania nad kosmosem = zabawka (i nie tylko) na długie wieczory. No i ma 256 MB z możliwością rozszerzenia o kolejne 256 a także dodanie karty brzmieniowej...



http://www.rolandus.com/

...

**********************



Małe sprostowanie co do pamięci w Juno-G.

Na pokładzie jest tylko 4 MB RAM, a można dodatkowo włożyć 512 MB.

Ale potwierdzam - to bardzo porządny instrument w tej cenie.

Awatar użytkownika
VanChesco
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: VanChesco » środa 03 paź 2007, 14:43

Bez mrugnięcia okiem z tych trzech pozycji wybrałbym Alesisa Fusion. W podstawowej wersji 64MB na jeden program, możliwe do rozszerzenia do 384MB. Funkcjonalnością bije na głowę wszystkie klawisze z tej półki cenowej, jakie do tej pory miałem pod ręką. Wbudowany rejestrator twardodyskowy w połączeniu z małym sekwencerkiem na pokładzie i ładowanie całych banków brzmień za pomocą kilku kliknięć (zamiast godzin spędzonych np. na żonglowaniu dyskietkami itp.)
http://www.promusicproducts.com/forum/phpBB2/ - tu znajdziesz forum z masą dem, brzmień i innych informacji.
Jeśli chodzi o brzmienia - z niewielu stron będziesz się czuł ograniczony w kreowaniu. 4 tory syntezy z możliwością ich połączenia daje ogromne pole manewru. I co najważniejsze, nie jesteś ograniczony tym co dostaniesz na pokładzie - instrument czyta wiele formatów banków brzmieniowych (dokładne info na wskazanym forum)

Awatar użytkownika
hud
Posty: 47
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Wybór syntezatora

Post autor: hud » sobota 13 paź 2007, 01:47

......A przyglądałeś się Rolandowi Juno G?

Opis w EiS 9/2006 który mnie całkowicie zachęcił do kupna tej zabawki.

Fantomowe jak i oldskulowe brzmienia Rolanda, + prosty sampler + sekwencer + interface midi + troche gałek do panowania nad kosmosem = zabawka (i nie tylko) na długie wieczory. No i ma 256 MB z możliwością rozszerzenia o kolejne 256 a także dodanie karty brzmieniowej...



http://www.rolandus.com/products/

...

**********************



Małe sprostowanie co do pamięci w Juno-G.

Na pokładzie jest tylko 4 MB RAM, a można dodatkowo włożyć 512 MB.

Ale potwierdzam - to bardzo porządny instrument w tej cenie....

**********************



Hehe, jak sie kupuje w pożądnych sklepach do 256 pakują z cubasisem w cenie sprzętu !
muzyka dobra (od ciężkich brzmień po lajtową elektronikę), zbieracz hardwaru od czasu zakupienia pierwszego :D, hobbistycznie paralotniarstwo, pasjonat muzyki, raczkujący twórca z ambicją grania live-actów

ODPOWIEDZ