Płyta główna + karta muzyczna

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: cichydd » środa 03 paź 2007, 22:36

A propos ramu i instrumetntów ładujących się do ram. Najsłabszym ogniwem tego systemu jest cachowanie. Wszystkim mającym minimum 1 gb ram polecam całkowite wyłączenie stronicowania. To działa tylko trzeba liczyć ram. W momencie korzystania ze stronicowania nigdy sam ram nie działa tylko we współudziale z dyskiem. Najprościej to sprawdzić na EzDrumer - wszystkie dropy znikają jak ręką odjął.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: Zbynia » środa 03 paź 2007, 22:41

rzecz w tym ze jak z 1gb wylaczysz stronicowanie to guzik porobisz tak naprawde.....minimum 2 giga zeby wylaczyc - przy giga to xp zaczyna dopiero dzialc.........a tak zacznie jeczec ze ma za malo ramu

juz to przerabialem przy okazji proteusa x - juz lepiej pozostac na stramingu z dysku - spokojnie da rade - a jeszcze jak ktos ma raid.....

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: INES » środa 03 paź 2007, 22:59

...tyle ze arctic jest z nich najmniejszy ,3 krotnie tanszy i bardzo cichy.......
i spisuje sie wystarczajaco dobrze by bylo chlodzone i bylo cicho...
**********************
O którym Arcticu Cooling Freezer mówisz – może o 7 Pro PWM…?
- cichy, że hoho… Poziom hałasu 28,2 dB(A)
NOCTUA NH-U9F – poziom hałasu 18 dB(A)
Scythe Mugen SCINF-1000 – poziem hałasu 25 dB(A)
- a może Scyte Ninja Plus – poziom hałasu 20,94 dB(A)

Coś ten Twój Artic Cooling kiepsko wypada - może to nie ten...:)

Kazdy Artic wypada gorzej od Noctua i nie tylko...

skapiozza
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 17 sty 2005, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: skapiozza » środa 03 paź 2007, 23:13

......tyle ze arctic jest z nich najmniejszy ,3 krotnie tanszy i bardzo cichy.......
i spisuje sie wystarczajaco dobrze by bylo chlodzone i bylo cicho...
**********************
O którym Arcticu Cooling Freezer mówisz – może o 7 Pro PWM…?
- cichy, że hoho… Poziom hałasu 28,2 dB(A)
NOCTUA NH-U9F – poziom hałasu 18 dB(A)
Scythe Mugen SCINF-1000 – poziem hałasu 25 dB(A)
- a może Scyte Ninja Plus – poziom hałasu 20,94 dB(A)

Coś ten Twój Artic Cooling kiepsko wypada - może to nie ten...:)

Kazdy Artic wypada gorzej od Noctua i nie tylko...
...
**********************
...nie wiem jaki Ci potrzebny ten wiatraczek, ale ja na miedziany radiator Thermaltake´a zakupilem, zgodnie z tym co pisalem, NOISEBLOCKERA BLACKSILENT X1 (80mm), ktory ma jeno 10dB i stale obroty 1300 i serio nie slychac za bardzo...Zaplacilem za niego cos kolo 30 zl.

Choc dobrym tez pomyslem sa wentylatory 120mm i jakies 800 obr. (z np. regulatorem). Wiem, ze 120mm Noiseblockery tez sa dostepne.

na "ale-gro" jest bardzo mily sprzedawca - shisoARTS, ktory zajmuje sie tylko chlodzeniem. Bardzo Ci polecam tego goscia. Ja skonfigurowalem sobie zestawik po rozmowie z nim i jestem bardzo zadowolony. Fajnie mi doradzil. Aha, zeby nie bylo podejrzen - kompletnie nie znam czlowieka i mialem z nim jedynie telefoniczny kontakt.

Powodzenia.
skapiozza

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: Pan_Jabu » czwartek 04 paź 2007, 06:55

...rzecz w tym ze jak z 1gb wylaczysz stronicowanie to guzik porobisz tak naprawde.....minimum 2 giga zeby wylaczyc - przy giga to xp zaczyna dopiero dzialc.........a tak zacznie jeczec ze ma za malo ramu
**********************

Tak, 1 GB to za mało na wyłączenie stronicowania.

Ja mam 3 GB, stronicowanie wyłączone, wszystko śmiga szybko i stabilnie.

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: Kyle » czwartek 04 paź 2007, 09:04

......rzecz w tym ze jak z 1gb wylaczysz stronicowanie to guzik porobisz tak naprawde.....minimum 2 giga zeby wylaczyc - przy giga to xp zaczyna dopiero dzialc.........a tak zacznie jeczec ze ma za malo ramu
**********************

Tak, 1 GB to za mało na wyłączenie stronicowania.

Ja mam 3 GB, stronicowanie wyłączone, wszystko śmiga szybko i stabilnie....
**********************
XP działa bez pliku stronicowania b. dobrze na 320-512 MB - oczywiście przy złożonych programach potrzeba więcej pamięci. Aby określić ile potrzeba nam pamięci aby pozwolić sobie na odpalenie naszych najbardziej wymagających (pamięciowo) programów bez pliku stronicowania wystarczy odczytać jakie jest szczytowe użycie pamięci podczas naszej dłuższej pracy w takim pamięciożernym programie. Przy 2Gb RAM'u jeszcze nigdy mi się nie udało przepełnić pamięci (oczywiście plik stronicowania wyłączony).

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: Zbynia » czwartek 04 paź 2007, 09:15

......tyle ze arctic jest z nich najmniejszy ,3 krotnie tanszy i bardzo cichy.......
i spisuje sie wystarczajaco dobrze by bylo chlodzone i bylo cicho...
**********************
O którym Arcticu Cooling Freezer mówisz – może o 7 Pro PWM…?
- cichy, że hoho… Poziom hałasu 28,2 dB(A)
NOCTUA NH-U9F – poziom hałasu 18 dB(A)
Scythe Mugen SCINF-1000 – poziem hałasu 25 dB(A)
- a może Scyte Ninja Plus – poziom hałasu 20,94 dB(A)

Coś ten Twój Artic Cooling kiepsko wypada - może to nie ten...:)

Kazdy Artic wypada gorzej od Noctua i nie tylko...
...
**********************
64 freezer pro - tez ma 18dB i wypada bardzo dobrze - a kosztuje 3 razy mniej........

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: Zbynia » czwartek 04 paź 2007, 09:17

.........rzecz w tym ze jak z 1gb wylaczysz stronicowanie to guzik porobisz tak naprawde.....minimum 2 giga zeby wylaczyc - przy giga to xp zaczyna dopiero dzialc.........a tak zacznie jeczec ze ma za malo ramu
**********************

Tak, 1 GB to za mało na wyłączenie stronicowania.

Ja mam 3 GB, stronicowanie wyłączone, wszystko śmiga szybko i stabilnie....
**********************
XP działa bez pliku stronicowania b. dobrze na 320-512 MB - oczywiście przy złożonych programach potrzeba więcej pamięci. Aby określić ile potrzeba nam pamięci aby pozwolić sobie na odpalenie naszych najbardziej wymagających (pamięciowo) programów bez pliku stronicowania wystarczy odczytać jakie jest szczytowe użycie pamięci podczas naszej dłuższej pracy w takim pamięciożernym programie. Przy 2Gb RAM'u jeszcze nigdy mi się nie udało przepełnić pamięci (oczywiście plik stronicowania wyłączony)....
**********************

???mowisz o 512 ramu???na takiej ilosci to xp zaczyna nie mulic jako tako.......bez pliku wymiany muli straszliwie......na 320 i z plikiem stronicowania to jeden wielki mul.....

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: Kyle » czwartek 04 paź 2007, 09:20

??mowisz o 512 ramu???na takiej ilosci to xp zaczyna nie mulic jako tako.......bez pliku wymiany muli straszliwie......na 320 i z plikiem stronicowania to jeden wielki mul.....
...
**********************
No mi nic nie muliło (ani nie spotkałem nikogo komu po wyłączeniu pliku wymiany/stronicowania by coś muliło) :) Mulenie zachodzi kiedy dane są wymieniane między plikiem stronicowania a aplikacją ... kiedy masz wyłączony plik wymiany mulenie nie może zachodzić ... jedynie może się pokazać żółty wykrzyknik i "nadmiarowy" program jest zakańczany ;)

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: INES » czwartek 04 paź 2007, 09:38


ODPOWIEDZ