Płyta główna + karta muzyczna

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
tom12333
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 11 cze 2006, 00:00

Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: tom12333 » niedziela 16 wrz 2007, 10:06

Mam pytanie. Czy płyta asus striker extreme będzie bez zarzutu współpracować z nowszymi kartami dźwiękowymi (chodzi mi o zastosowania w domowym studio) np emu(dowolny model)

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: NoRd384 » niedziela 16 wrz 2007, 10:42

Asus i Gigabyte to godni polecenia producenci płyt głównych istniejący od lat.W przypadku EMU często problem leży po stronie konkretnego egzemplarza karty dźwiękowej.
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: abproject » niedziela 16 wrz 2007, 10:54

...Asus i Gigabyte to godni polecenia producenci płyt głównych istniejący od lat.W przypadku EMU często problem leży po stronie konkretnego egzemplarza karty dźwiękowej....
**********************
Na dzień dzisiejszy u mnie przynajmniej na 1 miejscu jest Abit - porty fire na chipsecie Texas. Asus jest ok... za to z tym Gigabyte to już bym polemizował, wystarczy poczytać fora...
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

Awatar użytkownika
tom12333
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 11 cze 2006, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: tom12333 » niedziela 16 wrz 2007, 11:09

......Asus i Gigabyte to godni polecenia producenci płyt głównych istniejący od lat.W przypadku EMU często problem leży po stronie konkretnego egzemplarza karty dźwiękowej....
**********************
Na dzień dzisiejszy u mnie przynajmniej na 1 miejscu jest Abit - porty fire na chipsecie Texas. Asus jest ok... za to z tym Gigabyte to już bym polemizował, wystarczy poczytać fora......
**********************
Mam właśnie na myśli chipset asusa (strikera (extreme))<-konkretny przypadek. Czy będzie kompatybilny z wyżej wymienionymi podzespołami ("nowszą" kartą muzyczną). Czy miał ktoś zajmujący sie homerecording'iem do czynienia z tą płytą.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: JoachimK » niedziela 16 wrz 2007, 11:23

Na dzień dzisiejszy u mnie przynajmniej na 1 miejscu jest Abit - porty fire na chipsecie Texas. Asus jest ok... za to z tym Gigabyte to już bym polemizował, wystarczy poczytać fora......
**********************

Dopiero co kilka dni temu mialem telefon na temat slabiutkiej wpolpracy Duende na FW Texas (wczesniej pisalem o podobnych klopotach u kolegi z Texas, ale z TC PoCo).
Tak sie sklada, ze od 2 tygodni mam w studio na jednym gniezdzie FW jednoczesnie Duende i PoCo, przy czym oba urzadzenia sa mocno obciazone (Duende srednio w 3/4, w PoCo wykorzystuje z m.in. dynamiczne equalizery z wlaczona liniowa faza, co mocno obciaza. A chipset FW to ten wychwalany przeze mnie tu na forum nieraz, a "niedobry" dla wielu osob. :)
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: NoRd384 » niedziela 16 wrz 2007, 11:35

Kiedyś za czasów warszawskiej giełdy na Grzybowskiej (oldschool) sam składałem swoje kompy. W tedy było wszytko jasne co pasowało do czego a z czym nie. Później narobiło sie tych odmian procesorów, końcówek literek na płytach głównych i Bóg wie jeden czego jeszcze. W końcu nie wiadomo co z czym będzie działało a co nie. W dzisiejszych czasach zleciłem złożenie komputera firmie istniejącej już 18 lat na rynku. Napisałem wyrażnie do jakich zastosowań jest mi potrzebny ten komputer. Uparłem sie na Intela oraz podzespoły Texasa i napisałem że zależy mi na stabilności. Dostałem świetnie spasowany sprzęt, a gdyby coś nie działało to była by to ich wina i mógłbym zażądać zmiany płyty głównej, czy innego podzespołu w ramach gwarancji lub 7dni z pełnym zwrotem kosztów. A cena ? liczyłem długo ceny z giełd i po znajomości z hurtowni. Wyszło 100zł więcej ze tej firmy. 100zł za gwarancje że wiedza co ze sobą współpracuje? 100 zł za gwarancje wymiany gdy coś nie działa ? Genialne, a nie bujać się z trefnym sprzętem :)
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: INES » poniedziałek 17 wrz 2007, 09:08

...Mam pytanie. Czy płyta asus striker extreme będzie bez zarzutu współpracować z nowszymi kartami dźwiękowymi (chodzi mi o zastosowania w domowym studio) np emu(dowolny model)...
**********************
Asus Striker Extreme –są karty dźwiękowe, które nie będą stabilnie działać z chipstem nForce 680i.
Jeśli chcesz mieć pewność, co do stabilności to proponuję Ci kupić płytę ASUS P5K Premium/WIFI-AP – chipset P35. Ta płyta ma ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o zasilanie procesora - (Stabilne 8 fazowe zasilanie oraz mniej wydzielanego ciepła przez procesor, to prosta droga do osiągnięcia lepszych rezultatów podkręcania i podniesienia wydajności systemu. System pracuje w temperaturze niższej niż konwencjonalne rozwiązania, co pozwala na lepsze wyciszenie. 8 fazowe zasilanie redukuje wahania napięć, chroniąc procesor przed niestabilnym działaniem). Testowałam wiele płyt, ale przyznam, że ta była jedną z lepszych jeśli chodzi o wydajność oraz temperaturę, (z beznadziejny ale o dziwo cichym chłodzeniem boksowym Intela).

Nie sugeruję (fascynuję) się możliwościami tej płyty, ale możesz być pewny, że inwestując w tą płytę będziesz skupiał się nad muzyką, a nie nad stabilnością Twojego komputera. Płyta to nie wszystko…odpowiednia pamięć ram, zasilacz, chłodzenie, obudowa…

Jeśli chcesz mogę Ci pomóc w doborze odpowiednich podzespołów…

Na rynku pojawiło się wiele ciekawych płyt Asusa, ale jeśli chcesz kupić coś dobrego w cenie podobnej do Asusa Striker – proponują Asusa Premium cena 750zł

Nie jestem zwolenniczką firmy Creative, więc na pewno nie zaproponuję Ci karty EMU..:) zresztą w podobnych cenach kupisz znacznie coś lepszego…

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: NoRd384 » poniedziałek 17 wrz 2007, 11:43

Nie jestem zwolenniczką firmy Creative, więc na pewno nie zaproponuję Ci karty EMU..:) zresztą w podobnych cenach kupisz znacznie coś lepszego…
...
**********************
tzn. co Twoim zdaniem, jest niby lepsze w tej cenie ?
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: Zbynia » poniedziałek 17 wrz 2007, 13:10

no w cenie emu 1212 nie ma nic......tak naprawde - no prawie julia jeszcze daje rade ale nie ma adata........

tak off - temperatura procesora zalezy od procesora nie od plyty - szczegol

teraz generalnie wszystko dziala - asus juz od dluzszego czasu nie ma problemow z pamieciami(a mial oj mial)...czipsety tez w mare bezproblemowe
w kazdym razie jak sie nie bawisz w podkrecanie to stabilnosc na poziomie sklay uzyskasz i na asrocku(mialem 3 lata i zero problemow)

a chlodzenie intela to najwieksza porazka jaka w zyciu slyszalem - nawet box do athlona jest cichszy - i nie zapycha sie momentalnie kurzem - intela regularnie co pol roku trzeba czyscic z kurzu zbitego jak filc bo wyje jak pies do ksiezyca........

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Płyta główna + karta muzyczna

Post autor: NoRd384 » poniedziałek 17 wrz 2007, 16:44

Co ma Creative do EMU ? Ciągle ten sam nudny argument, że Creative kojarzy sie z sprzętem multimedialnym do gier.
EMU jest tak naprawdę oddzielną firmą, nie mająca nic wspólnego z produktami do zastosowań multimedialnych. Znalazła się pod skrzydłami Creativa z powodów finansowych.
Szkoda że wiele osób zapomina o tym, ze gdyby nie seria Sound Blaster to znakomita większość z nas, nie weszła by w świat dźwięku komputerowego. Emu to profesjonalna firma z latami doświadczeń w dziedzinie techniki audio. Były czarny koń rynku muzycznego, przez wiele lat w kategorii samplerów sprzętowych, modułów brzmieniowych, automatów a nawet syntezatorów.
Mam wrażenie, że porównanie produktów Creative do EMU stosują tylko osoby, które nie dawno weszły w technologię nagrywania i nie znają potencjału i historii firmy EMU.

W sprawie płyt głównych, to każdy poleca to co ma u siebie i działa mu poprawnie
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

ODPOWIEDZ