Tani, porządny workstation

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Artysta
Posty: 79
Rejestracja: sobota 09 wrz 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: Artysta » poniedziałek 15 paź 2007, 09:51

Korg TR (wersja klawiszy dowolna zależna od stanu portfela). Tani, spore możliwości, sporo barw, arpegiator, sampler opcjonalnie... Resztę można wykreować w kompie.
Gdyby muzyka nie istniała to bym ją sobie wymyślił...

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: lukaszg » poniedziałek 15 paź 2007, 10:12

...A może czyta nas również jakiś użytkownik Fusiona? Opisy z sieci wyglądają intrygująco, a jak to jest w rzeczywistości(przypomnę że mowa o brzmieniach raczej akustycznych)?...
**********************
Hejka!
Ja jestem użytkownikiem Alesis'a Fusion już od ponad roku.
Na jakość demek z internetu nie patrz, bo w większości są nagrywane przez zwykłych userów...

Ja do jego brzmień nie mam nic do zarzucenia. Pianina i gitarki mi się bardzo podobają Instrument ma twardy dysk, jest sampler, więc może do niego "wrzucić" co Ci się tylko podoba :D

Niedawno w EiS była recenzja, a poza tym już kilka razy na tym forum obszerniej pisałem o tym instrumencie. Poszukaj postów.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: NoRd384 » poniedziałek 15 paź 2007, 10:37

...Korg TR (wersja klawiszy dowolna zależna od stanu portfela). Tani, spore możliwości, sporo barw, arpegiator, sampler opcjonalnie... Resztę można wykreować w kompie....
**********************
mnie trochę wkurza uniwersalność tego instrumentu. Dla jednych to zaleta, dla drugich wada. Ma swoje brzmienie, jak to korg (ale mówimy o ogólnym brzmieniu), natomiast w budowie barw mam wrażenie ze to wszytko było robione pod hh i r'n'b. Czuje sie zmanierowanie barw.
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
Artysta
Posty: 79
Rejestracja: sobota 09 wrz 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: Artysta » poniedziałek 15 paź 2007, 10:55

......Korg TR (wersja klawiszy dowolna zależna od stanu portfela). Tani, spore możliwości, sporo barw, arpegiator, sampler opcjonalnie... Resztę można wykreować w kompie....
**********************
mnie trochę wkurza uniwersalność tego instrumentu. Dla jednych to zaleta, dla drugich wada. Ma swoje brzmienie, jak to korg (ale mówimy o ogólnym brzmieniu), natomiast w budowie barw mam wrażenie ze to wszytko było robione pod hh i r'n'b. Czuje sie zmanierowanie barw....
**********************

Zgdzam się w tym miejscu z kolegą... Fakt, że sporo barw jest jakby żywcem wyjętych z utworów czarnych wykonawców, ale dobre jest to, że Korg zostawił trochę miejsca i dał narzędzie do wykreowania własnych rzeczy. Dodatkowa opcja samplera pozwala jeszcze bardziej zagłębić się we własną produkcję, MIDI pozwala na korzystanie z dobrodziejstw komputera. Kolega pytał o tani dobry klawisz więc ten chyba spełnia wymagania. Cena około 3000 jest adekwatna do możliwości i mimo wszystk odostajemy w miarę nowy produkt, dobrej firmy z kilkoma przydatnymi rzeczami.
Gdyby muzyka nie istniała to bym ją sobie wymyślił...

Awatar użytkownika
MX
Posty: 88
Rejestracja: środa 17 lis 2004, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: MX » poniedziałek 15 paź 2007, 11:30

(Korg tr)...Bebny- elektronika jest ciekawa i inspirujaca , akustyka juz duzo mniej, jesli robisz na kompie to zainwestuj w sampler Battery. Zestaw dry kit jw korgu est klarowny i do rejestracji pomyslow na szybko jest jak znalazl, jednak lepiej uzyc cos zewnetrznego.
Zawsze mozesz dokupic opcje samplera i nakarmic innymi probkami.

...
**********************
No właśnie chodzi o to że nie mamy w Bandzie perkusisty i owy workstation musiałby służyć za automat do bębnów (głównie zestaw akustyczny).
lukaszg a jak jest z akustycznymi bębnami w Alesisie?
Hammond SK1

Awatar użytkownika
Artysta
Posty: 79
Rejestracja: sobota 09 wrz 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: Artysta » poniedziałek 15 paź 2007, 13:15

...(Korg tr)...Bebny- elektronika jest ciekawa i inspirujaca , akustyka juz duzo mniej, jesli robisz na kompie to zainwestuj w sampler Battery. Zestaw dry kit jw korgu est klarowny i do rejestracji pomyslow na szybko jest jak znalazl, jednak lepiej uzyc cos zewnetrznego.
Zawsze mozesz dokupic opcje samplera i nakarmic innymi probkami.

...
**********************
No właśnie chodzi o to że nie mamy w Bandzie perkusisty i owy workstation musiałby służyć za automat do bębnów (głównie zestaw akustyczny).
lukaszg a jak jest z akustycznymi bębnami w Alesisie?...
**********************

Szukasz workstation czy automatu perkusyjnego bo to jest zasadnicza różnica...?
Gdyby muzyka nie istniała to bym ją sobie wymyślił...

Awatar użytkownika
kocuros
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 09 sie 2007, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: kocuros » poniedziałek 15 paź 2007, 13:36


Ja jestem użytkownikiem Alesis'a Fusion już od ponad roku.


Ja do jego brzmień nie mam nic do zarzucenia. Pianina i gitarki mi się bardzo podobają
**********************
No wlaśnie -jak z tymi fortepianami-w demach , dostępnych na stronie Alesisa , są jakieś wyostrzone , "szklankowate"
Jestem nauczycielem muzyki

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: lukaszg » poniedziałek 15 paź 2007, 15:44

Heyka!

Wieczorem zgram przez spdifa na czysto, bez żadnej edycji na kompie, trochę brzmień.

Pozdro.

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: lukaszg » poniedziałek 15 paź 2007, 15:44

I udostępnię

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: AdamZ » poniedziałek 15 paź 2007, 16:05

...Witam!
Yamaha EX5 to jeden z NAJLEPSZYCH instrumentów do kreacji brzmienia, pod kątem sekwencera raczej sie zatyka (zwłaszcza kiedy było używane coś ponad AWM2 np.: AN czy VL)

***********************************************

Witam

Zgadzam się z tym , że seqwencer potrafi się zatkać , ale jest na to bardzo prosty sposób. Ja poprostu przesuwałem posczególne tracki o kilka milisekund w tył lub w przód. Tak , żeby w jednym ułamku sekundy nie szło naraz 5 czy 10 tracków , tylko , żeby minimalnie różniły się czasowo względem siebie i wtedy wszystko było idealnie.

Polecam poeksperymentować.




[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

ODPOWIEDZ