Tani, porządny workstation

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
MX
Posty: 88
Rejestracja: środa 17 lis 2004, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: MX » poniedziałek 15 paź 2007, 22:49

Szukasz workstation czy automatu perkusyjnego bo to jest zasadnicza różnica...? ...
**********************
Nie szukam automatu, ani klawisza z aranżami... znam różnicę (wcześniej pracowałem na Korgu X3).
Chodzi o to, żeby możliwie bez użycia komputera przygotować sekwencje tych instrumentów, których nie mam w składzie (a więc głównie perkusji) i nie zabierać na scenę zbędnych skrzynek, czy laptopa.
Po lekturze forum i recenzji EiS zaintrygował mnie Fusion, bo zdaje się daje możliwość włączenia do utworu ścieżek audio "żywych" instrumentów nagranych wcześniej na HD. Ciekawią mnie ponadto brzmienia akustyczne z jego pokładu-to może być to czego poszukuję w jednej obudowie.
Hammond SK1

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: lukaszg » poniedziałek 15 paź 2007, 22:54

Sorry, ale dziś nie dam radę nagrać próbek, zwyczajnie brak czasu. ale w niedługim czasie nagram i umieszczę. pozdro

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: mr-hammond » wtorek 16 paź 2007, 00:00

...Po lekturze forum i recenzji EiS zaintrygował mnie Fusion, bo zdaje się daje możliwość włączenia do utworu ścieżek audio "żywych" instrumentów nagranych wcześniej na HD....
**********************
Roland Fantom x6 tez to potrafi , moze sie wyrobisz z pieniążkami.

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: lukaszg » wtorek 16 paź 2007, 00:12

Myślałem, że dziś nie nagram, bo z imprezki wracam Ale jednak się udało i teraz na szybko nagrałem tak jak ktoś prosił o brzmienia piano i perkusji. Dźwięk bez żadnej obróbki.


http://rapidshare.com/files/62819229/alesis_fusion_piano.mp3.html

http://rapidshare.com/files/62818512/alesis_fusion_perkusja.mp3.html


pozdro.


Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: mr-hammond » wtorek 16 paź 2007, 07:00

Bebenki brzmia jak z alesis sr 16 :)
Czy gitarki w fusionie maja takie podciagniecia strun jak w motifie - na demkach tego nie mozna uslyszec wiec.... ?

Awatar użytkownika
kocuros
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 09 sie 2007, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: kocuros » wtorek 16 paź 2007, 13:44




http://rapidshare.com/files/62819229/alesis_fusion_piano.mp3.h
**********************
Muszę przyznać , że do tej pory nie byłem zwolennikiem piana akustycz. z fusiona , ale zaczynam sie przekonywać -chyba głównie dlatego , że jest ich(tych pian) duży wybór-mam ochotę sprawdzić ten parapet osobiście- ale ,czy muszę jechać do Sopotu?
Jestem nauczycielem muzyki

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: lukaszg » środa 17 paź 2007, 09:01

...Bebenki brzmia jak z alesis sr 16 :)
Czy gitarki w fusionie maja takie podciagniecia strun jak w motifie - na demkach tego nie mozna uslyszec wiec.... ?...
**********************
Porównanie bębenków do Alesis SR 16 mam rozumieć jako hmm... komplement w kierunku Fusiona? :P

A co do podciągnięć strun, to masz na myśli jakiś efekt przy docisku klawisza (aftertouch) czy gdy się mocniejszą siłą uderzy się w klawisz? Z tego co pamiętam, są brzmienia akustycznych gitar z czymś takim, jeśli to masz na myśli. Jak chcesz, to mogę wieczorem nagrać gitary.


--------------------------------------
Muszę przyznać , że do tej pory nie byłem zwolennikiem piana akustycz. z fusiona , ale zaczynam sie przekonywać -chyba głównie dlatego , że jest ich(tych pian) duży wybór-mam ochotę sprawdzić ten parapet osobiście- ale ,czy muszę jechać do Sopotu? ...
**********************
Ja jak w ubiegłym roku kupowałem ten klawisz, to przedzwoniłem kilka sklepów w mojej najbliższej okolicy, aż trafiłem na sklep gdzie go mieli.

Awatar użytkownika
kocuros
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 09 sie 2007, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: kocuros » środa 17 paź 2007, 09:42

...
Ja jestem użytkownikiem Alesis'a Fusion już od ponad roku..
**********************
Czy któryś z userów Alesisa Fusion mieszka gdzieś niedaleko od małopolski?(może jakis mail ) Po prostu chciałbym dotknąć ten parapet...
Jestem nauczycielem muzyki

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: mr-hammond » środa 17 paź 2007, 10:33

.**********************
Porównanie bębenków do Alesis SR 16 mam rozumieć jako hmm... komplement w kierunku Fusiona? :P
**************************************************
Hm no wlasnie raczej nie zabardzo , bo taki automat posiadam i brzmienia znam na wylot, a gdy szukasz czegos nowego to juz na starcie odrzuca. Ale zawsze z samplera mozna puscic brzmienia.

*********************************************
A co do podciągnięć strun, to masz na myśli jakiś efekt przy docisku klawisza (aftertouch) czy gdy się mocniejszą siłą uderzy się w klawisz? Z tego co pamiętam, są brzmienia akustycznych gitar z czymś takim, jeśli to masz na myśli. Jak chcesz, to mogę wieczorem nagrać gitary.
****************
Nagraj gitarki jak mozesz , z tym nie chodzi mi o aftertouch ani modulation tylko o mocniejsze uderzenie czy powoduje podciagniecie strun w gore po prograch :) jak to jest w yamaha motif oraz roland x6. Oblookaj demka :)
Fajnie byloby gdybys tez jakies pady zaprezentowal czy sa tak zrobione jak w yamahah bo te demo na plycie eis malo mowi :(.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ