Tani, porządny workstation

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Beezqp
Posty: 14
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 00:00

Tani, porządny workstation

Post autor: Beezqp » niedziela 14 paź 2007, 00:31

Witam

Chciałbym z ciekawości zapytać, jaki jest najtańszy a jednocześnie całkiem funkcyjny i grywalny workstation? Głównie zależałoby mi na sprzęcie, na którym z powodzeniem można by komponować rozmaite kawałki [zapętlanie, korekta, efekty].

Pytam tylko z ciekawości, bo póki co na taki sprzęt sobie na pewno nie mogę pozwolić... Ale chciałbym się dowiedzieć, od jakiego przedziału zaczynają się ceny tego typu sprzętu. Oczywiście nie chodzi mi o jakiś syf z Lidla tylko klawisz w miarę porządny, ale przy tym ekonomiczny.

Dzięki za odpowiedź ;)
Ambitne zero muzyczne

Awatar użytkownika
hud
Posty: 47
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: hud » niedziela 14 paź 2007, 02:08

muzyka dobra (od ciężkich brzmień po lajtową elektronikę), zbieracz hardwaru od czasu zakupienia pierwszego :D, hobbistycznie paralotniarstwo, pasjonat muzyki, raczkujący twórca z ambicją grania live-actów

Awatar użytkownika
MX
Posty: 88
Rejestracja: środa 17 lis 2004, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: MX » niedziela 14 paź 2007, 06:49

...Witam

Chciałbym z ciekawości zapytać, jaki jest najtańszy a jednocześnie całkiem funkcyjny i grywalny workstation? Głównie zależałoby mi na sprzęcie, na którym z powodzeniem można by komponować rozmaite kawałki [zapętlanie, korekta, efekty].

Pytam tylko z ciekawości, bo póki co na taki sprzęt sobie na pewno nie mogę pozwolić... Ale chciałbym się dowiedzieć, od jakiego przedziału zaczynają się ceny tego typu sprzętu. Oczywiście nie chodzi mi o jakiś syf z Lidla tylko klawisz w miarę porządny, ale przy tym ekonomiczny.

Dzięki za odpowiedź ;)...
**********************
To ja korzystając z okazji podłączę się do pytania.
Który waszym workstation zdaniem będzie najbardziej użyteczny do pracy z sekwencjami w MIDI (komponowanymi samemu), kompletnej edycji sekwencji (bez używania kompa) z barwami w stylistyce głównie akustycznej (piano, e-piano, hammond, jakieś gitarki i zestaw akustycznych bębnów)? Górna kwota wydatków nie może przekroczyś 5000zł.
Na oku mam takie parapety:
-Korg TR61
-Yamaha MO6
-Alesis Fusion 6HD
-Roland Juno-G
Prosiłbym użytkowników o rady i różnorodne opinie za i przeciw w/w klawiszom. Z góry dziękuję.
Hammond SK1

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: mr-hammond » niedziela 14 paź 2007, 08:38

**********************
To ja korzystając z okazji podłączę się do pytania.
Który waszym workstation zdaniem będzie najbardziej użyteczny do pracy z sekwencjami w MIDI (komponowanymi samemu), kompletnej edycji sekwencji (bez używania kompa) z barwami w stylistyce głównie akustycznej (piano, e-piano, hammond, jakieś gitarki i zestaw akustycznych bębnów)? Górna kwota wydatków nie może przekroczyś 5000zł.
Na oku mam takie parapety:
-Korg TR61
-Yamaha MO6
-Alesis Fusion 6HD
-Roland Juno-G
Prosiłbym użytkowników o rady i różnorodne opinie za i przeciw w/w klawiszom. Z góry dziękuję....
**********************
Aktualnie mecze korga tr 76 i wrazenia nastepujace:
- piano- jak to korg do popu sie nada - juz nie korg m1 ale jeszcze ma nalecialosci takiego plasstiku.
-e piano - po brzmienia typu fm piano ala yamaha szukac trzeba wlasnie w yamaszce , tutaj nie jest zle ale i dobrze nie ma . Z Rhodesem problemu nie ma , clavinet reaguje otwartoscia efektu wah wah po nacisnieciu pedalu sustain.. milo
-gitarki - nie ma w tych brzmieniach artykulacji zaleznej na dynamike gry ( chyba w juno g takie brzmienia sa ) ale te brzmienia generalnie slabe nie sa, jesli chcesz zrobic typowa "scianke" to da rade.
- hammond - tutaj znow stary " dobry"? korg powinno zadowolic brzmienia sa poprawne , ale i fajne perelki 4 potencjometry zachowuja sie jak drawbary, malo ale zawsze cos .
Pady- szerokie,glebokie , zyjace - za sprawa procesora fx , generalnie bardzo fajne.
Bebny- elektronika jest ciekawa i inspirujaca , akustyka juz duzo mniej, jesli robisz na kompie to zainwestuj w sampler Battery. Zestaw dry kit jw korgu est klarowny i do rejestracji pomyslow na szybko jest jak znalazl, jednak lepiej uzyc cos zewnetrznego.
Zawsze mozesz dokupic opcje samplera i nakarmic innymi probkami.


Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: AdamZ » niedziela 14 paź 2007, 09:48

Witam


Temat powraca kolejny raz i kolejny raz polecę to samo.

Moim typem jest YAMAHA EX5 . Instrument ma około 10 lat , ale przebija wiele nowych maszyn !

Co do możliwości nie będę się rozpisywał i proponuję uzyć wyszukiwarki google . Cena za tak świetny instrument jest naprawdę przystępna. Można ją spokojnie znaleźć na e-bayu za około 500 euro.


Pozdrawiam
[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: midishiner » niedziela 14 paź 2007, 11:03

...Witam


Temat powraca kolejny raz i kolejny raz polecę to samo.

Moim typem jest YAMAHA EX5 . Instrument ma około 10 lat , ale przebija wiele nowych maszyn !

Co do możliwości nie będę się rozpisywał i proponuję uzyć wyszukiwarki google . Cena za tak świetny instrument jest naprawdę przystępna. Można ją spokojnie znaleźć na e-bayu za około 500 euro.


Pozdrawiam
...
**********************
popieram, dodałbym jeszcze Yamahę cs6x - chociaż tu bardziej pod kątem kreacji brzmień błyszczy, a nie jako workstation,
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: Piotr1967 » niedziela 14 paź 2007, 16:46

Mój typ to Yamaha Motif ES. W tej cenie juz można ją dostać
muzyk, informatyk

Awatar użytkownika
Q-GEN
Posty: 59
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: Q-GEN » poniedziałek 15 paź 2007, 00:49

Witam!
Yamaha EX5 to jeden z NAJLEPSZYCH instrumentów do kreacji brzmienia, pod kątem sekwencera raczej sie zatyka (zwłaszcza kiedy było używane coś ponad AWM2 np.: AN czy VL), MOTIFE ES to ostatni z serii Yamahy który ma NAPRAWDĘ RÓŻNE SYNTEZY a sekwencer jest bardzo dobry.
Z korgów po Trinity i Tritonie mam Extrima, ŚWIETNE brzmienia zwłaszcza po lampie, synteza MOSS z Z1 i rozbudowany ale i prosty sekwencer. Polecam.
Powyższe instrumenty posiadają prosty dostęp do wewnętrznych samplerów.
O Rolandach się nie wypowiem bo korzystam tylko z JP i V-Syntha ale to nie ta liga.
Alesis Fusion... dla mnie wciaż zagadka.
Polecam również Kurzweila, nie daje tyle co japończyki ale ma swój "amerykański" smak (już raczej koreański) i legendarną bibliotekę sampli. Dla mnie troszkę dziwny sekwencer, ale to może przez przyzwyczajenie do Yamah i Korgów.
A znajomy ma Juno G i BARDZO chwali, korzysta szybko i sprawnie wiec On poleca!
"Rozmowy o muzyce, to jak tańczenie o architekturze". "Nadmiar wiedzy zabija ducha". "SZTUKA poszukiwana! Ktokolwiek wie, ktokolwiek słyszał?..." "Nie myl kamienia węgielnego z węglem kamiennym!"

Awatar użytkownika
MX
Posty: 88
Rejestracja: środa 17 lis 2004, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: MX » poniedziałek 15 paź 2007, 02:13

...Mój typ to Yamaha Motif ES. W tej cenie juz można ją dostać...
**********************
W takim razie morze inna kwestia. Jaką przewagę da mi używany Motif ES nad nowym MO6?(zakładając, że nie bedę używać samplera, a tylko barwy pokładowe) Nie ukryweam że i trwałość i serwis nie pozostaje bez znaczenia???
Hammond SK1

Awatar użytkownika
MX
Posty: 88
Rejestracja: środa 17 lis 2004, 00:00

Re: Tani, porządny workstation

Post autor: MX » poniedziałek 15 paź 2007, 02:19

A może czyta nas również jakiś użytkownik Fusiona? Opisy z sieci wyglądają intrygująco, a jak to jest w rzeczywistości(przypomnę że mowa o brzmieniach raczej akustycznych)?
Hammond SK1

ODPOWIEDZ