Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
rimax
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 13 cze 2006, 00:00

Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Post autor: rimax » środa 21 lis 2007, 15:17

Witam serdecznie
Drodzy Państwo mam problem z rejestracją gitarki elektroakustycznej , z powodu dużych szumów.
Powiem może po kolei:
gitarka liniowo do miksera(vol. w gitarze ok 60%) i z miksera do karty muz. emu 1212m. Powiem co istotne, że szumy ustają gdy trzymam jednocześnie lewą ręką struny zaś prawą jacka, który podłączony jest do gitary w momencie gdy puszczam jacka szumy znowu się zaczynają.

Zaznaczam przewód jest dobry, wejście miksera soundcraft fx8 sprawne. Brumienie uniemożliwia dokonanie nagrania.
Dziękuję za ewentualne wskazówki i rady.
muzykuję amatorsko, pragnę jednakże zgłębić tajniki dokonywania nagrań muzycznych i realizacji dźwięku.

Ja-cek
Posty: 304
Rejestracja: piątek 28 lut 2003, 00:00

Re: Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Post autor: Ja-cek » środa 21 lis 2007, 17:34

Takie małe magiczne pudełko: DiBox.
Rozwiąże problem na pewno, a nie kosztuje fortuny. Chodzi konkretnie o dopasowanie wejścia miksera do wyjścia z elektrowni akustyka.
Polecam aktywny.
www.surogat.pl

Ja-cek
Posty: 304
Rejestracja: piątek 28 lut 2003, 00:00

Re: Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Post autor: Ja-cek » środa 21 lis 2007, 17:37

A druga sprawa: zanik szumów przy trzymaniu jacka świadcze ewidentnie o problamach z masą. Sprawdź połączenia w elektrowni gitarki. Struny muszą mieć połączenie z masą gniazda.
www.surogat.pl

rimax
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 13 cze 2006, 00:00

Re: Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Post autor: rimax » czwartek 22 lis 2007, 20:51

...A druga sprawa: zanik szumów przy trzymaniu jacka świadcze ewidentnie o problamach z masą. Sprawdź połączenia w elektrowni gitarki. Struny muszą mieć połączenie z masą gniazda....
**********************


Dziękuję za tę podpowiedź, ale nie bardzo wiem jak się do rozwiązania tego problemu zabrać. Nie jestem gitarzystą, gitarkę mam zaś pożyczona od kumla z zespołu. Tak czułem, że to może być problem z pętlą mas, ale komputer i mikser idą z tego samego gniazdka, próbowałem podłączać mikser do innego, nie pomogło.
Co do gitarki jest to nowy sprzęt, przystawka zasilana jest bateryjką 9v, zaś to o czym piszesz, że struny muszą być połączone z masą gniazda, to jak to można ewentualnie, bez ewentualności uszkodzenia sprzętu sprawdzić.

Co do diboxa, to on ten problem z masą strun i gniazda załatwi, czy raczej tych spraw nie należy łączyć?
Serdeczne dzięki za podpowiedź i proszę o ewentualną kontynuacje tego wątku.
muzykuję amatorsko, pragnę jednakże zgłębić tajniki dokonywania nagrań muzycznych i realizacji dźwięku.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Post autor: matiz » czwartek 22 lis 2007, 21:25

struny muszą być połączone z masą gniazda, to jak to można ewentualnie, bez ewentualności uszkodzenia sprzętu sprawdzić.

Jak to tylko do nagrywania, to wez jakis drucik, przeplec przez wszystkie struny na mostku i owin wokol masy (obudowy) jacka - i po sprawie.

Awatar użytkownika
Szymfonia
Posty: 79
Rejestracja: środa 17 wrz 2003, 00:00

Re: Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Post autor: Szymfonia » piątek 23 lis 2007, 14:43

...Witam serdecznie
Drodzy Państwo mam problem z rejestracją gitarki elektroakustycznej , z powodu dużych szumów.
Powiem może po kolei:
gitarka liniowo do miksera(vol. w gitarze ok 60%) i z miksera do karty muz. emu 1212m. Powiem co istotne, że szumy ustają gdy trzymam jednocześnie lewą ręką struny zaś prawą jacka, który podłączony jest do gitary w momencie gdy puszczam jacka szumy znowu się zaczynają.

Zaznaczam przewód jest dobry, wejście miksera soundcraft fx8 sprawne. Brumienie uniemożliwia dokonanie nagrania.
Dziękuję za ewentualne wskazówki i rady....
**********************
Weź jakiś przewód z jednej strony zaczep go np. do masy jacka (tego który reaguje na dotyk ręką) a drugi koniec podłącz do kaloryfera tam gdzie nie ma farby i będzie cisza jak grobie.
Gram na gitarze elektroakustycznej. Mam domowe studio. Używam FW 410 i Sonara 2.1. Pracuje zawodowo w zupełnie innej branzy.

rimax
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 13 cze 2006, 00:00

Re: Elektroakustyk liniowo - duże szumy!

Post autor: rimax » piątek 23 lis 2007, 18:11

Wielkie dzięki Panowie za rady, już śpieszę wprowadzić w życie rozwiązanie z kaloryferem :), co do połączenia masy wejścia ze strunami, to nie pomagało.

Wczoraj na wszelkie sposoby kombinowałem z wejściem i przewodami, ale bez skutku.
Pierwsze co mnie zdziwiło to fakt, iż gniazdo w gitarce jest symetryczne, może należy to jakoś dobrze polutować, jednakże robiłem to na wszystkie sposoby, ale bez zadowalającego skutku. Jak przeczytałem w instrukcji soundcrafta FX8 gniazda liniowe w kanałach mono są symetryczne, bo na początku używałem do tego podłączenia typowego przewodu do gitary( niesymetrycznego), ale wszelkie moje kombinacje z lutowaniem nie pomogły.
Może Panowie coś podpowiecie jak rozegrać tę sprawę, choć mam nadzieję, że kaloryfer pomoże. Jednakże chciałbym żeby również do grania na żywo wszystko było OK, bo teraz jak kolega gra to są właśnie te zakłócenia związane z masą, ale on właśnie używa przewodu niesymetrycznego, a jak pisałem gniazdo w gitarze i w mikserze są symetryczne, myślałem, że kabel symetryczny pomoże, ale nic, może trzeba jakoś pomostkować odpowiednio.

Dziękuję za wnikliwą lekturę moich, może dla niektórych banalnie prostych, problemów, ale w tym czasie dla mnie nierozwikłanych.
Pozdrawiam.
muzykuję amatorsko, pragnę jednakże zgłębić tajniki dokonywania nagrań muzycznych i realizacji dźwięku.

ODPOWIEDZ