Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: stereoman » środa 05 gru 2007, 11:16

hej! bede tworzyl muze na laptopie ale nie mam narazie kasy na zewnetrzna karte dzwiekowa:(

czy zintegrowana karta dzwiekowa w nowym laptopie (Toshiba Bass Enhanced Sound System 24-bit) bedzie gorsza do tworzenia muzy (wtyczki vsti) od np. karty soundblaster player 5.1 ?

czy na tej zintegrowanej bylaby duzo wieksza latencja i ten sam projekt utworu bardziej by 'pierdzial' zintegrowanej niz na SB ?

prosze o odpowiedz i pordrawiam!!

djfarad
Posty: 60
Rejestracja: sobota 24 lut 2007, 00:00

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: djfarad » środa 05 gru 2007, 12:03

......
**********************
jeśli będziesz grał jedynie na wirtualnych brzmieniach, vsti, t.j. nie zamierzasz nic nagryawać z zewnątrz to będzie ok. pod względem odtwarzania karta na pewno będzie wystarczająco dobra zwłaszcza gdy będziesz tworzył muzykę popularną o małej dynamice np dance, techno itp.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: Soundscape » środa 05 gru 2007, 12:32

.........
**********************
jeśli będziesz grał jedynie na wirtualnych brzmieniach, vsti, t.j. nie zamierzasz nic nagryawać z zewnątrz to będzie ok. pod względem odtwarzania karta na pewno będzie wystarczająco dobra zwłaszcza gdy będziesz tworzył muzykę popularną o małej dynamice np dance, techno itp....
**********************
Problemy się zaczną gdy podłączysz klawiaturkę sterującą. Z taką kartą nie będzie się dało grać. Ale póki kombinujesz myszką nie powinno być kłopotów.

Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: stereoman » środa 05 gru 2007, 13:40

**********************
Problemy się zaczną gdy podłączysz klawiaturkę sterującą. Z taką kartą nie będzie się dało grać. Ale póki kombinujesz myszką nie powinno być kłopotów....
**********************
myszka nie da sie wgrywac akordow:/
akordy i melodie wgrywam na klawiaturze sterujacej (edirol pcr-50)
przez usb chcialem ja podlaczyc do lapka
czyli co? nawet jak projekt nie bedzie obciazal bytnio procka to z ta zintegrowana arta moze byc latencja np PÓŁ SEKUNDY? czy ile?

pozdr!!

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: Soundscape » środa 05 gru 2007, 13:44

myszka nie da sie wgrywac akordow:/
akordy i melodie wgrywam na klawiaturze sterujacej (edirol pcr-50)
przez usb chcialem ja podlaczyc do lapka
czyli co? nawet jak projekt nie bedzie obciazal bytnio procka to z ta zintegrowana arta moze byc latencja np PÓŁ SEKUNDY? czy ile?

pozdr!!...
**********************
Większość (jak nie wszystkie) zintegrowanych kart chodzi na 4096 a karty napędzane ASIO na minimum 512. Latencja w pierwszym przypadku zawsze będzie minimum 40 ms a tu już nie da się grać normalnie.

djfarad
Posty: 60
Rejestracja: sobota 24 lut 2007, 00:00

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: djfarad » środa 05 gru 2007, 14:32

Nie wiem czy w FL jest to możliwe ale np. na ModPlug Trackerze da się wgrywać nuty niejako na pause czyli ustawiamy kursor tam gdzie ma być akord, walimy w klawisz i jest tam gdzie powinien. Jednak tracker ma zupełnie inną filozofię pracy i wyglądu ścieżek więc jak już zaznaczyłem nie wiem czy w FL tak sie da.

Szkoda, że masz klawiature a nie keyboard bo jest jeszcze jeden patent na latencje. Puszczasz sobie projekt, wyciszasz VST ktore nagrywasz nie wyłączając go (tak aby nuty się wgrały w piano roll a instrument nie grał). Grasz słuchając z głosników keyboardu. Potem przesuwasz nagrane nuty o latencje do tyłu i już

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: Soundscape » środa 05 gru 2007, 14:43

...Nie wiem czy w FL jest to możliwe ale np. na ModPlug Trackerze da się wgrywać nuty niejako na pause czyli ustawiamy kursor tam gdzie ma być akord, walimy w klawisz i jest tam gdzie powinien. Jednak tracker ma zupełnie inną filozofię pracy i wyglądu ścieżek więc jak już zaznaczyłem nie wiem czy w FL tak sie da.

Szkoda, że masz klawiature a nie keyboard bo jest jeszcze jeden patent na latencje. Puszczasz sobie projekt, wyciszasz VST ktore nagrywasz nie wyłączając go (tak aby nuty się wgrały w piano roll a instrument nie grał). Grasz słuchając z głosników keyboardu. Potem przesuwasz nagrane nuty o latencje do tyłu i już ...
**********************
Drugi przypadek to już ciekawe rozwiązanie. Dla mnie jest bardzo ważne żebym mógł grać na full (czyli na żywo) i się potem nie paprac przesuwaniem. Tylko z głośników keyboardu nie usłyszysz brzmienia instrumentu VST...

Co do FL to niestety nie wiem czy obsługuje pierwsze rozwiązanie, ale raczej chyba nie (dawno mialem do czynienia z tym programem).

Elroy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 09 sty 2007, 00:00

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: Elroy » środa 05 gru 2007, 15:33

Zaintaluj Asio4all i sprawdź jaka będzie latencja

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Tworzenie na zintegrowanej karcie dźwiękowej?

Post autor: acoto » środa 05 gru 2007, 16:45

tylko dynamika? Latencja?
No to wyjaśnijcie, zaznaczam że w bebechach komputerowych to jestem ...
Ostatnio zainsalowałem w robocie Samplitude'a, wiadomo skąd.
W domu mam to co trzeba, w robocie zintegrowana i komputerowe bzykadełka. Przyniosłem na próbę zrobiony kawałek i troszkę go skróciłem przy pomocy J.W. zapakowałem w kieszeń i wyniosłem do domu.
Jak odpaliłem ,coś mi nie pasowało, odpaliłem analizatory i... wykresiki jak z mp3, myślałem że niechcący zgrałem do niechcianego formatu ale nie wszystko się zgadza oprócz degradacji brzmienia i ucięcia pasma.
A niby wszystko w cyfrze.

ODPOWIEDZ