Jak uruchomić wtyczkę VST w czasie rzeczywistym?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Blisner
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 00:00

Jak uruchomić wtyczkę VST w czasie rzeczywistym?

Post autor: Blisner » poniedziałek 31 gru 2007, 12:21

1.Chciałbym uruchomić Rock Amp Legends v1.0 - (vst) lub jakąkolwiek inna wtyczkę w czasie rzeczywistym .Da się to jakoś zrobić?
2.Da się grać razem z efektem komputerowym np:FXBOX i jednocześnie nagrywać? A jeśli tak to na jakiej karcie ? Audigy 2 zewnętrzna da radę?
[addsig]

Awatar użytkownika
Che
Posty: 102
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 00:00

Re: Jak uruchomić wtyczkę VST w czasie rzeczywistym?

Post autor: Che » poniedziałek 31 gru 2007, 13:35


a jaki host?

Awatar użytkownika
Blisner
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 00:00

Re: Jak uruchomić wtyczkę VST w czasie rzeczywistym?

Post autor: Blisner » czwartek 03 sty 2008, 21:19

Jaki host? A jest jakaś różnica? Np:Audiomulch.
Czy wogóle jest możliwe abym mógł odtwarzać podkład z komputera i jednocześnie dogrywać gitarę z jakimś efektem np:FXBOX przykładowo.Jaką karte dzwiękową do tego? W tej chwili mam zintegrowaną muzyczną i jak włączam efekt gitarowy + podkład to nie moge nagrywać lub nagrywa się bez efektu. Pomóżcie proszę, to dla mnie ważne. Czy w lepszych kartach to jest możliwe?

Awatar użytkownika
havier3
Posty: 344
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2006, 00:00

Re: Jak uruchomić wtyczkę VST w czasie rzeczywistym?

Post autor: havier3 » czwartek 03 sty 2008, 21:45

...1.Chciałbym uruchomić Rock Amp Legends v1.0 - (vst) lub jakąkolwiek inna wtyczkę w czasie rzeczywistym .Da się to jakoś zrobić?
2.Da się grać razem z efektem komputerowym np:FXBOX i jednocześnie nagrywać? A jeśli tak to na jakiej karcie ? Audigy 2 zewnętrzna da radę?
...
**********************
Mozliwe jest to na kartach obslugujacych ASIO - dzieki temu masz mozliwosc "wlaczenia" Direct Monitoring. Nie wiem jak w innych hostach bo od zawsze jestem Cubase'owcem - ale w tym wlasnie programie wyglada to tak, ze jesli wepniesz efekt insertowy na sciezke pod ktora podpinasz instrument, wlączysz Monitoring (symbol malutkiego glosniczka) i aktywujesz nagrywanie na sciezce to bedziesz slyszal instrument po efekcie. Prawdopodobnie tak samo wyglada sytuacja na innych hostach.

Awatar użytkownika
Che
Posty: 102
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 00:00

Re: Jak uruchomić wtyczkę VST w czasie rzeczywistym?

Post autor: Che » piątek 04 sty 2008, 13:14


**********************
Mozliwe jest to na kartach obslugujacych ASIO - dzieki temu masz mozliwosc "wlaczenia" Direct Monitoring. Nie wiem jak w innych hostach bo od zawsze jestem Cubase'owcem - ale w tym wlasnie programie wyglada to tak, ze jesli wepniesz efekt insertowy na sciezke pod ktora podpinasz instrument, wlączysz Monitoring (symbol malutkiego glosniczka) i aktywujesz nagrywanie na sciezce to bedziesz slyszal instrument po efekcie. Prawdopodobnie tak samo wyglada sytuacja na innych hostach....
**********************
Z tą róznicą ze w Cubese musisz WYLĄCZYĆ Direct Monitoring( Devices>VST Multitrack), bo inaczej bedziesz mial sygnal z wejscia podawany na wysjcie i nie uslyszysz pracy wtyczki.

Awatar użytkownika
Blisner
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 00:00

Re: Jak uruchomić wtyczkę VST w czasie rzeczywistym?

Post autor: Blisner » niedziela 20 sty 2008, 16:30

Faktycznie jest możliwe w Cubase granie z wtyczkami VST w czasie rzeczywistym tylko latencja jest zbyt duża jak na zwykłą kartę muzyczną.
Kupiłem w takim razie Emu0404, fajnie gra, fajne efekty ale nie moge nic nagrac :( I nigdzie informacji na ten temat. A ten Cubase już mi się spodobał, dużo można w nim zrobic, tylko jak mam nagrac ta gitare?

ODPOWIEDZ