Małe monitory do miksu

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: Soundscape » poniedziałek 19 maja 2008, 10:04

...Co do KRK pojawiła sie druga generacja Rokit może one też będą ciekawą propozycją.

**********************
Wyglądają ciekawie. Duże podobieństwo w wyglądzie do serii VXT. Ale trzeba będzie jeszcze chyba troche poczekać...Też szukam obecnie małych, ale precyzyjnych monitorków. Jestem ciekaw jak się prezentuje pod takim względem ADAM Artist. Ciekaw jestem też czy są warte te 4.5k pln...

crossover
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 29 lis 2007, 00:00

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: crossover » poniedziałek 19 maja 2008, 13:56

będę myślal nad genelecami, jestem świadomy ze alesisy to jakieś 2 klasy niżej :) czekam jeszcze na jakieś inne propozycje, dodatkowo małe pytanie - co sądzicie o VXT 4?

Awatar użytkownika
PoTinA
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2003, 00:00

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: PoTinA » poniedziałek 19 maja 2008, 14:06

...będę myślal nad genelecami, jestem świadomy ze alesisy to jakieś 2 klasy niżej :) czekam jeszcze na jakieś inne propozycje, dodatkowo małe pytanie - co sądzicie o VXT 4?...
**********************
Sam osobiscie nie slyszalem VXT 4, ale za to mam krk rp5 jako wlasnie alternatywe do ADAM A7.Gdy nie moge rozkrecic adamow i musze mixowac w miare ciho to wtedy wlsnie przydaja sie male rp5.Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Meduz
Posty: 181
Rejestracja: środa 09 cze 2004, 00:00

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: Meduz » poniedziałek 19 maja 2008, 14:10

...Też szukam obecnie małych, ale precyzyjnych monitorków. Jestem ciekaw jak się prezentuje pod takim względem ADAM Artist. Ciekaw jestem też czy są warte te 4.5k pln......
**********************
Też na nad nimi się zastanawiałem tylko cenowo nie były by już alternatywą bo jest to cena bliska APS-ów.

Pozdrawiam
[addsig]
RME Fireface800 plus RME ADI 8 DS, IgsAudio: Gloobus, DT, 2972, 1176, 2176, S-Type Mix Buss Compressor, APS Aeon...

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: Paweł » poniedziałek 19 maja 2008, 14:55

Jeśli juz myślicie nad KRK RP5, to ja już wybrałbym nEary 05. Mają mniej basu, ale przez to nie kolorują go jak RP5.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: Soundscape » poniedziałek 19 maja 2008, 15:03

...Jeśli juz myślicie nad KRK RP5, to ja już wybrałbym nEary 05. Mają mniej basu, ale przez to nie kolorują go jak RP5....
**********************
Ee, nie kolorują tak strasznie. Ale jak już RP5, to lepiej od razu RP6, bo 5-ki mają nieco problemu w okolicach 100Hz.

Awatar użytkownika
jakup
Posty: 38
Rejestracja: środa 15 gru 2004, 00:00

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: jakup » poniedziałek 19 maja 2008, 18:15

Genelec zaleca odległość min. 10 cm od ściany - otwory bas refleks są wyprofilowane w sposób powodujący "wylewanie się" dźwięku wzdłuż ściany. Nie słyszałem 8020, pracuję natomiast na co dzień na 8030 i 8050 i obie pary brzmią bardzo podobnie, oczywiście poza najniższym dołem

Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: Laliszon » poniedziałek 19 maja 2008, 20:39


Hm polecam mackie HR 624 szczególnie polecane do małych reżyserek, posiadają z tyłu pewien patent , dodatkową membranę głośnika, nie chcę się wymądrzać zbytnio nad tajemnicą tego patentu ale sprawia że materiał zmiksowany na tych paczkach dość dobrze słychać też po wyniesieniu ze studia pomimo że mam dość ałą reżyserkę i adaptacja akustyczna pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Mnie sprawdzają się znakomicie cena może odrobinę większa ale warto ,warto.
Mają tą zaletę że słychać na nich bardzo subtelne nawet zmiany w nastawach eq oraz poziomow. Można się też usłyszeć sporo błędów popełnionych na mniej czułych odsłuchach. Z pewnością Adam A7 to podobna klasa i też świetnie , ciekaw jestem porównania bo koleżanka do studia nabyła te Adamy i chętnie je posłucham. Mackie kupiłem bo znałem je już z innego studia dla którego zdarza mi się często pracować.

crossover
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 29 lis 2007, 00:00

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: crossover » poniedziałek 19 maja 2008, 21:50

niestety, to co napisałem to max co mógłbym dać za monitory.. tak więc Mackie odpadają

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Małe monitory do miksu

Post autor: Soundscape » wtorek 20 maja 2008, 07:42

...niestety, to co napisałem to max co mógłbym dać za monitory.. tak więc Mackie odpadają ...
**********************
Tak właśnie doczytałem, że chodzi o pomieszczenie kompletnie niezaadaptowane... Jak wielkie jest to pomieszczenie?

ODPOWIEDZ