Cubase LE 4 + Reason 4

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Heslaw
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2008, 00:00

Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: Heslaw » poniedziałek 02 cze 2008, 12:57

Witam,

Od niedawna posiadam program Cubase 4 LE. Wczesniej pracowałem tylko na Reasonie. Teoretycznie wiem jak programy połączyć za pomocą REWIRE jednak problem tkwi w tym, że nie mogę otworzyć 2 programów. (tzn gdy mam włączonego Cubase nie otwiera mi się Reason i odwrotnie).

Posiadam komputer który powienien sprostać takiej czynności :

1 giga ramu
2,6 MH Procesor
Interfejs USB Alesis I2O

Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy mają jakiś pomysł.

Dzięki!

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: Tureakh » poniedziałek 02 cze 2008, 19:54

...Witam,

Od niedawna posiadam program Cubase 4 LE. Wczesniej pracowałem tylko na Reasonie. Teoretycznie wiem jak programy połączyć za pomocą REWIRE jednak problem tkwi w tym, że nie mogę otworzyć 2 programów. (tzn gdy mam włączonego Cubase nie otwiera mi się Reason i odwrotnie).

Posiadam komputer który powienien sprostać takiej czynności :

1 giga ramu
2,6 MH Procesor
Interfejs USB Alesis I2O

Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy mają jakiś pomysł.

Dzięki!...
**********************
Po 1: Zawsze najpierw odpalasz mastera(w tym przypadku Cubase), a potem dopiero slave'a (Reason).

Tez kiedys mialem ten problem i u mnie powod najprawdopodobniej tkwil w karcie dzwiekowej, bynajmniej wszystko zaczelo dzialac po przeinstalowaniu sterownikow do niej.

Pozdrawiam.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: Zbynia » poniedziałek 02 cze 2008, 22:29

to nie tak
masz odpalac program (w tym przypadku reason) spod hosta jako rewire a nie osobno jako program obok

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: Tureakh » wtorek 03 cze 2008, 00:01

...to nie tak
masz odpalac program (w tym przypadku reason) spod hosta jako rewire a nie osobno jako program obok...
**********************
Jesli klikniecie najpierw ikony Cubase'a na pulpicie a potem ikone Reasona, gdy ten pierwszy sie zaladuje, nazywa sie 'osobno jako program obok' to sie nie zgadzam... Bo w przypadku przynajmniej Cubase SX1 lub SX3 i Reasona 4 wystarczy to, a potem tylko aktywowanie kanalow w Cubase (Device/Reason)...

Heslaw
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2008, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: Heslaw » wtorek 03 cze 2008, 07:12

Ok dzięki dzisiaj pokombinuję ze sterownikami do karty - być może to jest to bo od jakiegoś czasu jak mam włączonego np Reasona to winamp wtedy nie działa.

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: amis » wtorek 03 cze 2008, 15:56

zbynia, nie da się odpalić reasona 'obok' cubase... od razu się łączą i reason jest slave
www.psychologium.net

Heslaw
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2008, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: Heslaw » środa 04 cze 2008, 07:19

Witam. Mieliście rację to byłą wina sterowników. Pojawił się teraz inny problem.......Odpalam Cubas'a....odpalam Reason'a......i co? Echo. Nie ma nawet żadnej opcji w device setup żeby to połączyć. W obu programach ustawiłem sterowniki na asio full duplex......Jakieś pomysły.....

Sterowniki zainstalowałem ASIO4All 2.8
Interfejs usb i2o

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: pixel » środa 04 cze 2008, 09:27

W menu Devices wybierz "Reason", pokaże Ci sie pole gdzie będziesz mógł aktywować kanały Reasona. Obie aplikacje łączą się automatycznie, nie trzeba nic ustawiać. Jeśli odpalisz Cubase a potem Reason to jest już wszystko git. To jak łączyć kanały oraz midi masz w instrukcji podane.

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: pixel » środa 04 cze 2008, 09:30

Jeśli w Cubase ustawiłeś Asio full duplex to znaczy że nawet nie wybrałeś sterowników asio4all
Nie wiem czy ta karta ma własne stery Asio. Jeśli nie to wybierz właśnie asio4all, jak nie to asio directx drivers

Heslaw
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2008, 00:00

Re: Cubase LE 4 + Reason 4

Post autor: Heslaw » środa 04 cze 2008, 10:07

...Jeśli w Cubase ustawiłeś Asio full duplex to znaczy że nawet nie wybrałeś sterowników asio4all
Nie wiem czy ta karta ma własne stery Asio. Jeśli nie to wybierz właśnie asio4all, jak nie to asio directx drivers...
**********************
...No tak tylko problem właśnie w tym że w menu devices nie ma czegoś takiego jak "Reason".....

ODPOWIEDZ