Niedrogie monitory do domowego studia

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Karsen
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 21 lut 2006, 00:00

Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: Karsen » poniedziałek 19 sty 2009, 22:02

Witam.
Temat monitorów poruszany był na forum wielokrotnie – wiem, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie - nie mam możliwości ustawienia monitorów w odległości 1 metra od ściany. Uroki domowego studio, czyli pomieszczenie 3x3m – głośniki muszą stać blisko ściany lub okna, na biurku lub na parapecie, przy którym stoi Korg Workstation. Wobec powyższego jakie monitory zakupić (w kwocie około 600z ł za parę)? Czy np. zakupienie Edirola MA-15D (może ze wsparciem subwoofera od creativa) będzie dobrym rozwiązaniem? (Napisałem o Edirolu, bo ten model posiada wejście optyczne, na którym mi zależy, ale oczywiście pozostają w moim zainteresowaniu Behringer MS-40, czy M-Audio StudioPro 3 – wtedy przejściówka z optica na coaxial). Mieszkam w mieście wojewódzkim, ale do sklepów muzycznych na Podlasiu jeszcze nie dotarły monitory studyjne . Co mi poradzicie?

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: Mr.Lee » poniedziałek 19 sty 2009, 22:08

...Witam.
Temat monitorów poruszany był na forum wielokrotnie – wiem, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie - nie mam możliwości ustawienia monitorów w odległości 1 metra od ściany. Uroki domowego studio, czyli pomieszczenie 3x3m – głośniki muszą stać blisko ściany lub okna, na biurku lub na parapecie, przy którym stoi Korg Workstation. Wobec powyższego jakie monitory zakupić (w kwocie około 600z ł za parę)? Czy np. zakupienie Edirola MA-15D (może ze wsparciem subwoofera od creativa) będzie dobrym rozwiązaniem? (Napisałem o Edirolu, bo ten model posiada wejście optyczne, na którym mi zależy, ale oczywiście pozostają w moim zainteresowaniu Behringer MS-40, czy M-Audio StudioPro 3 – wtedy przejściówka z optica na coaxial). Mieszkam w mieście wojewódzkim, ale do sklepów muzycznych na Podlasiu jeszcze nie dotarły monitory studyjne . Co mi poradzicie?...
**********************
Z tego co napisałeś to raczej nic. Ale jedno jest pewne bierz coś z bass reflexem z przodu. I radzę przeznaczyć minimum 600zł ale za sztukę!
pozdrawiam!

pjeciun
Posty: 160
Rejestracja: niedziela 24 lip 2005, 00:00

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: pjeciun » wtorek 20 sty 2009, 15:43

......Witam.
Temat monitorów poruszany był na forum wielokrotnie – wiem, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie - nie mam możliwości ustawienia monitorów w odległości 1 metra od ściany. Uroki domowego studio, czyli pomieszczenie 3x3m – głośniki muszą stać blisko ściany lub okna, na biurku lub na parapecie, przy którym stoi Korg Workstation. Wobec powyższego jakie monitory zakupić (w kwocie około 600z ł za parę)? Czy np. zakupienie Edirola MA-15D (może ze wsparciem subwoofera od creativa) będzie dobrym rozwiązaniem? (Napisałem o Edirolu, bo ten model posiada wejście optyczne, na którym mi zależy, ale oczywiście pozostają w moim zainteresowaniu Behringer MS-40, czy M-Audio StudioPro 3 – wtedy przejściówka z optica na coaxial). Mieszkam w mieście wojewódzkim, ale do sklepów muzycznych na Podlasiu jeszcze nie dotarły monitory studyjne . Co mi poradzicie?...
**********************
Z tego co napisałeś to raczej nic. Ale jedno jest pewne bierz coś z bass reflexem z przodu. I radzę przeznaczyć minimum 600zł ale za sztukę!
pozdrawiam!...
**********************

popieram, stara kasy. dozbieraj te pare stów i kup uzywane alezisy mimkII, nie jest to odsłuch nie wiadomo jaki, ale na jakis czas zamin nie kupisz lepszych powinieni wystarczyc. pzdr
[addsig]
"(...) nic nie jest tak nudne jak prawda" - Charles Bukowski

pjeciun
Posty: 160
Rejestracja: niedziela 24 lip 2005, 00:00

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: pjeciun » wtorek 20 sty 2009, 15:45



popieram, stara kasy. dozbieraj te pare stów i kup uzywane alezisy mimkII, nie jest to odsłuch nie wiadomo jaki, ale na jakis czas zamin nie kupisz lepszych powinieni wystarczyc. pzdr
...
**********************

chodziło mi o alesis m1 mkII oczywisice, i niech bog ci broni kupic te m-audio, szmal w błoto
[addsig]
"(...) nic nie jest tak nudne jak prawda" - Charles Bukowski

thedroid
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 00:00

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: thedroid » wtorek 20 sty 2009, 20:07

obawiam sie ze w tej kwocie nie kupisz niczego co by sie nadawalo do produkcji.

mam wspomniane behringery ms40. maja mocno konturowe brzmienie - podbity bas ok 120-150hz (lekko zamulony, zupelnie bez glebi) i wysokie tony. srodek nie istnieje. co prawda gra to wystarczajaco klarownie ale do produkcji imho sie nie nadaja kompletnie, chyba ze ktos szuka alternatywnego odsluchu a'la wieza hifi. ja kupilem je tylko dlatego ze potrzebowalem malych dosyc czysto grajacych odsluchow do cdplayerow oraz tylko dlatego ze trafilem na promocje (469zl za pare - tak celowalem w fostexy pm0.4).

aha.. tez maja wejscia optyczne/cyfrowe ale co z tego jak glosniki dosyc mocno szumia. do tego przy tej klasy sprzecie raczej ciezko zauwazyc roznice w brzmieniu pomiedzy analogowym a cyfrowym inferfejsem.






AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: AndrzejG » wtorek 20 sty 2009, 21:27

Co mi poradzicie?...
**********************
Poszerza sie oferta na rynku ,,pełnopasmowych" multimedialnych monitorów aktywnych , np. tu cena ok 150 zł , a więcej tu ze wskazaniem na Microlab

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: Groover » środa 21 sty 2009, 00:45

...Witam.
Temat monitorów poruszany był na forum wielokrotnie – wiem, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie - nie mam możliwości ustawienia monitorów w odległości 1 metra od ściany. Uroki domowego studio, czyli pomieszczenie 3x3m – głośniki muszą stać blisko ściany lub okna, na biurku lub na parapecie, przy którym stoi Korg Workstation. Wobec powyższego jakie monitory zakupić (w kwocie około 600z ł za parę)? Czy np. zakupienie Edirola MA-15D (może ze wsparciem subwoofera od creativa) będzie dobrym rozwiązaniem? (Napisałem o Edirolu, bo ten model posiada wejście optyczne, na którym mi zależy, ale oczywiście pozostają w moim zainteresowaniu Behringer MS-40, czy M-Audio StudioPro 3 – wtedy przejściówka z optica na coaxial). Mieszkam w mieście wojewódzkim, ale do sklepów muzycznych na Podlasiu jeszcze nie dotarły monitory studyjne . Co mi poradzicie?...
**********************

Kup używane kolumny konsumenckie + wzmak (np. Technics). Zagrają lepiej niż "monitory" za 600 zł.

Pozdro
Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
SEBSON
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 00:00

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: SEBSON » środa 21 sty 2009, 00:57



Kup używane kolumny konsumenckie + wzmak (np. Technics). Zagrają lepiej niż "monitory" za 600 zł.

**********************

DOKŁADNIE.

Awatar użytkownika
Gib
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 12 gru 2002, 00:00

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: Gib » środa 21 sty 2009, 01:48

Ktoś może słuchał opisanych w ostatnim numerze eis Creative T3200??

Moze to jest jakies rozwiazanie?

Groover, a jakie głośniki konsumenckie masz na myśli? Mógłbyś jakiś przykład podrzucić, tak dla orientacji??


pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Niedrogie monitory do domowego studia

Post autor: pawello » środa 21 sty 2009, 12:19

Kup używane kolumny konsumenckie + wzmak (np. Technics). Zagrają lepiej niż "monitory" za 600 zł.
**********************
DOKŁADNIE.
**********************
Dokladnie NIE. Kup MONITORY a konsumenckie glosniki mozesz miec osobno. Jak posluchasz tej samej muzyki na monitorach i potem konsumenckich glosnikach to sie zdziwisz ile na tych drugich jest maskowane, nieczytelene, ucieka itp. Mysle ze nie masz co liczyc na w miare dobrze brzmiace monitory aktywne w przedziale do 1000zl. Za to pasywne pownines kupic. Co do wzmacniacza - mozna uzyc konsumenckiego wzmaka ale NIE TECHNICSA! Kup jakis wzmacniacz oparty na tranzystorach a nie na hybrydowych koncowkach mocy Ja np w domowej pracowni mam takiego Luxmana i wpiete do niego Alesisy Montor One. Nie narzekam na szybkosc koncowek mocy ani na charakter brzmienia wzmacniacza - wydaje sie byc wystarczajaco neutralny. W studio w ktorym obecnie miewam sesje sa Eventy aktywne oraz NS10M Yamahy. Material dlubany w domu a potem przeniesiony do studia w jakims celu, nie wykazuje w sobie jakichs drastycznych niedorobek.

Pamietaj ze:
1. KAZDYCH monitorow trzeba sie NAUCZYC
2. Monitory nie sluza do sluchania muzyki tylko do jej tworzenia
[addsig]
pozdrawiam.

ODPOWIEDZ