Digidesign 003 Rack

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Ozzyrys
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 18 maja 2008, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: Ozzyrys » niedziela 15 mar 2009, 19:00

A nowe motu 896 mk3 vs FF800 ? co polecacie ?
...

Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 101
Rejestracja: piątek 31 mar 2006, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: jarekw » niedziela 15 mar 2009, 20:45

ProTools LE nie ma kompensacji opóźnień, nie nadaje się więc do miksowania.
**********************
??
Kompensację można poustawiać ręcznie.

Jest też coś takiego
http://www.mellowmuse.com/ATA.html
Niestety kosztuje 49 dolarów.
Ale załatwia sprawę.

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: Miłaszewski » niedziela 15 mar 2009, 20:45

duzo zalezy od tego do czego chcesz wykorzystywac ten sprzet

ja zajmuje sie od zawsze nagrywanie i miksowaniem muzyki granej przez zywych wykonawcow - to co potrzebuje to po prostu wielosladowy rejestrator z mozliwoscia dobrej edycji i do tego mikser

w tym wzgledzie pro tools jest najlepszy dla mnie, nawet w wersji le

wczesniej 8 lat pracowalem w logicu, mialem probne podejscia do samplitude i cubase, ale do logica bylem bardziej przyzwyczajony

natomiast proba pracy w pro toolsie okazala sie czyms tak naturalnym, ze bylem nieco zly na lata "stracone" z logikiem
[addsig]

Awatar użytkownika
jakup
Posty: 38
Rejestracja: środa 15 gru 2004, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: jakup » niedziela 15 mar 2009, 21:26

...ProTools LE nie ma kompensacji opóźnień, nie nadaje się więc do miksowania.
**********************
?
Kompensację można poustawiać ręcznie.

Jest też coś takiego
http://www.mellowmuse.com/ATA.html
Niestety kosztuje 49 dolarów.
Ale załatwia sprawę....
**********************

Jasne, mówiłem o AUTOMATYCZNEJ kompensacji. Wtyczka za 50 dolarów załatwia sprawę, ale i tak trzeba ją zainsertować na każdy ślad i po dodaniu jakiejkolwiek wtyczki lub nawet dodatkowego filtra w korektorze klikać pinga na wyjściu, żeby to opóźnienie obliczył. Dla mnie to dość uciążliwe.

Nie będę dyskutował na temat wygody obsługi - sam pracuję głównie na Nuendo, na pro tools z ww. powodów znacznie mniej, choć może to wynikać z dobrej znajomości Nuendo i słabej Pro Toolsa i pewnie tak jest.

Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 101
Rejestracja: piątek 31 mar 2006, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: jarekw » niedziela 15 mar 2009, 21:33

......ProTools LE nie ma kompensacji opóźnień, nie nadaje się więc do miksowania.
**********************
Tylko nie pisz że się nie nadaje do miksowania.

Awatar użytkownika
jakup
Posty: 38
Rejestracja: środa 15 gru 2004, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: jakup » niedziela 15 mar 2009, 22:17

.........ProTools LE nie ma kompensacji opóźnień, nie nadaje się więc do miksowania.
**********************
Tylko nie pisz że się nie nadaje do miksowania....
**********************

Ok, inaczej. Dla mnie ten interfejs istnieje głównie po to, żeby - zapoznając się z jego ograniczeniami - kupić wersję HD. Jeśli nie pracujemy w studiu gdzie jest HD i nie zależy nam na przenoszeniu sesji ze studia do domu i na odwrót, jeśli przy tym nie jesteśmy jakoś strasznie uzależnieni od Pro Tools i znamy jakiś inny DAW, to wg mnie po prostu nie warto pakować się w 003.

Dlaczego?
Po pierwsze (rozważając sam interfejs) - możemy mieć za te same pieniądze więcej wejść, przynajmniej tak samo dobre przetworniki i preampy i - bez czego nie wyobrażam sobie pracy - praktycznie zerową latencję (mowa o direct monitoringu, zero-latency monitoringu). Nie wyobrażam sobie tłumaczyć się zawodowemu muzykowi sesyjnemu podczas nagrania z, choćby 64-próbkowego, opóźnienia, które albo jest odczuwalne, albo robi wstrętny grzebień. Czemu dużo tańsze mboxy mają direct monitoring? Wg mnie - czysty marketing.

Po drugie - zakładając komplet Digi Rack 003 + Pro Tools - skoro nie jesteśmy uzależnieni od pro toolsa (a takie jest założenie wstępne) - to po co się babrać wtyczkami do kompensacji opóźnień, skoro wszystkie inne programy (DAWy) robią to z automatu? Wszystko da się zrobić podobnie sprawnie w nuendo. Oczywiście sa zalety Pro Toolsa, są też zalety Nuendo, ale te pierwsze nie są dla mnie na tyle duże, by móc przejść obojętnie obok ww. wad digi.


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: matiz » niedziela 15 mar 2009, 23:07

Nie wyobrażam sobie tłumaczyć się zawodowemu muzykowi sesyjnemu podczas nagrania z, choćby 64-próbkowego, opóźnienia, które albo jest odczuwalne, albo robi wstrętny grzebień. Czemu dużo tańsze mboxy mają direct monitoring? Wg mnie - czysty marketing.

Nie mailem do czynienia z 003, ale za to praktycznie ze wszystkimi innymi interfejsami i systemami digi tak. Co rozumiesz pod pojeciem "direct monitoring" - czy jest to direct monitoring w driverach asio do wykorzystania w nuendo czy "bezlatencyjny" odsluch w pro-toolsie? Troche nie rozumiem, bo akurat "tansze mboxy", te na usb, nie maja direct monitoringu, tylko wkurzajace pokretlo, natomiast interfejsy firewire maja w PT opcje "low latency monitoring" , ktora dziala od interfejsu 001, i raczej na pewno rowniez w 002. Chcesz powiedziec, ze 003 nie ma tej funkcji czy ze drivery asio nie umozliwiaja direct monitoringu w aplikacjach vst? Szczerze mowiac jakos mi sie to dziwne wydaje...

Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 101
Rejestracja: piątek 31 mar 2006, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: jarekw » niedziela 15 mar 2009, 23:25

Chcesz powiedziec, ze 003 nie ma tej funkcji czy ze drivery asio nie umozliwiaja direct monitoringu w aplikacjach vst? Szczerze mowiac jakos mi sie to dziwne wydaje......
**********************
W Digi 003 i oczywiście w Pro Tools jest "low latency monitoring" z którego korzystam i ja nie odczuwam żadnego dyskomfortu ani żadna z tych osób które nagrywam. Po prostu się nie zastanawiam czy jest jakieś opóźnienie bo go nie odczuwam. Jak miałem M-Powered 7.0 i M-Audio 1814 to w ProTools nie było tej funkcji ale robiłem sobie przekierowanie w mikserze karty i już działało. Bez problemu.


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: matiz » niedziela 15 mar 2009, 23:36

W Digi 003 i oczywiście w Pro Tools jest "low latency monitoring" z którego korzystam

No, czyli jakup nie do konca prawde pisze, tak myslalem. A jak z ASIO? Jest direct monitoring?

Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 101
Rejestracja: piątek 31 mar 2006, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: jarekw » poniedziałek 16 mar 2009, 00:38

A jak z ASIO? Jest direct monitoring?...
**********************
Chodzi o pracę z innym progrmem niż ProTools?
Mam Ableton Live w wersji dołączonej do Pro Tools i tam chyba jest direct monitoring - ale sprawdzę jutro. Teraz musze już iść spać bo jutro mój "ulubiony" dzień tygodnia.

A tak na marginesie - jesli mam ograniczony budżet to lepiej:

a) ProTools HD
czy
b) ProTools LE - a za róznice w kasie kilka dobrych sprzętów?

Czy przewaga HD w odniesieniu do LE waszym zdaniem jest tego warta?


ODPOWIEDZ