Digidesign 003 Rack

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: matiz » poniedziałek 16 mar 2009, 11:47

ja mam pytanie do tego co napisałeś, gdyż dopiero zaczynam. Spojrzałem na gniazda 003 rack factory+ i ma ono wyjście Dedicated studio monitor output, plus alternate control room output. Przepraszam za pytanie, ale czy to nie powinno likwidować latencji? Bo przecież sygnał chyba nie przechodzi przez przetwtornik AD.

Pozdrawiam....
**********************
Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?


Sie nie da odpowiedziec na to pytanie chyba... Latencji nie zlikwiduje zadne wyjscie dodatkowe... Wyjscie z interfejsu dostaje sygnal wlasnie z przetwornika AD, to w tanszych interfejsach USB jest analogowy "mikser", pozwalajacy na dodanie do wyjscia sygnalu wejsciowego, tu wszystko robi sie programowo. I wlasnie pytanie jest, czy mozna programowo - jezeli w 001 mozna, w 002 mozna, w mboxie firewire mozna, to dlaczego w 003 nie mozna? Nie mowimy tu o tym "mikserze", tylko o funkcji sterownikow ASIO czy ProToolsa...

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: matiz » poniedziałek 16 mar 2009, 11:55

A tak na marginesie - jesli mam ograniczony budżet to lepiej:

a) ProTools HD
czy
b) ProTools LE - a za róznice w kasie kilka dobrych sprzętów?

Czy przewaga HD w odniesieniu do LE waszym zdaniem jest tego warta?


Jak na to odpowiedziec? Dla mnie warta, dla kogos nie... Zalezy, co robisz. Jezeli tylko zgrywasz, ewentualnie nagrywasz pojedyncze instrumenty, to LE z duza iloscia dodatkowych urzadzen moze byc OK (tylko jak te urzadzenia sensownie podlaczyc?) - troche klopotow z opoznieniami, ale da sie. Do nagrywania na setke wiekszych skladow, z niezaleznym odsluchem z efektami itp lepszy jest HD, mozna bez kompromisow wykkorzystywac mikser, grupy i efekty, nie martwiac sie opoznieniami. W LE tez sie da, ale troche trwa i trzeba pomyslec, ewentualnie wspomagac sie miserem zewnetrznym czy efektami. No i jednak HD ma moc, a to w polaczeniu z wtyczkami niedostepnymi w wersji RTAS sporo daje, choc wiaze sie z konkretna kasa
Jezeli mowimy o kompensacji latencji, to warto pamietac, ze PT ma to od niedawna, a przedtem tez zgrywalem, z kompresja mieszana i innymi "analogowymi patentami" i dalo sie, oczywiscie, to fajna sprawa taka kompensacja, ale w PT HD nie jest to rozwiazane tak jak w kubusiu, IMO niestety gorzej (ale inaczej sie nie da na zdrowy rozum), wiec czesto to po prostu wylaczam...

Awatar użytkownika
jakup
Posty: 38
Rejestracja: środa 15 gru 2004, 00:00

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: jakup » poniedziałek 16 mar 2009, 12:16

...W Digi 003 i oczywiście w Pro Tools jest "low latency monitoring" z którego korzystam

No, czyli jakup nie do konca prawde pisze, tak myslalem. A jak z ASIO? Jest direct monitoring?...
**********************

Mój błąd!!!

Faktycznie jest taka opcja, chociaź wolę moźliwość robienia miksów na potrzeby odsłuchu w zewnętrznym mikserze karty, ale to kwestia przyzwyczajeń. Mamy więc z głowy problem Digi + Pro Tools - jest low latency monitoring i działa. Nadal jednak nie wiem, jak zmusić Digi do pracy z Nuendo (ja mam akurat dwójkę, ale nie sądzę, żeby to było powodem...). Opcja direct monitoringu (odpowiednika low latency monitoring) jest nieaktywna. Opcje 'lowet latency' i 'adjust for record latency' w oknie 'expert' tez nie odpowiadają direct monitoringowi. Ktoś coś wie na ten temat?

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: matiz » poniedziałek 16 mar 2009, 14:41

Nadal jednak nie wiem, jak zmusić Digi do pracy z Nuendo (ja mam akurat dwójkę, ale nie sądzę, żeby to było powodem...). Opcja direct monitoringu (odpowiednika low latency monitoring) jest nieaktywna.

Hmmm... czyli nie dziala. Dziwne, rzeczywiscie inne interfejsy digi sobie z tym radza, czyli to kwestia sterownikow albo "operator error" . Jezeli to sterowniki, to rzeczywiscie 003 do wspolpracy z daw vst srednio sie nadaje...

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Digidesign 003 Rack

Post autor: matiz » poniedziałek 16 mar 2009, 14:44

nadal nie rozumiem po co cokolwiek przypisywać skoro jest już gotowe wyjście na monitory.

Gotowe wyjscie na monitory nie rozwiazuje problemu direct monitor, bo to w tym przypadku jest problem programowy a nie sprzetowy. Najprawdopodobniej jednak nie rozumiesz problemu, doczytaj troche o latencji i innych takich i wroc z dalszymi pytaniami.

ODPOWIEDZ