Sonar LE + keyboard - jak to podłączyć?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
mantra
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 19 mar 2009, 00:00

Sonar LE + keyboard - jak to podłączyć?

Post autor: mantra » sobota 21 mar 2009, 13:46

Witam, jestem zupełnie zielona w nagrywaniu domowym. Ostatnio zakupiłam sobie mikrofon z oprogramowaniem Sonar LE i Cakewalk (to drugie nie wiem co to jest) i mam jeszcze klawiaturę midi CME M-key.


Wybaczcie za nieformalny język:
Chcę umieć zrobić takie coś - żeby program po pierwsze widział mi klawiaturę, żeby klawiatura mogła wydawać dźwięki (bo na razie żadnego programu do tego nie mam, wszystkie załączone były trialami) i jeszcze żebym mogła nagrywać dźwieki klawiatury (czyli ja słyszę jakiś sampel który sobie wybiorę, ale potem przy obróbce mogę dowolnie zmieniać te sample na takie jakie mi się podobają - czyli taki jakby elektroniczny zapis nutowy).

Rozumiem że zapewne nie wyraziłam się we wszystkim zbyt jasno, dlatego proszę o pomoc i pytania to wyjaśnię. Aha, korzystam z laptopa do nagrywania, więc parametry sprzętu nie są zbyt rozwalające.

Z tego co wyczytałam muszę chyba coś jeszzce dokupić, te sample do klawiatury?

Z góry dzięki za pomoc... so
Stawiam pierwsze kroki w nagrywaniu domowym, wraz z programem Sonar. Mam nadzieję że znajdę tu pomoc :)

Pszczoła
Posty: 183
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 00:00

Re: Sonar LE + keyboard - jak to podłączyć?

Post autor: Pszczoła » sobota 21 mar 2009, 16:48

...Witam, jestem zupełnie zielona w nagrywaniu domowym. Ostatnio zakupiłam sobie mikrofon z oprogramowaniem Sonar LE i Cakewalk (to drugie nie wiem co to jest) i mam jeszcze klawiaturę midi CME M-key.


Witam.
Widac że jesteś zielona i przekazanie minimalnej wiedzy nie jest możliwe na forum.Pomogłem kilku osobom z naszego forum przez telefon czy maila .Jeżeli jesteś zaintresowana napisz do mnie maila.

Pozdro...
Mam 43 lat uczyłem się grać na klawiszach 11 lat obsługuję płynnie programy muzyczne. moich dwuch synów idzie w moje ślady

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Sonar LE + keyboard - jak to podłączyć?

Post autor: MrExplosion » sobota 21 mar 2009, 17:57

Podłącz klawiaturę przez usb, powinna się sama zainstalować. Otwórz Sonara, wybierz we właściwościach jakąś zakładkę gdzie się ustala kartę dźwiękową, parametry pracy, sterowniki midi itp - i tam ustaw swoją kartę (pewnie zintegrowana w lapku) i klawiaturę (cme). Zamknij program i odpal ponownie. Teraz zakładka insert-softsynths- i jeśli jakiś softsynth (czyli wirtualny instrument który daje "brzmienia", niekoniecznie oparte o sample, częściej jest to po prostu synteza) jest tam do wyboru w wersji LE to go wybierz. Powinno zagrać.

ODPOWIEDZ