Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
mlodyGrzesiek
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: mlodyGrzesiek » czwartek 09 kwie 2009, 08:51

byc moze wtedy podbiles gain ilustam probek, a teraz zaznaczasz probki raqzem z ta nagrana ostatnio, ktorej poziomy nie zmieniales. teraz jak zaznaczasz wszystko to nie pokaze podbitej wartosci bo nie wszystkie sa podbite..

a jak zaznaczasz poszczegolne probki to tez wszystkie maja 0.0dB?

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: Kalamb » czwartek 09 kwie 2009, 09:30


Czy sprawdzałeś co się dzieje jeśli przeciągniesz próbki znajdujące się w "POOL" lub "EDITS" ( jeśli dobrze kojarzę nazwy - piszę z pamięci) w miejsce tych zmienionych ?

Na pewno będzie sporo zabawy , ale być może w POOL są zapisane oryginalne wartości i wystarczy zastąpić pliki. Jeśli nie ma tam wielu efektów lub wcale to może łatwiej będzie utworzyć nowy projekt i importować wszystko z pool i edits z poprzedniego. Ale to tylko gdybanie i być może fałszywy trop, przed wieczorem nie mam jak tego sprawdzić.

Spróbuj , może się uda


...
**********************
Masz rację Adamza :) Zmiany ustawień zapisywane są w projekcie, w pooli są pliki z ustawieniami "wzorcowymi".

Awatar użytkownika
grafit.
Posty: 18
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: grafit. » czwartek 09 kwie 2009, 09:52

...
Czy sprawdzałeś co się dzieje jeśli przeciągniesz próbki znajdujące się w "POOL" lub "EDITS" ( jeśli dobrze kojarzę nazwy - piszę z pamięci) w miejsce tych zmienionych ?

Na pewno będzie sporo zabawy , ale być może w POOL są zapisane oryginalne wartości i wystarczy zastąpić pliki. Jeśli nie ma tam wielu efektów lub wcale to może łatwiej będzie utworzyć nowy projekt i importować wszystko z pool i edits z poprzedniego. Ale to tylko gdybanie i być może fałszywy trop, przed wieczorem nie mam jak tego sprawdzić.

Spróbuj , może się uda


...
**********************
Masz rację Adamza :) Zmiany ustawień zapisywane są w projekcie, w pooli są pliki z ustawieniami "wzorcowymi"....
**********************

Wydaje mi sie ze w poolu sa przechowywane tylko pliki, ustawienia sa w sesji..
Domorosły muzyk, realizator, inżynier dźwięku :)

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: Kalamb » czwartek 09 kwie 2009, 10:04


Masz rację Adamza :) Zmiany ustawień zapisywane są w projekcie, w pooli są pliki z ustawieniami "wzorcowymi"....
**********************

Wydaje mi sie ze w poolu sa przechowywane tylko pliki, ustawienia sa w sesji.....
**********************
przecież to właśnie napisałem :) a pliki mają poziom w jakim zostały wgrane prawda? nie są przecież "bezosobowe"...No ale jeśli wiesz lepiej.....

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: grembo » czwartek 09 kwie 2009, 10:17

Cubase 3

Tak, ale ja bez zagladania do pool widze oryginalna glosnosc - jesli klikne na slad otwiera mi sie okno (nie pamietam nazwy - mozna tam robic edycje offline etc.) w ktorym ja widze.

To dziala jakby dodac volume po prostu na sladzie - tylko na sladzie widze ile dodalem (czy kiedys czy przed chwila) - a tu mogila.

Przejrzalem instrukcje - nie ma opcji.

Niemniej jednak dziekuje za pomoc :)

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: Kalamb » czwartek 09 kwie 2009, 10:34

...Cubase 3

Tak, ale ja bez zagladania do pool widze oryginalna glosnosc - jesli klikne na slad otwiera mi sie okno (nie pamietam nazwy - mozna tam robic edycje offline etc.) w ktorym ja widze.

To dziala jakby dodac volume po prostu na sladzie - tylko na sladzie widze ile dodalem (czy kiedys czy przed chwila) - a tu mogila.

Przejrzalem instrukcje - nie ma opcji.

Niemniej jednak dziekuje za pomoc :)...
**********************
Możesz jeszcze spróbować usunąć informacje projektu z folderu Edit i Images. Tam prawdopodobnie są informacje o zmianach i ustawieniach sesji. Zalecałbym zrobić przedtem kopię projektu, aby nie skopać do reszty, bo pewności nie mam co do rezultatu a sprawdzić w tej chwili nie jestem w stanie.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: matiz » czwartek 09 kwie 2009, 10:35

ja bez zagladania do pool widze oryginalna glosnosc - jesli klikne na slad otwiera mi sie okno (nie pamietam nazwy - mozna tam robic edycje offline etc.) w ktorym ja widze.

To dziala jakby dodac volume po prostu na sladzie - tylko na sladzie widze ile dodalem (czy kiedys czy przed chwila) - a tu mogila.
>

A nie skleiles czasem regionow?

Awatar użytkownika
grafit.
Posty: 18
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: grafit. » czwartek 09 kwie 2009, 10:41

Oj dzieciaki.. w poolu sa oryginalne pliki!!

Jak dla mnie sprawa jest prosta..
jezeli piszesz ze przesunales tylko Volume - bo tak sie to na prawde nazywa to na pasku wlasciwosci tzw.EventInfoline dla kazdego bloku w sesji jest wartosc Volume, ktora to mozna wpisac recznie.
Jak sie domyslam chodzi Ci o 0.0 (wartosc pierwotna)

Ponadto jesli klikniesz ten magiczny kwadracik na srodku bloku pokazuja sie dwie wartosci, aktualna oraz diff. czyli roznica

Jesli zaznaczyles wszystkie bloki na raz i zmieniles ich glosnosc to masz problem z glowy, wystarczy jak ktos juz wyzej pisal zaznaczyc ponownie i przeciagnac w dol. jesli namieszales z kazdym z blokow to latwiej bedzie ci poskakac po nich wpisujac zera.

powodzenia
Domorosły muzyk, realizator, inżynier dźwięku :)

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: Kalamb » czwartek 09 kwie 2009, 10:43

... ja bez zagladania do pool widze oryginalna glosnosc - jesli klikne na slad otwiera mi sie okno (nie pamietam nazwy - mozna tam robic edycje offline etc.) w ktorym ja widze.

To dziala jakby dodac volume po prostu na sladzie - tylko na sladzie widze ile dodalem (czy kiedys czy przed chwila) - a tu mogila.
>

A nie skleiles czasem regionow?...
**********************
No właśnie, otwarłem na szybkiego jakiś stary projekt, wszystkie zmiany volume na śladach są zapisane i "podane" wystarczy wrócić do zera.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: matiz » czwartek 09 kwie 2009, 10:50

Jezeli dwuklik otwiera okno, w ktorym widzisz volume regionow, to je skleiles.

ODPOWIEDZ