Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: grembo » środa 08 kwie 2009, 20:12

Witam

Krotkie pytanie, czy jest mozlwie "automatyczne" przywrocenie wszystkich gainow w Cubase? Nie chcialo mi sie przy dogrywaniu wszystkich instrumentow podglasniac suwakiem w mixerze wszystkich insturmentow - wiec zaznaczylem wszystkie sciezki/regiony i podciagnalem gain sladu. I teraz mam rzeznie i nie jestem w stanie przywrocic oryginalnego (zgodnego z "prawda") gain.

Znacie moze taka metode?


Z gory dziekuje

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: kami » środa 08 kwie 2009, 20:33

...Witam

Krotkie pytanie, czy jest mozlwie "automatyczne" przywrocenie wszystkich gainow w Cubase? Nie chcialo mi sie przy dogrywaniu wszystkich instrumentow podglasniac suwakiem w mixerze wszystkich insturmentow - wiec zaznaczylem wszystkie sciezki/regiony i podciagnalem gain sladu. I teraz mam rzeznie i nie jestem w stanie przywrocic oryginalnego (zgodnego z "prawda") gain.

Znacie moze taka metode?


Z gory dziekuje...
**********************
ja zapisuje projekt.. i po powrocie mam wszystko jak ustawiłem..
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: grembo » środa 08 kwie 2009, 20:42

ja po zapisaniu mam jak pozostawilem gdy zapisywalem - czyli zwiekszone

jak sie wejdzie w "slad" to widac ze oryginalna glosnosc jest mniejsza :( wiec program to "pamieta" - ale wszelkie zmiany pokazuja roznice +/- dla zastanego poziomu, anie tego oryginalnego

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: kami » środa 08 kwie 2009, 20:51

...ja po zapisaniu mam jak pozostawilem gdy zapisywalem - czyli zwiekszone

jak sie wejdzie w "slad" to widac ze oryginalna glosnosc jest mniejsza :( wiec program to "pamieta" - ale wszelkie zmiany pokazuja roznice +/- dla zastanego poziomu, anie tego oryginalnego...
**********************
trochę Cię nie rozumiem..jak program pamięta ustawienia .to w czym problem??a automatykę CI pamięta...??
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: Tadeo » środa 08 kwie 2009, 21:06


jesli zaznaczyłeś wszystkie sciezki/regiony i podciągnałeś gain sladu (to nie gain tylko zwyczajnie volume;) to zrób to ponownie i ściagnij o wartosć która wcześniej podbiłeś
też za bardzo nie qmam o Co Ci chodzi...;/

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: grembo » środa 08 kwie 2009, 21:59

juz mowie - moze zle sie wyrazilem :)

jak wiecie - istnieje opcja - zaznaczenia sladu/regionu - wtedy pojawia sie dokladnie po srodku sladu kwardat - ktorym mozna zwiekszyc gain.

Przykladowo:

20 marca zwiekszylem gain wszystkich sladow o 6,8 db (porgram pokazazal ze jest +6,8db)
dogralem instrumenty, zapisalem sesje

7 kwietnia otwieram sesje: slady maja zwiekszony gain (to sie zapisuje), ale ja za cholere nie pamietam o ile 2 tyg wczeniej zwiekszylem. Gdy ponownie kilkam w kwadrat do zwiekszania gain - to nie pokazuje mi w zaden sposob o ile wtedy (20 marca) zwiekszkzylem. Wiec nie wiem ile odjac od obecnego gain - przedstawianego jako 0 db a nie np. (0db + 6,8db).

Wiec:
Nie wiem jak wrocic do oryginalnej glosnosci sladu. Nie moge teraz dojsc do ladu z perkusja (stopa spoko, ale werbel i overheady nie zgadzaja mi sie z panorama)

Konkluzja: wiem dlaczego nie ma tego w Logicu teraz :)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: matiz » środa 08 kwie 2009, 23:28

7 kwietnia otwieram sesje: slady maja zwiekszony gain (to sie zapisuje), ale ja za cholere nie pamietam o ile 2 tyg wczeniej zwiekszylem. Gdy ponownie kilkam w kwadrat do zwiekszania gain - to nie pokazuje mi w zaden sposob o ile wtedy (20 marca) zwiekszkzylem.

Cos sciemniasz
Jezeli zwiekszyles wszystkie regiony o tyle samo, wrocic bedzie latwo (zaznaczyc wszystkie ruszone i wpisac zero w pole Volume), jezeli roznie, to gorzej, chyba kazdy po kolei. Jezeli nie widzisz wartosci VOLUME kliknietego regionu, to musisz zaznaczyc "oko patrzace w gore" - drugi od lewej kwadracik po lewej u gory
Ale nawet jak nie masz zaznaczonego "oczka", to klikajac na kwadracik do zmiany glosnosci regionu pokazuje sie ile ta wartosc aktualnie wynosi...

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: grembo » czwartek 09 kwie 2009, 00:22

tak - po zmianie kiedys tam pokazuje 0.00db :)

czyli jako 0db obecne traktuje wartosc juz zwiekszona kiedys - a caly problem w tym, ze nie pamietam wielkosci zmian - zmienialem spontanicznie - a to farfise glosniej, a to stope

no nic - bede musial to pozmniejszac na "pałe". po prostu chcialem zrobic porzadek, wrocic do studyjnych glosnosci przed exportem/wypuszczeniem sladow do Protoolsa realizatora.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: matiz » czwartek 09 kwie 2009, 00:52

tak - po zmianie kiedys tam pokazuje 0.00db :)

czyli jako 0db obecne traktuje wartosc juz zwiekszona kiedys


Bardzo dziwne... Ktora to wersja kubusia? To jakis bug raczej, albo rzeczywiscie regiony maja Volume 0dB - sprobuj zmienic jeden, zapisac otworzyc sesje - jezeli wtedy bedzie zero, to cos jest mocno nie tak.

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Przywrócenie oryg. gain w Cubase

Post autor: AdamZ » czwartek 09 kwie 2009, 08:04

...tak - po zmianie kiedys tam pokazuje 0.00db :)

czyli jako 0db obecne traktuje wartosc juz zwiekszona kiedys - a caly problem w tym, ze nie pamietam wielkosci zmian - zmienialem spontanicznie - a to farfise glosniej, a to stope

no nic - bede musial to pozmniejszac na "pałe". po prostu chcialem zrobic porzadek, wrocic do studyjnych glosnosci przed exportem/wypuszczeniem sladow do Protoolsa realizatora....
**********************
Czy sprawdzałeś co się dzieje jeśli przeciągniesz próbki znajdujące się w "POOL" lub "EDITS" ( jeśli dobrze kojarzę nazwy - piszę z pamięci) w miejsce tych zmienionych ?

Na pewno będzie sporo zabawy , ale być może w POOL są zapisane oryginalne wartości i wystarczy zastąpić pliki. Jeśli nie ma tam wielu efektów lub wcale to może łatwiej będzie utworzyć nowy projekt i importować wszystko z pool i edits z poprzedniego. Ale to tylko gdybanie i być może fałszywy trop, przed wieczorem nie mam jak tego sprawdzić.

Spróbuj , może się uda


AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

ODPOWIEDZ