Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
metody
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 25 gru 2008, 00:00

Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: metody » środa 28 paź 2009, 20:53

Cześć,


 Mam nagraną ścieżkę midi. Podczas próby odsłuchu ustawiając kursor odtwarzania w momencie, w którym dźwięk powinna już od jakiegoś czasu brzmieć - nie słychać go. Dopiero kiedy kursor dojdzie do momentu, w którym jest grany nowy dźwięk, słychać TYLKO NOWY choć  poprzedni powinien brzmieć z nowym w dwudźwięku.Undecided


 


Czym może być to spowodowane?


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: Akton » środa 28 paź 2009, 21:13

...
Cześć,

 Mam nagraną ścieżkę midi. Podczas próby odsłuchu ustawiając kursor odtwarzania w momencie, w którym dźwięk powinna już od jakiegoś czasu brzmieć - nie słychać go.
 


 


I nie będzie słychać. Kursor musi być ustawiony na początku dźwięku, bo jeżeli ustawisz go w trakcie trwania dźwięku, to go nie usłyszysz.

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: tomkat_75 » środa 28 paź 2009, 21:16

...
Cześć,

 Mam nagraną ścieżkę midi. Podczas próby odsłuchu ustawiając kursor odtwarzania w momencie, w którym dźwięk powinna już od jakiegoś czasu brzmieć - nie słychać go. Dopiero kiedy kursor dojdzie do momentu, w którym jest grany nowy dźwięk, słychać TYLKO NOWY choć  poprzedni powinien brzmieć z nowym w dwudźwięku.Undecided

 

Czym może być to spowodowane?...
 


No bo to jest właśnie MIDI chłopie a nie audio. Ustawiasz kursor w połowie dżwięku czyli za komendą grać. To jak ma grać?? Poczytaj o MIDI. Masa tego na forum i w internecie.


metody
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 25 gru 2008, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: metody » środa 28 paź 2009, 21:18


 
I nie będzie słychać. Kursor musi być ustawiony na początku dźwięku, bo jeżeli ustawisz go w trakcie trwania dźwięku, to go nie usłyszysz.
...
 


 


Dziękuję za odpowiedź, szkoda :(


Czyli ratuje mnie jedynie zgranie MIDI do AUDIO?


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: Pan_Jabu » środa 28 paź 2009, 21:20

 Czyli ratuje mnie jedynie zgranie MIDI do AUDIO?


To zależy, co właściwie chcesz osiągnąć. Smile




tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: tomkat_75 » środa 28 paź 2009, 21:22

...

 
I nie będzie słychać. Kursor musi być ustawiony na początku dźwięku, bo jeżeli ustawisz go w trakcie trwania dźwięku, to go nie usłyszysz.
...
 

 

Dziękuję za odpowiedź, szkoda :(

Czyli ratuje mnie jedynie zgranie MIDI do AUDIO?
...
 
Ale po cholerę tobie to? Chcesz zapętlić kilka taktów i nie słychać dźwięku który był zagrany przed pętlą? To go sobie dopisz... Przecież możesz. to samo jak coś wycinasz i tak dalej. Jak zgrasz do audio to już nic nie wyedytujesz w ścieżce MIDI


metody
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 25 gru 2008, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: metody » środa 28 paź 2009, 21:28

...
 Czyli ratuje mnie jedynie zgranie MIDI do AUDIO?


To zależy, co właściwie chcesz osiągnąć. Smile


...
wiedziałem, że nie precyzyjnie się wyraziłem już chciałem poprawić pytanie  a tu odpowiedź :)



Chcę odsłuchiwać MIDI w momencie kiedy powinna brzmień nuta. W momencie kiedy brzmi przez dłuższy czas trwania kawałka, może być uciążliwe odsłuchiwanie całego utworu tylko po to by słyszeć midi.


Można dokonac edycji, żeby nuty midi zaczynały się tam gdzie się chce, ale to dodatkowa praca.


więc ... Czy ratuje mnie jedynie zgranie midi do audio? {#hmm}


tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: tomkat_75 » środa 28 paź 2009, 21:30

...
...
 Czyli ratuje mnie jedynie zgranie MIDI do AUDIO?


To zależy, co właściwie chcesz osiągnąć. Smile


...
wiedziałem, że nie precyzyjnie się wyraziłem już chciałem poprawić pytanie  a tu odpowiedź :)


Chcę odsłuchiwać MIDI w momencie kiedy powinna brzmień nuta. W momencie kiedy brzmi przez dłuższy czas trwania kawałka, może być uciążliwe odsłuchiwanie całego utworu tylko po to by słyszeć midi.

Można dokonac edycji, żeby nuty midi zaczynały się tam gdzie się chce, ale to dodatkowa praca.

więc ... Czy ratuje mnie jedynie zgranie midi do audio? {#hmm}...
 


Rany. Skopiuj tę nutkę którą chcesz odsłuchać i wklej w tamto miejsce.


metody
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 25 gru 2008, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: metody » środa 28 paź 2009, 21:41

...
...
...
 Czyli ratuje mnie jedynie zgranie MIDI do AUDIO?


To zależy, co właściwie chcesz osiągnąć. Smile


...
wiedziałem, że nie precyzyjnie się wyraziłem już chciałem poprawić pytanie  a tu odpowiedź :)


Chcę odsłuchiwać MIDI w momencie kiedy powinna brzmień nuta. W momencie kiedy brzmi przez dłuższy czas trwania kawałka, może być uciążliwe odsłuchiwanie całego utworu tylko po to by słyszeć midi.

Można dokonac edycji, żeby nuty midi zaczynały się tam gdzie się chce, ale to dodatkowa praca.

więc ... Czy ratuje mnie jedynie zgranie midi do audio? {#hmm}...
 

Rany. Skopiuj tę nutkę którą chcesz odsłuchać i wklej w tamto miejsce.
...


I wszytsko GRA :) THX!


Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Cubase LE - raczkowanie z MIDI

Post autor: Jarek_Zand » czwartek 29 paź 2009, 05:11

 Nie jestem pewien co do wersji Cubase LE, ale generalnie Kubuś ma fukncję "Chase Events", która załatwia omawiany problem bez potrzeby kopiowania nut. Poszukaj w: File/Preferences/MIDI - tam powinno być okno Chase Events. Wystarczy, że zaznaczysz typ komunikatów midi, które Cubase ma "ścigać z wyprzedzeniem" (w tym wypadku: note, a najlepiej zaznacz wszystkie) i po sprawie.




ODPOWIEDZ