Stabilne zewnętrzne interfejsy audio

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
JzK
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 00:00

Re: Stabilne zewnętrzne interfejsy audio

Post autor: JzK » środa 25 maja 2011, 10:53

... co polecicie bardziej..? uzywanego multiface I czy nowego echo AF4??
zamierzam podpiac to pod kompa stacjonarnego. nie potrzebna mi duza ilosc IO, bo korzystam tylko z jednego synthezatora.. zalezy zeby dobrej jakosci byly nagrania sciezek i stabilne sterowniki.....


Myślę, że RME tu wygra zarówno w stabilności jak i jakości toru audio.
na luzaku ! jak zawsze

bobrownick
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 00:00

Re: Stabilne zewnętrzne interfejsy audio

Post autor: bobrownick » czwartek 26 maja 2011, 15:29

...... co polecicie bardziej..? uzywanego multiface I czy nowego echo AF4??
zamierzam podpiac to pod kompa stacjonarnego. nie potrzebna mi duza ilosc IO, bo korzystam tylko z jednego synthezatora.. zalezy zeby dobrej jakosci byly nagrania sciezek i stabilne sterowniki.....


Myślę, że RME tu wygra zarówno w stabilności jak i jakości toru audio....
 


 


z tego co wyczytalem echo audiofire 2 i 4 korzysta z tych samych przetwornikow co ff400 (AK4620) co jest jeszce odpowiedzialne za jakosc toru audio??


Awatar użytkownika
JzK
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 00:00

Re: Stabilne zewnętrzne interfejsy audio

Post autor: JzK » piątek 27 maja 2011, 13:18


z tego co wyczytalem echo audiofire 2 i 4 korzysta z tych samych przetwornikow co ff400 (AK4620) co jest jeszce odpowiedzialne za jakosc toru audio??...

Przeglądając fora wywnioskowalem jedno, jesli chodzi o pro audio większość poleca |RME. Fakt Echo to też wyzsza półka jesli chodzi o interfejsy, jednak natrafiłem na pare postów w którym odradzano ich kupno. Dla mnie sprawa jest prosta wybralbym Rme dlatego, że są sprawdzone w zawodowej pracy a to znaczy, że są stabilne a to przekłada się na efektywność. Co do przetworników - myślę, że nie ma sensu rozpatrywac różnicy w brzmieniu w takim sprzęcie, jednak znam przypadki kiedy różne karty z tymi samymi przetwornikami brzmiały inaczej. Podsumowując idż w stabilne, sprawdzone rozwiązanie i skup się na muzie a nie na walce ze sprzętem.
pozdro
na luzaku ! jak zawsze

bobrownick
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 00:00

Re: Stabilne zewnętrzne interfejsy audio

Post autor: bobrownick » niedziela 29 maja 2011, 19:55

rozumiem, tylko z ciekawosci sie pytam, od czego zalezy jakosc nagranego toru audio..


audiophil
Posty: 12
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 00:00

Re: Stabilne zewnętrzne interfejsy audio

Post autor: audiophil » wtorek 31 maja 2011, 00:20

Witam


jestem pewien , ze stabilnosc wspolpracy interfejsu audio z komputerem


napewno zalezy od systemu z jakim wspolpracuje


mam edirol ua-25 , ktory w zaleznosci od potrzeb pracuje na trzech roznych systemach operacyjnych :  mac , windows xp , windows vista


za niezawodny uwazam xp


pewniak


pozdrawiam


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Stabilne zewnętrzne interfejsy audio

Post autor: Zbynia » wtorek 31 maja 2011, 00:31

Pewniakiem jest tylko to że wszyscy zdechniemy




Stabilnośc zależy wyłącznie od sterowników dla danego systemu ale w powiązaniu z resztą osprzetu kolego....dlatego na bardzo podobnym systemie jednemu będzie super a drugiemu nie(np. różnica w karcie graficznej , dysku czy chipsecie)


ODPOWIEDZ