Korg X5D - wgrywanie brzmień

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
tomile1975
Posty: 5
Rejestracja: środa 16 lut 2011, 00:00
Kontakt:

Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: tomile1975 » piątek 25 lut 2011, 10:05

Witam wszystkich forumowiczów .
Od niedawna posiadam instrument Korg X5D i chcę zapytać jak wgrywa się do niego brzmienia......
Posiadam oryginalny kabel pc to host,sound edytor....
Nie wiem jak zrzucić brzmienia na kompa żeby nie utracić tych które mam w instrumencie i na ich miejsce wrzucić nowe.....? Moze tylko da się podmieniać.....?

Bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedz....

Pozdrawiam

Tomi

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: preceli » piątek 25 lut 2011, 13:17

...Od niedawna posiadam instrument Korg X5D i chcę zapytać jak wgrywa się do niego brzmienia...

Do X5D nie wgrywa się brzmień lecz ich nowe ustawienia (programy).
Zajrzyj do tematu Korg M1 - problem z Sys-Ex, wprawdzie tyczy się on Korga M1, lecz co do sedna tematu pasuje jak znalazł.




[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
tomile1975
Posty: 5
Rejestracja: środa 16 lut 2011, 00:00
Kontakt:

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: tomile1975 » piątek 25 lut 2011, 20:43

......Od niedawna posiadam instrument Korg X5D i chcę zapytać jak wgrywa się do niego brzmienia...

Do X5D nie wgrywa się brzmień lecz ich nowe ustawienia (programy).
Zajrzyj do tematu Korg M1 - problem z Sys-Ex, wprawdzie tyczy się on Korga M1, lecz co do sedna tematu pasuje jak znalazł.


...

Ja tylko potrzebuje program do nowych ustawień jak napisałeś i prosił bym o odpowiedz ..
Mam windowsa 7 i nawet sound edytora nie mogę zainstalować.....

proszę o wyrozumiałość ale ja nawet nie wiem co to jest Sys Ex i do czego....

Jak by ktoś mi to mógł wytłumaczyć w łopatologiczny sposób to będę wdzięczny......

Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: andrzeimuzyk71 » piątek 25 lut 2011, 21:41

.........Od niedawna posiadam instrument Korg X5D i chcę zapytać jak wgrywa się do niego brzmienia...

Do X5D nie wgrywa się brzmień lecz ich nowe ustawienia (programy).
Zajrzyj do tematu Korg M1 - problem z Sys-Ex, wprawdzie tyczy się on Korga M1, lecz co do sedna tematu pasuje jak znalazł.


...

Ja tylko potrzebuje program do nowych ustawień jak napisałeś i prosił bym o odpowiedz ..
Mam windowsa 7 i nawet sound edytora nie mogę zainstalować.....

proszę o wyrozumiałość ale ja nawet nie wiem co to jest Sys Ex i do czego....

 Jak by ktoś mi to mógł wytłumaczyć w łopatologiczny sposób to będę wdzięczny.........
      


Witaj kolego.wystarczy najprostszy program -sekwencer midi i podlacz korga do kompa przez zlacze midi-usb i mozesz sie zabawiać wymiana danych sys-ex z kompa do korga i odwrotnie. takze milej zabawy 


[addsig]

Awatar użytkownika
tomile1975
Posty: 5
Rejestracja: środa 16 lut 2011, 00:00
Kontakt:

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: tomile1975 » sobota 26 lut 2011, 19:52

............Od niedawna posiadam instrument Korg X5D i chcę zapytać jak wgrywa się do niego brzmienia... Do X5D nie wgrywa się brzmień lecz ich nowe ustawienia (programy). Zajrzyj do tematu Korg M1 - problem z Sys-Ex, wprawdzie tyczy się on Korga M1, lecz co do sedna tematu pasuje jak znalazł. ... Ja tylko potrzebuje program do nowych ustawień jak napisałeś i prosił bym o odpowiedz .. Mam windowsa 7 i nawet sound edytora nie mogę zainstalować..... proszę o wyrozumiałość ale ja nawet nie wiem co to jest Sys Ex i do czego....  Jak by ktoś mi to mógł wytłumaczyć w łopatologiczny sposób to będę wdzięczny.........      
Witaj kolego.wystarczy najprostszy program -sekwencer midi i podlacz korga do kompa przez zlacze midi-usb i mozesz sie zabawiać wymiana danych sys-ex z kompa do korga i odwrotnie. takze milej zabawy ...


Czy mógł by ktoś dac linka do takiego programu żeby działał na windows 7 ........?

Bardzo proszę :)



Awatar użytkownika
tomile1975
Posty: 5
Rejestracja: środa 16 lut 2011, 00:00
Kontakt:

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: tomile1975 » sobota 26 lut 2011, 19:54

...............Od niedawna posiadam instrument Korg X5D i chcę zapytać jak wgrywa się do niego brzmienia... Do X5D nie wgrywa się brzmień lecz ich nowe ustawienia (programy). Zajrzyj do tematu Korg M1 - problem z Sys-Ex, wprawdzie tyczy się on Korga M1, lecz co do sedna tematu pasuje jak znalazł. ... Ja tylko potrzebuje program do nowych ustawień jak napisałeś i prosił bym o odpowiedz .. Mam windowsa 7 i nawet sound edytora nie mogę zainstalować..... proszę o wyrozumiałość ale ja nawet nie wiem co to jest Sys Ex i do czego....  Jak by ktoś mi to mógł wytłumaczyć w łopatologiczny sposób to będę wdzięczny.........      
Witaj kolego.wystarczy najprostszy program -sekwencer midi i podlacz korga do kompa przez zlacze midi-usb i mozesz sie zabawiać wymiana danych sys-ex z kompa do korga i odwrotnie. takze milej zabawy ...


Czy mógł by ktoś dac linka do takiego programu żeby działał na windows 7 ........?

Bardzo proszę :)

Nie mam midi -usb tylko pc to host serial czy to tak samo działa jak midi-usb ?

...

Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: andrzeimuzyk71 » poniedziałek 28 lut 2011, 09:34

...


Czy mógł by ktoś dac linka do takiego programu żeby działał na windows 7 ........?

Bardzo proszę :)

Nie mam midi -usb tylko pc to host serial czy to tak samo działa jak midi-usb ?
 


 


Tak możesz wysylac dane przez złącze- to host z kompa do korga 


Awatar użytkownika
tomile1975
Posty: 5
Rejestracja: środa 16 lut 2011, 00:00
Kontakt:

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: tomile1975 » poniedziałek 28 lut 2011, 10:57

...... Czy mógł by ktoś dac linka do takiego programu żeby działał na windows 7 ........? Bardzo proszę :) Nie mam midi -usb tylko pc to host serial czy to tak samo działa jak midi-usb ?  
 
Tak możesz wysylac dane przez złącze- to host z kompa do korga ...


Przez kabel Pc to host nie da rady .....komputer tylko widzi kabel Korga już nie...
Kupiłem Usb-midi i sprawa wygląda tak......
Komputer teraz widz znowu usb-midi i komunikuje się z programami Transmiter 1.1 i style Editor ale nie przesyła danych do instrumentu.....
Może w korgu trzeba coś w global ustawić..?

Proszę o wyrozumiałość gdyż to zagadnienie jest mi obce i dlatego proszę znawców tematu o pomoc

audiopeter
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 13 maja 2003, 00:00

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: audiopeter » poniedziałek 28 lut 2011, 21:54

Witam

Widzę walke z wiatrakami więc postaram się pomóc
Bardzo dobry i chyba jedyny na świecie program to :
http://www.squest.com/index.html
Posiada chyba biblioteki do wszystkich sythów jakie powstały na tym świecie wraz z potężną bazą brzmień do nich .
Za jego pomoca możesz testowac brzmienia nie wgrywając je na stałe w instrument co o to chyba Tobie chodzi
Jeśli jesteś z wawy lub okolic to jak dobrze poszukam mam gdzieś starszą wersję na windowsa z jakimiś bankami miedzy innymi do całej masy Korgów więc chętnie pomogę .Ja już niestety przeżuciłem się na soft ( wielka szkoda) więc nie będzie mi on jakoś szczególnie potrzebny

Awatar użytkownika
jaQb
Posty: 2
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 00:00

Re: Korg X5D - wgrywanie brzmień

Post autor: jaQb » piątek 04 mar 2016, 21:01

witam
po dacie widzę, że chyba już tylko ja jedyny używam x5d, a niech tam. Może kto zauwazy. Mianowicie potrzebny mi edytor bym na ekranie zmieniał wszystko, bo te przyciski i wyświetlacz jak w kalkulatorze to porażka
http://lami9.xlx.pl/

ODPOWIEDZ