Kontrolery MIDI i wyposażenie studia domowego

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
ElfinBatos
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 00:00

Kontrolery MIDI i wyposażenie studia domowego

Post autor: ElfinBatos » czwartek 25 sie 2011, 22:09

Witam


Jestem mlodym studentem politechniki gdanskiej, beatboxerem i od pewnego czasu rowniez amatorem realizacji audio-video live oraz nagran.


W najblizszym czasie chcialbym pozwolic sobie na zakup paru urzadzen dzieki ktorym moglbym dalej ksztalcic sie w tej dziedzinie. Jako ze nie mam zbyt duzego doswiadczenia zwracam sie z paroma pytaniami do tych nieco bardziej doswiadczonych uzytkownikow tego forum. Tak oto przedstawia sie moja propozycja projektu wyposazenia sprzetowego:


------------------------------------------------------------------------------------


Cele: 1)nagrania domowe, nagrania prob oraz koncertow(zespoly 5+ osob) na zewnatrz ( w tym obrobka)


         2)odsluch live, jako sala prob (beatbox, klawisze, wokal)


         3)sprzet estradowy, wystepy live ( looper, klawisze, metronom, efektor wokalny) czyli tak jak tutaj:


http://www.youtube.com/watch?v=WhBoR_tgXCI


tyle ze wzbogacone o metronom oraz klawisze. No i bazujace na komputerze a nie na zewnetrznych urzadzeniach.


         4)Sluchanie muzyki:)


------------------------------------------------------------------------------------


Sprzet posiadany:


Mikrofon dynamiczny: samson q7


gramofon: pioneer pl7


wzmacniacz: unitra WS-503


kolumny: 2x altus 110


mikser: behringer mx802 a


sluchawki: beyerdynamic dy 770 pro


komputer PC:  sb live 5.1, reszta wnetrza daje rade, poki co nie pisze


------------------------------------------------------------------------------------


Propozycje do zakupu:


Monitory: 2x Behringer B1030A


Kontroler midi: M Audio keystation 49e


Kontroler midi: behringer fcb 1010


Interfejs audio: alesis i02 express


mikrofon studyjny: CAD GXL 2200


------------------------------------------------------------------------------------


Uwagi:


-budzet ok. 3000 PLN


-studio realizowane w zwyklym mieszkaniu, w bloku


------------------------------------------------------------------------------------


W zwiazku z tym mam pytania:


1) Prosze opiniowac wybor sprzetu w kazdej dziedzinie(monitory, mike, kontrolery, interfejs)- czy moge (wg Was) dostac cos lepszego w tej cenie?


2)Czy kontrolery midi polaczone z interfejsem audio i laptopem pozwolilyby mi przy graniu na zywo na: odsluch metronomu (w osobnych sluchaweczkach), edycje na biezaco wokalu (efekty), zapetlanie granych fraz( loop station), granie live na kontrolerze-klawiszu?


3)(jesli tak to) Jakie programy moglyby to zrealizowac i jakie macie ogolne sugestie zbey to wszystko zadzialalo


4)Jakiej firmy xlry okreslilibyscie mianem niezawodnych? (wciaz mam problemy z takimi za 2 dyszki wiec potrzebuje chociaz 1 na ktorym bede mogl polegac)


5) Czy jedynym sposobem na podlaczenie owego gramofonu pioneera ( wyjscie din5) do miksera jest zmontowanie wlasnego przewodu din5-TRS, czy da sie gdzies nabyc takie juz gotowe?


6) Jaka macie opinie na temat pop filtru zmontowanego z rajstopy oraz kawalka elastycznego drutu?


 


Wydaje mi sie ze wszystko napisalem. Jesli macie jakies pytania to prosze je smialo zadawac. Z gory dziekuje za wszelka okazana mi pomoc.


ODPOWIEDZ