Interfejs dla laptopa + monitory

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Solin
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 00:00

Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: Solin » czwartek 15 mar 2012, 11:50

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość

Mam do wydania 2000zł. Poszukuję stabilny interfejs USB/FireWire. Posiadam już Ableton 8, Laptop na systemie Win7 64-bit (KONTROLERY ALE WSZYSTKIE NA USB |Padkontrol,APC40,Klawisze| których rozumiem że nie będę podłączał do szukanego interfejsu?). Tymczasowo używam BCD3000 jako interfejs. Produkuję szeroko rozumianą muzyke elektroniczną z dużą rozbieżnością :) (glitch, DnB, Neurofunk, Psy etc) którą miksuje za pomocą zakupionych sampli (także instrumentalnych), VST itd. Dlatego nie potrzebna mi karta z niewiadomo iloma wyjściami, na mic, syntezatory... . W przyszłości chciałbym zakupić mikrofon do nagrywania prostych sampli (potrzebny Fantom?). BCD3000 ma wyjście na Mic ale bez Fantoma. Jeżeli podłącze do BCD niego jakieś przyzwoite monitory to możę nie będę go musiał wymieniać ? Co o tym myślicie ? Kupię Monitory a później interfejs jak moje małe studio się troche rozrośnie. Nie mam żadnych typów interface ponieważ na forum znalazłem same karty, które służo do nagrywania np kapeli rokowej po 3000zł.

Jaką Kartę proponujecie ? Mam nadzieje ze karty do mojego zastosowania nie są drogie mam 2.tys zł i mam nadzieje ze jak dołożę parę groszy to starczy jeszcze na Monitory

Dzięki pozdrawiam.
ω

Awatar użytkownika
lunarbeats
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: lunarbeats » czwartek 15 mar 2012, 16:53

NI Komplete Audio 6
Roland Quad Capture
Focusrite Saffire 6 USB

Monitorów dobrych tanich nie kupisz, ale całkiem niezłe są (kosmosu się nie spodziewaj) są fostex pm 0.4 akurt Ci styknie na Komplete Audio i to :)

Polecam Ci najbardziej interface NI ponieważ ma wyjątkowo niską letencję a dodatkowo do grania Live ma 2 wyjścia stereo co jest baaaaardzo przydatne. Jak byś miał maka mógłbyś wziąść tańszego Focusrite'a ale na windowsie ma dość wysokie latencje.
Może ktoś kiedyś o mnie napisze :)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: AkselPL » czwartek 15 mar 2012, 17:07

...NI Komplete Audio 6
Roland Quad Capture
Focusrite Saffire 6 USB

Monitorów dobrych tanich nie kupisz, ale całkiem niezłe są (kosmosu się nie spodziewaj) są fostex pm 0.4 akurt Ci styknie na Komplete Audio i to :)

Polecam Ci najbardziej interface NI ponieważ ma wyjątkowo niską letencję a dodatkowo do grania Live ma 2 wyjścia stereo co jest baaaaardzo przydatne. Jak byś miał maka mógłbyś wziąść tańszego Focusrite'a ale na windowsie ma dość wysokie latencje. ...
 


 


Jaka to wyjątkowo niska? Ja u siebie pracuje między 2-5ms i uważam że to normalna latencja.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: AkselPL » czwartek 15 mar 2012, 17:23

...
...NI Komplete Audio 6
Roland Quad Capture
Focusrite Saffire 6 USB

Monitorów dobrych tanich nie kupisz, ale całkiem niezłe są (kosmosu się nie spodziewaj) są fostex pm 0.4 akurt Ci styknie na Komplete Audio i to :)

Polecam Ci najbardziej interface NI ponieważ ma wyjątkowo niską letencję a dodatkowo do grania Live ma 2 wyjścia stereo co jest baaaaardzo przydatne. Jak byś miał maka mógłbyś wziąść tańszego Focusrite'a ale na windowsie ma dość wysokie latencje. ...
 

 

Jaka to wyjątkowo niska? Ja u siebie pracuje między 2-5ms i uważam że to normalna latencja.
...
 


sorry przeoczyłem że chodzi o usb.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Solin
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: Solin » czwartek 15 mar 2012, 18:04

NI Komplete Audio 6... faktycznie nie napisałem o graniu live act a to dla mnie też bardzo ważne. Jednak cena jest duża :D
a zależy mi aby woofer miał minimum 6" no może być 5".

Napradę nie ma nic tańszego :) ?
Macie jeszcze jakieś propozycję ?
ω

maciek.rzepinski
Posty: 28
Rejestracja: piątek 25 gru 2009, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: maciek.rzepinski » czwartek 15 mar 2012, 18:40

...NI Komplete Audio 6... faktycznie nie napisałem o graniu live act a to dla mnie też bardzo ważne. Jednak cena jest duża :D
a zależy mi aby woofer miał minimum 6" no może być 5".

Napradę nie ma nic tańszego :) ?
Macie jeszcze jakieś propozycję ? ...
 



Ja korzystam z NI Audio Kontrol 1. Osiągam na nim latencję rzędu około 5ms (10ms też nie byłoby raczej wielką szkodą). Jakość przetworników jest moim zdaniem bardzo dobra. Jest wejście na mikrofon z fantomem, dodatkowo można podłączyć instrument typu gitara elektryczna. Są dwa niezależne wyjścia. Coś takiego powinno wystarczyć zdecydowanie do Twojego setupu. Nowe ciężko dostać, ale używane na pewno. Raczej ciężko to uszkodzić, więc raczej nie obawiałbym się o kupowanie używanego interfejsu. Wszystkie Native Instruments są solidnie wykonane. Kupowałem lekko ponad rok temu za 1200zł i w zestawie była pełna wersja Massive lub Absynth'a do wyboru. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz duuużo taniej.

;)

dwoogaz
Posty: 73
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: dwoogaz » piątek 16 mar 2012, 00:57

Ten interfejs od Ni Audio 6 to naprawdę dobry wybór. Ewentualnie możesz poszukać używanego NI Audio 4. Ale ja bym przebolał to i kupił te Audio 6 :)

Awatar użytkownika
Solin
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: Solin » piątek 16 mar 2012, 11:37

...Ten interfejs od Ni Audio 6 to naprawdę dobry wybór. Ewentualnie możesz poszukać używanego NI Audio 4. Ale ja bym przebolał to i kupił te Audio 6 :)......Ten interfejs od Ni Audio 6 to naprawdę dobry wybór. Ewentualnie możesz poszukać używanego NI Audio 4. Ale ja bym przebolał to i kupił te Audio 6

Problem jest jeszcze w tym :D ze muszę to wziąć na FV a z używki nikt mi nie wystawi FV :) Pomyśle Nad NI nowymi i faktycznie soft do tego przemawia :D

Czyli na tych NI podłącze i słuchawy, fantoma, monitory, niska latencja, kompatybilny i STABILNY na win7-64bit ? A jak mam podłączone klawisze, padkontrol, apc40 pod USB to ta latencja też będzie mała ? Jak to ogarnąć ?

I zastanawiam się czy zamiast monitorów kupić narazie słuchawki a " co się odwlece to nie uciece" będe próbował na słuchawkach na prowizorycznym kinie domowym w samochodzie itd. Jakie możecie zaproponować dobre słuchawki studyjne ?
ω

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: Soundscape » piątek 16 mar 2012, 12:31

...NI Komplete Audio 6
Roland Quad Capture
Focusrite Saffire 6 USB

Monitorów dobrych tanich nie kupisz, ale całkiem niezłe są (kosmosu się nie spodziewaj) są fostex pm 0.4 akurt Ci styknie na Komplete Audio i to :)



***************************************


Z powyższych interfejsów Saffire nie miałem, ale z pozostałych dwóch Roland. NI też nie pożałujesz.


Co do tych Fostexów, już jest wersja PM0.4n, które miałem przyjemność niedawno dłużej posłuchać (i które mam nadzieję niebawem u mnie zagoszczą). Dla jaj porównaliśmy z KRK VXT6. Poza tym, że w 0.4n nie ma niskiego dołu, pod każdym innym względem są dla mnie bardziej precyzyjne od 4 razy droższych KRK. W przyszłości można do nich dokupić sub, wtedy to kompletnie inna bajka.


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Interfejs dla laptopa + monitory

Post autor: AkselPL » piątek 16 mar 2012, 15:13

słuchawki Beyerdynamic DT150


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ