syntezator do muzyki hip-hop

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: Kubańczyk » czwartek 29 mar 2012, 11:54

 


Jaką patelnie polecacie do smażenia ryb? Teflon, czy taka z 30 cm średnicy?


 


To pokazuje absurd pytania o instrument do danego gatunku muzyki.


 


 


 


Chcesz coś lub kogoś kopiować? Wtedy sprawdź u źródła co jest używane.


 


 


 


Zależy Ci na wiernej kopii czy na modyfikacji stylistyki brzmieniowej?


 


Jeśli na modyfikacji to kieruj się własnym uchem.


 


 


 


Rozumiem, że kto pyta ten nie błądzi, i nie uważam że to źle że pytasz.


 


Po prostu nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie.


 


 


 


Jeden lubi mięsiste analogi, drugi elastyczne wirtualne, trzeci sample, czwarty gotowy playback. A nad tym są jeszcze podgatunki, których jest mnóstwo. To daje tyle możliwości ile jest instrumentów. Chcesz się uczyć na cudzych błędach? To niby mądre, ale ta różnorodność wynikająca z szukania własnej drogi może przynieść coś zaskakującego, może nowy styl. Nie chodzi mi o szukanie oryginalności na siłę, ale też nie chodzi mi o podrabianie czegoś co już się sprawdziło – lecz o robienie tego co Cię kręci, a my nie siedzimy w Tobie, więc nie wiemy.


 


 


 


Możemy skrytykować instrument X, ale to nie znaczy, że Ty na nim nie możesz zrobić świetnej muzy.


 


 


 


Dawno temu miałem Rolka D-20 , przez 3 miesiące. Wkurzał mnie od samego początku, ale gdy usłyszałem co na takim sprzęcie zagrał klawiszowiec jednego polskiego zespołu to wielki szacunek dla niego miałem, bo facet po prostu konsekwentnie zrealizował SWÓJ lot, swoją wizję. Jego klawy na płycie są świetne. To nie sprzęt determinuje co powstanie, lecz Ty. Fajnie, że szukasz klawisza do hip hopu, może ruszysz tę muzę do przodu. Powodzenia!

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
implant
Posty: 100
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: implant » czwartek 29 mar 2012, 20:50


Dawno temu miałem Rolka D-20 , przez 3 miesiące. Wkurzał mnie od samego początku, ale gdy usłyszałem co na takim sprzęcie zagrał klawiszowiec jednego polskiego zespołu to wielki szacunek dla niego miałem, bo facet po prostu konsekwentnie zrealizował SWÓJ lot, swoją wizję. Jego klawy na płycie są świetne. To nie sprzęt determinuje co powstanie, lecz Ty. Fajnie, że szukasz klawisza do hip hopu, może ruszysz tę muzę do przodu. Powodzenia!...

------------

Podpisuję się pod tym w 100%. Miałem D10 przez 2 miesiące, nie tęsknię, ale też nie neguję jego mocy.

Poszukaj najlepiej jakiegoś instrumentu który da Ci za niewielką kaskę możliwość zapoznania się z syntezą oraz dużo pomysłów na dźwięki. Może Emu mophatt? Można kupić go tanio, a frajdy co nie miara... no i stworzony z myślą o HipHopie :)
Analogi i cyfry fajne są :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: Zbynia » czwartek 29 mar 2012, 23:00

Hip Hop jest zbyt uniwersalnym gatunkiem by jego brzmienia dało się zaszufladkować - i tak naprawdę każdy synth się nada o ile będzie pozwalał na "pokręcenie" w brzmieniu




No chyba że jak koledzy wspominali - chcesz kopiować


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: trancvission » czwartek 29 mar 2012, 23:26

...
Może Emu mophatt? Można kupić go tanio, a frajdy co nie miara... no i stworzony z myślą o HipHopie



a jeszcze lepsza wersja z klawiaturą E-mu MK-6 Mo'Phatt Keys bo sam synth moduł Mo'Phatt bez klawiatury sterujacej???. Albo E-mu XK-6 Xtreme Keys, teoretycznie każdym syntezatorem możesz zabawić się barwą, jej parametrami teraz pytanie jak szeroki ma być ten zakres.


Rozumiem , że  ewidentnie świat kontrolerów MIDI kolega wyklucza i idziemy w kierunku sprzętowo-analogowej syntezy kreacji barw HH. Tutaj jestem jak najbardziej za ; )

SoundLand

Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: trancvission » piątek 30 mar 2012, 00:16

...
Hip Hop jest zbyt uniwersalnym gatunkiem by jego brzmienia dało się zaszufladkować - i tak naprawdę każdy synth się nada o ile będzie pozwalał na "pokręcenie" w brzmieniu

No chyba że jak koledzy wspominali - chcesz kopiować...
 


Zbyniu, za 1400 zł jest do nabycia Roland JX-305 co o tym myślisz? arp, prosty generator  obwiedni z LFO, 64-gł/polifonia, dynamika, 8 ścieżkowy sequencer, LCD, sekcja DSP. Tak do wstępnego pokręcenia by się nadał. Nikt nie licytuje, stan dobry i zostało 5 dni do końca.W prawdzie nosi przydomek 'groovesynth' więc bardziej elektroniczne klimaty brzmieniowe do których jest mi bliżej, ale aż sam bym się pokusił na niego.

SoundLand

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: Jarek_Zand » piątek 30 mar 2012, 09:37

...a jeszcze lepsza wersja z klawiaturą E-mu MK-6 Mo'Phatt Keys bo sam synth moduł Mo'Phatt bez klawiatury sterujacej???


Dobry pomysł. Mam Mo'Phatta, w postaci rozszerzenia do Emulatora X3 i przyznaję, że jest świetny. Nie tylko do Hip Hop-u, ale do elektroniki w ogóle.



...Rozumiem , że  ewidentnie świat kontrolerów MIDI kolega wyklucza i idziemy w kierunku sprzętowo-analogowej syntezy kreacji barw HH. Tutaj jestem jak najbardziej za ;
)


Z budżetem 1300zł w świat sprzętowo-analogowej syntezy daleko nie zajdziemy ;)


MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: MrExplosion » piątek 30 mar 2012, 11:53

Do hip hopu to wydaje mi się, że najważniejszy byłby dobry bas, więc mógłbyś pójść np w tym kierunku i spróbować DSI Mopho. Resztę mógłbyś ogarnąć za pomocą VST, a przede wszystkim sampli.

Jeśli jednak chciałbyś poza komputerem robić więcej instrumentów, czyli pianino akustyczne / elektryczne, jakieś polysynthy, jakieś dzwonki FM, smyczki, pady itd to jedyną opcją będzie rompler, czyli wszystko w jednym. Nie znam się na romplerach, więc nie wiem nawet czy coś w tej cenie jest. Ale tak ogólnie to pierwsza opcja wydaje mi się lepsza, i tak przecież najlepiej brzmią sample (i to nie jakieś biblioteki multisampli tylko wycinane z płyt, nawet w przypadku pojedynczego werbla np).

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: Robix » piątek 30 mar 2012, 15:48

Dobry pomysł. Mam Mo'Phatta, w postaci rozszerzenia do Emulatora X3 i przyznaję, że jest świetny. Nie tylko do Hip Hop-u, ale do elektroniki w ogóle.


Ja też mam jako bank do Proteusa, dostałem jak kupowałem klawiaturę sterującą. Powiem tylko tyle, że nie użyłem tych brzmień w żadnej swojej produkcji. Lepiej kupić jakiś tani syntezator, niż bazować na tym banku. Takie jest moje zdanie.

Z budżetem 1300zł w świat sprzętowo-analogowej syntezy daleko nie zajdziemy ;)...
 


Ja powiem tak: Korg microKORG, Akai Miniak, DSI Mopho. Dokładając 3 stówki można wyliczyć kolejne syntezatory.


Po co tak na prawdę zastanawiać się, który syntezator do hip hopu, skoro każdy się nada. Trzeba tylko posłuchać i stwierdzić, który sound nam najbardziej leży i taki syntezator wybrać. Kupić dobry syntezator programowy i można produkować, do perkusji jakiś dobry samplepack dedykowany do tej muzyki i sprawa załatwiona (oprócz bębnów dają masę sampli, które można pociąć). Takie jest moje zdanie.


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: syntezator do muzyki hip-hop

Post autor: Jarek_Zand » piątek 30 mar 2012, 18:24

...Ja powiem tak: Korg microKORG, Akai Miniak, DSI Mopho. Dokładając 3 stówki można wyliczyć kolejne syntezatory.


Analogowy to jest z nich tylko Mopho.


Przy budżecie 1300zł zamiast sprzętowego syntezatora VA postawiłbym na wtyczki VA, a w roli klawiatury sterującej na jakiś w miarę współczesny ROMpler. E-mu MK-6 Mo'Phatt Keys może być trudny do zdobycia, ale wspomniany Roland JX-305 to też świetny wybór.




ODPOWIEDZ