Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: DJOZD » sobota 31 mar 2012, 16:14

Witajcie. 


Bawię się moim Ableton'ikiem, moim celem jest wstawienie kawałka na zgranych śladach do abletona i pocięcie w klipy. Nastepnie ustawienie akcji dla końca niektórych linijek.   


Chce dla niektórych klipów przyporządkować akcję (Folow action) NEXT itp. Muszę wpisać ręcznie po ilu taktach ma zadziałać ta magiczna funkcja. Ale że klipy są różnej długości, wzależności od aranżacji,  każda wartość jest inna. I byłoby pół biedy gdybym umiał skądś tą wartość odczytać. Ręce opadają.  Jak bym sobie pociął klipy po 16 taktów to byłoby wiadomo, ale ja nie chce ciąć taktów po równo  tylko po tyle ile ma być. Macie jakiś pomysł?  Przecież program chyba nie każe człowiekowi liczyć ręcznie taktów. Skoro mam zaznaczony region do program ma dane na temat początku i końca (tym bardziej  że tempo projektu zgadza się z tempem śladów), czemu więc nie mogę go nigdzie odczytać by wpisać do okienka Follow Action ?? 


Niby fajna aplikacja, ale takie banalne utrudnienia jak wiecznie aktywny WARP który rozwala synchronizacje miltracków, trzeba to ręcznie wyłaczać i pilnować pozycji startu itp itd.  Achh ..... 


 


Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: a » sobota 31 mar 2012, 20:23

Chce dla niektórych klipów przyporządkować akcję (Folow action) NEXT itp.  ....




Wiesz co, nie mam tego przed soba bo wlasnie wrocilem do chaty i probuje zapomniec o Abletonie :) ale jak chcesz puścic dalej nast. klip to zaznaczasz taka strzaleczke, a nie dlugosc klipu. NIe uzywam Follow Action wcale, ale puszczenie dalej jest proste. masz to w opisie, sprawdz, trzeba rozkminic te funkcje to okaze sie banalna.


Warp czasami wkurza, ale 99% pomaga i bez tego Live nie mialby sensu :).


 


 

http://www.superstereo.pl

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: richtig » sobota 31 mar 2012, 20:38

Automatyczne warpowanie sampli możesz sobie wyłączyć w preferencjach. Co do głównego problemu - szukałem i żadnego rozwiązania nie znalazłem. W sumie rzecz mogłaby przydatna być, na Twoim miejscu napisałbym do herrów z Abletona czy by nie pomyśleli o takowej opcji w przyszłości
www.myspace.com/pchelki

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: Medianta » sobota 31 mar 2012, 20:38

...
Niby fajna aplikacja, ale takie banalne utrudnienia jak wiecznie aktywny WARP który rozwala synchronizacje miltracków, trzeba to ręcznie wyłaczać i pilnować pozycji startu itp itd.  Achh ..... 
 ...

Automatyczny warp możesz wyłączyć w opcjach (Ctrl+, lub opcje->preferences->zakładka record warp launch odznaczasz Auto-warp long samples)

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: Medianta » sobota 31 mar 2012, 20:44

...Witajcie. 
Co do tego pierwszego problemu, to długości taktów masz podane w zakładce Notes (ta z dwoma ósemkami w kółeczku), w obszarze lenght.
Nie wiem, czy to o to Ci chodziło
 ...

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: a » sobota 31 mar 2012, 20:53

Jeżeli masz włączony Warp, to masz pokazane ile taktow ma pętla w informacji na dole (jak zaznaczysz loop).  Jezeli nie Warpujesz klipów, to nie musisz pisac taktow tylko zaznaczasz Next i po kłopocie. Chyba że jeszcze o coś innego chodzi.

http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: DJOZD » wtorek 03 kwie 2012, 17:55

...
Chce dla niektórych klipów przyporządkować akcję (Folow action) NEXT itp.  ....




Wiesz co, nie mam tego przed soba bo wlasnie wrocilem do chaty i probuje zapomniec o Abletonie :) ale jak chcesz puścic dalej nast. klip to zaznaczasz taka strzaleczke, a nie dlugosc klipu. NIe uzywam Follow Action wcale, ale puszczenie dalej jest proste. masz to w opisie, sprawdz, trzeba rozkminic te funkcje to okaze sie banalna.

Warp czasami wkurza, ale 99% pomaga i bez tego Live nie mialby sensu :).


 

 ...
 


 


Dzięki za wpisy.  No więc próbuje  próbuje i cały czas wychodzi na to że aby nastepny klip poszedł w miejscu gdzie kończy się poprzedni trzeba wspisać dokładnie ilość taktów. Samo wstawienie opcji NEXT nic nie daje ponieważ jeżeli nie określę po ilu taktach ma ruszyć dalej klip przeskakuje natychmiast - bez odtworzenia śladu w calości. 


A mam jedną linijkę klipów które lecą przez parę minut ciągiem, bo tak długi jest ślad. Włączenie WARP rozwala mi całkowicie synchro, a tylko tam mogę zaznaczając początek i koniec odczytać ile taktów zaznaczyłem - i rzecz jasna wspiać. Nawet jeśli potem warp wyłączę, po odczytaniu taktów ślady zostają rozsychronizowane. Zresztą włączając WARP detktor widzi 123.98 zamiast 124 bpm i nie można tego zmienić bo pole jest nieaktywne.   Być może też źle zaimportowalem ślady i nie leżą w taktach (są przesunięte z tąd błąd 123.98


 


Wszytsko fajnie jak się operuje na krótkich klipach. 


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Ableton Live - ustawianie follow actions dla klipów

Post autor: DJOZD » wtorek 03 kwie 2012, 18:18

Ok. Zaimportowałem ślady jeszcze raz wszytsko do wielośladu, korzystając z porady wyłączenia WARP'u dla długich plików.  Od razy wszytsko leżało w taktach tak jak powinno i było wyeksportowane. Ilość taktów na pociętych śladach mogłem odczytać nie w strefie Session view selector a w oknie Arrangement.  Udało sie. 


 


Jednak uważam że programiści mogliby się postarać o automatyczną podpowiedź w oknie Follow actions do wpisania tych wartości.  


ODPOWIEDZ