Mieszanka stage piano i syntezatora

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: mkobrynski » niedziela 13 maja 2012, 16:00

...
...Z ostatniej chwili - w tym roku nie będzie mnie stać na nowe workstation i synth z ważonymi klawiszami. Problemy finansowe, tyle. Rozważam zakup stage piano używanego, fajnie byłoby, gdyby było jeszcze syntezatorem. Cena - do 2600 zł.

- 88 ważonych klawiszy
- dobre barwy fortepianowe, ew. rhodes, jakieś organy
- ew. synteza

Znalazłem w necie:
- Kurzweil PC88mx
- Kurzweil K2500s

macie jakieś propozycje? Muszę miec pewnosc za dwa tygodnie!...
 


Pc88mx będzie miałe lepsze pianino, Kurzweil K2500 jeśli nie ma boardów na pokładzie to pianino będzie słabsze.Ze względu na to że to stare instrumenty sprawdź klawiaturę. Więszke możliwości edycjyjne da K2500, ale Pc88 mx ma 64 głosy polifonii.
...
 


Ostatecznie jednak stać mnie na zakup nowego. Wybrałem Motifa i już jest zamówiony.
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: AkselPL » niedziela 13 maja 2012, 20:18

......
...Z ostatniej chwili - w tym roku nie będzie mnie stać na nowe workstation i synth z ważonymi klawiszami. Problemy finansowe, tyle. Rozważam zakup stage piano używanego, fajnie byłoby, gdyby było jeszcze syntezatorem. Cena - do 2600 zł.

- 88 ważonych klawiszy
- dobre barwy fortepianowe, ew. rhodes, jakieś organy
- ew. synteza

Znalazłem w necie:
- Kurzweil PC88mx
- Kurzweil K2500s

macie jakieś propozycje? Muszę miec pewnosc za dwa tygodnie!...
 


Pc88mx będzie miałe lepsze pianino, Kurzweil K2500 jeśli nie ma boardów na pokładzie to pianino będzie słabsze.Ze względu na to że to stare instrumenty sprawdź klawiaturę. Więszke możliwości edycjyjne da K2500, ale Pc88 mx ma 64 głosy polifonii.
...
 


Ostatecznie jednak stać mnie na zakup nowego. Wybrałem Motifa i już jest zamówiony....
 




Motifa jakiego, chyba nie xf ?


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: lakiernik » poniedziałek 14 maja 2012, 07:47

@ mkobrynski:
wysłałem do Ciebie prywatną wiadomość
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: mkobrynski » poniedziałek 14 maja 2012, 15:35

...
......
...Z ostatniej chwili - w tym roku nie będzie mnie stać na nowe workstation i synth z ważonymi klawiszami. Problemy finansowe, tyle. Rozważam zakup stage piano używanego, fajnie byłoby, gdyby było jeszcze syntezatorem. Cena - do 2600 zł.

- 88 ważonych klawiszy
- dobre barwy fortepianowe, ew. rhodes, jakieś organy
- ew. synteza

Znalazłem w necie:
- Kurzweil PC88mx
- Kurzweil K2500s

macie jakieś propozycje? Muszę miec pewnosc za dwa tygodnie!...
 


Pc88mx będzie miałe lepsze pianino, Kurzweil K2500 jeśli nie ma boardów na pokładzie to pianino będzie słabsze.Ze względu na to że to stare instrumenty sprawdź klawiaturę. Więszke możliwości edycjyjne da K2500, ale Pc88 mx ma 64 głosy polifonii.
...
 


Ostatecznie jednak stać mnie na zakup nowego. Wybrałem Motifa i już jest zamówiony....
 






Motifa jakiego, chyba nie xf ?

...
 


XS8.
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: AkselPL » poniedziałek 14 maja 2012, 15:45

Może to nie jest Kronos ale i tak jest bardzo dobry. Dobrze że nie iwestowałeś w xf ;)


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: mkobrynski » niedziela 20 maja 2012, 13:42

A mój wymarzony zestaw to na dole Yamaha S90XS, na górze Korg Kronos 61, a z boku Virus. Motifa wybrałem, bo miałem atrakcyjną ofertę od znajomego. Niezły, ale S90 ma moim zdaniem lepsze rhodesy, hammondy i grand piana. Jak uzbiera się trochę kasy, może za półtora roku sprzedam Trinity i Motifa zastępując je Kronosem i S90.
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: lakiernik » poniedziałek 21 maja 2012, 08:06

...A mój wymarzony zestaw to na dole Yamaha S90XS, na górze Korg Kronos 61, a z boku Virus. Motifa wybrałem, bo miałem atrakcyjną ofertę od znajomego. Niezły, ale S90 ma moim zdaniem lepsze rhodesy, hammondy i grand piana. Jak uzbiera się trochę kasy, może za półtora roku sprzedam Trinity i Motifa zastępując je Kronosem i S90....
*****************************************

a posiadając Kronosa możesz śmiało zrezygnować z Virusa
[addsig]
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: mr-hammond » poniedziałek 21 maja 2012, 09:54

......A mój wymarzony zestaw to na dole Yamaha S90XS, na górze Korg Kronos 61, a z boku Virus. Motifa wybrałem, bo miałem atrakcyjną ofertę od znajomego. Niezły, ale S90 ma moim zdaniem lepsze rhodesy, hammondy i grand piana. Jak uzbiera się trochę kasy, może za półtora roku sprzedam Trinity i Motifa zastępując je Kronosem i S90....
*****************************************

Mam zestaw S90 xs i Virus Ti polar i spisuje się świetnie. Nie zakupił bym kronosa tylko dla syntezatora. Najlepsze rhodesy i pianina ma Clavia, jednak jednak jej cena odstrasza Gdyby nowy Stage kosztował 10 tyś, a nord piano 7

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: Robix » poniedziałek 21 maja 2012, 09:57

a posiadając Kronosa możesz śmiało zrezygnować z Virusa ...


Kiedyś też tak kilka razy myślałem, a tak na prawdę jest tak, że za każdym razem po jakiejś tam przerwie, dosiadam się do Virusa, to zawsze udaje mi się wykręcić coś, co mnie upewnia, że nie warto pozbywać się tego sprzętu. 

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Mieszanka stage piano i syntezatora

Post autor: lakiernik » poniedziałek 21 maja 2012, 10:16

Nie zakupił bym kronosa tylko dla syntezatora.

******************************
oprócz kilku silników syntezy, Kronos ma jeszcze kilka fajnych rzeczy
oj fajnych.....
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

ODPOWIEDZ