Dobry synth analogowy

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Dobry synth analogowy

Post autor: mkobrynski » niedziela 13 maja 2012, 16:03

Posiadam Motifa XS8, Korga Trinity Plus oraz Virusa TI2 Keyboard. Ostatnio chodzi mi po głowie jakiś synth analogowy, bardziej do studia niż na scenę. Jeszcze nie jestem pewien co do tego, ale chodzą mi po głowie:
- DSI Polyevolver
- DSI Prophet'08
- Minimoog Voyager
- Alesis Andromeda


Co byście wybrali?
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Robix » niedziela 13 maja 2012, 16:34

...Posiadam Motifa XS8, Korga Trinity Plus oraz Virusa TI2 Keyboard. Ostatnio chodzi mi po głowie jakiś synth analogowy, bardziej do studia niż na scenę. Jeszcze nie jestem pewien co do tego, ale chodzą mi po głowie:
- DSI Polyevolver
- DSI Prophet'08
- Minimoog Voyager
- Alesis Andromeda


Co byście wybrali? ...


Ja bym wybrał wszystkie :). Każdy jest inny i to Ty musisz wiedzieć, który wybrać, pod względem brzmienia. Na prawdę tego typu pytania są zupełnie niepotrzebne. Po co zakładasz temat, skoro i tak nie można jednoznacznie doradzić? Posłuchaj sobie demka, jak masz możliwość, to na żywo "pomacaj". Poly evolver to jest hybryda syntezatora analogowego z cyfrą, z pewnością ma ogromne możliwości. Prophet też ma możliwości, ale głównie ma ten sound dla niego charakterystyczny. Potrafi bardzo krystalicznie zabrzmieć, jak i agresywnie. Minimooga chyba nie trzeba przedstawiać. Gruby, masywny, analogowy sound. Mega bassy i leady. Andromeda również masywny sound, a także bardzo spore możliwości modulacyjne nad brzmieniem. Posiada wbudowany procesor efektów i co bardzo ważne ma aż 16 głosową polifonię. Wszystko możesz znaleźć w necie.


Też jest ważne, do jakiego typu brzmień chcesz tego syntha.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Soundscape » poniedziałek 14 maja 2012, 09:58

...Posiadam Motifa XS8, Korga Trinity Plus oraz Virusa TI2 Keyboard. Ostatnio chodzi mi po głowie jakiś synth analogowy, bardziej do studia niż na scenę. Jeszcze nie jestem pewien co do tego, ale chodzą mi po głowie:
- DSI Polyevolver
- DSI Prophet'08
- Minimoog Voyager
- Alesis Andromeda


Co byście wybrali? ...
 


*******************************


Na poniższym kanale YT porobiłem parę demek, między innymi DSI. Może w czymś pomożeCool


http://www.youtube.com/user/esersound1/videos



Andromedy nie miałem pod ręką, a chciałbym bardzo. Voyagera udało mi się obadać, jednak zbyt krótko a i tak się okazało, że jest to monstrum i bardzo dobrze prażySmile


Ale tak jak kolega pisał - na żadnym się nie zawiedziesz.


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: psysutra » wtorek 15 maja 2012, 05:37

...
...Posiadam Motifa XS8, Korga Trinity Plus oraz Virusa TI2 Keyboard. Ostatnio chodzi mi po głowie jakiś synth analogowy, bardziej do studia niż na scenę. Jeszcze nie jestem pewien co do tego, ale chodzą mi po głowie:
- DSI Polyevolver
- DSI Prophet'08
- Minimoog Voyager
- Alesis Andromeda


Co byście wybrali? ...
 

*******************************

Na poniższym kanale YT porobiłem parę demek, między innymi DSI. Może w czymś pomożeCool

http://www.youtube.com/user/esersound1/videos


Andromedy nie miałem pod ręką, a chciałbym bardzo. Voyagera udało mi się obadać, jednak zbyt krótko a i tak się okazało, że jest to monstrum i bardzo dobrze prażySmile


Ale tak jak kolega pisał - na żadnym się nie zawiedziesz.
...
 


Co do Propheta to bym się zastanowił. Macałem wersję rack i wszystkie pokrętła były po prostu FA TA LNE. Jakoś gały będące na maszynkach DSI niespecjalnie mnie przekonują :(



Osobiście byłbym napalony na Andromedę, jednak z tego co słyszałem, trzeba się pogodzić z dość pokaźną listą drobnych bugów. Ale możliwości brzmieniowe Alesisa to istny kosmos.

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Soundscape » wtorek 15 maja 2012, 09:27

Co do Propheta to bym się zastanowił. Macałem wersję rack i wszystkie pokrętła były po prostu FA TA LNE. Jakoś gały będące na maszynkach DSI niespecjalnie mnie przekonują :(


************************************


Które gały macałeś? Enkodery były naprawdę cienką sprawą, ale teraz już bodajże każdy ich instrument jest z potencjometrami (na szczęśćie) i jest okSmile


Osobiście byłbym napalony na Andromedę, jednak z tego co słyszałem, trzeba się pogodzić z dość pokaźną listą drobnych bugów. Ale możliwości brzmieniowe Alesisa to istny kosmos.
...
 


Tu też zależało wszystko od serii. Niestety na tą najlepszą trudno trafić. Było gdzieś o tym też na forum, nie pamiętam tematu.


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Robix » wtorek 15 maja 2012, 12:46


Co do Propheta to bym się zastanowił. Macałem wersję rack i wszystkie pokrętła były po prostu FA TA LNE. Jakoś gały będące na maszynkach DSI niespecjalnie mnie przekonują :(


Osobiście byłbym napalony na Andromedę, jednak z tego co słyszałem, trzeba się pogodzić z dość pokaźną listą drobnych bugów. Ale możliwości brzmieniowe Alesisa to istny kosmos.
...
 


Mam wersję klawiszową Propheta i muszę niestety stwierdzić, że jeżeli chodzi o gałki i przyciski, to niestety nie jest to wykonanie górnych lotów. Muszą definitywnie popracować nad tą elektroniką. Nie wiem jak jest teraz, bo były jakieś zmiany, a mianowicie zmienił się, czy doszedł inżynier właśnie od elektroniki. Może już jest lepiej. No, ale jeżeli chodzi o brzmienie to kosmos.


Szczerze mówiąc nie wiadomo co polecić koledze, bo nawet nie wiemy, o jakie brzmienie mu konkretnie chodzi. Dlatego takie pytanie jak autor zadał, jest praktycznie bez sensu. Trzeba więcej konkretów.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Robix » wtorek 15 maja 2012, 12:49


Mam wersję klawiszową Propheta i muszę niestety stwierdzić, że jeżeli chodzi o gałki i przyciski, to niestety nie jest to wykonanie górnych lotów. Muszą definitywnie popracować nad tą elektroniką. Nie wiem jak jest teraz, bo były jakieś zmiany, a mianowicie zmienił się, czy doszedł inżynier właśnie od elektroniki. Może już jest lepiej. No, ale jeżeli chodzi o brzmienie to kosmos.

Szczerze mówiąc nie wiadomo co polecić koledze, bo nawet nie wiemy, o jakie brzmienie mu konkretnie chodzi. Dlatego takie pytanie jak autor zadał, jest praktycznie bez sensu. Trzeba więcej konkretów.
...
 


Zapomniałem tylko dodać, że moja wersja ma enkodery.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Soundscape » wtorek 15 maja 2012, 12:53


Zapomniałem tylko dodać, że moja wersja ma enkodery.
...
 


W takim razie mogę Ci powiedzieć, że potencjometry działają bardzo dobrze. Można zamówić zestaw, żeby z Propheta 08 zrobić wersję 08 PE. Polecam upgrade, bo te instrumenty z potencjometrami ożywają na nowo.


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Robix » wtorek 15 maja 2012, 13:13

W takim razie mogę Ci powiedzieć, że potencjometry działają bardzo dobrze. Można zamówić zestaw, żeby z Propheta 08 zrobić wersję 08 PE. Polecam upgrade, bo te instrumenty z potencjometrami ożywają na nowo.
...
 


No właśnie, a co jeżeli chodzi o przyciski, one też potrafią szwankować? Chętnie bym wymienił na potencjometry, ale sam nie chcę grzebać tam wewnątrz.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Dobry synth analogowy

Post autor: Soundscape » wtorek 15 maja 2012, 13:15

No właśnie, a co jeżeli chodzi o przyciski, one też potrafią szwankować? Chętnie bym wymienił na potencjometry, ale sam nie chcę grzebać tam wewnątrz.
...
 


Jeśli chodzi o przyciski, to nie powinno być problemów. Wymiana enkoderów nie wiąże się z grzebaniem wewnątrz. Po prostu ściągasz gumowe "przeszkadzajki" i nakładasz potencjometry.


ODPOWIEDZ