Monitory studyjne - co wybrać

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: mkobrynski » niedziela 27 maja 2012, 11:06

Temat mówi za siebie. Mam miksera Alesis Multimix 16 USB FX plus zestaw Yamaha Motif XS8 + Virus TI2 Keyboard + Korg Trinity Plus. Moje stare monitory studyjne są już... za stare :) i szukam nowych. Chodzi mi po głowie Kurzweil KS40A, ale to tylko jedna z wielu możliwości. Co sądzicie o tym głośniku? Czy macie jeszcze jakieś propozycje? Z góry dziękuję za pomoc. To sprawa, którą muszę załatwić szybko.
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: Kyle » niedziela 27 maja 2012, 15:22

Jak to kiedyś ktoś powiedział ... : najtańsze monitory, które można nazwać studyjnymi to ADAM A7 .


mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: mkobrynski » niedziela 27 maja 2012, 21:35

...
Jak to kiedyś ktoś powiedział ... : najtańsze monitory, które można nazwać studyjnymi to ADAM A7 ....
 


Najtańsze, najtańsze... Chodzi mi o jakość.
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: lakiernik » poniedziałek 28 maja 2012, 09:15

ależ kolega się ostatnio spieszy :)
polecam APS Aeon
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: Robix » poniedziałek 28 maja 2012, 13:15

APS Aeon albo Sonodyne SM 100AK.


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Matiens
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 20 maja 2008, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: Matiens » poniedziałek 28 maja 2012, 14:13

Zależy do jakiego pomieszczenia. Jeśli do 10-15 m2 to odpuść sobie APS AEON bo będą się dusiły i nie będziesz miał przyjemności ze słuchania. Zależy też do jakiej kwoty. Nie podałeś dwóch najważniejszych czynników. Więc?

gram, komponuję, koncertuję itp.

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: MrExplosion » poniedziałek 28 maja 2012, 16:31

Temat byłby mniej kabaretowy, gdyby każdy czytał poprzednie wypowiedzi, łącznie z autorem. Krótko podsumuję o czym była mowa - autor chce wydać 380zł a monitory zaczynają się za 10 razy więcej.

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: lakiernik » wtorek 29 maja 2012, 08:00

...Temat byłby mniej kabaretowy, gdyby każdy czytał poprzednie wypowiedzi, łącznie z autorem. Krótko podsumuję o czym była mowa - autor chce wydać 380zł a monitory zaczynają się za 10 razy więcej....
**************************
380 zł ????????? jakie 380 zł? o co Ci chodzi?
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: Zbynia » wtorek 29 maja 2012, 08:45

Spójrz na proponowane przez autora głośniczki komputerowe kurzweila - swoją droga całkiem tanie jak na takie fajne głosniczki


david_APS
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Monitory studyjne - co wybrać

Post autor: david_APS » wtorek 29 maja 2012, 15:27

...Temat mówi za siebie. Mam miksera Alesis Multimix 16 USB FX plus zestaw Yamaha Motif XS8 + Virus TI2 Keyboard + Korg Trinity Plus. Moje stare monitory studyjne są już... za stare :) i szukam nowych. Chodzi mi po głowie Kurzweil KS40A, ale to tylko jedna z wielu możliwości. Co sądzicie o tym głośniku? Czy macie jeszcze jakieś propozycje? Z góry dziękuję za pomoc. To sprawa, którą muszę załatwić szybko.... 


 


Witam.


 


Wybór monitorów to poważny temat. Dlatego najlepiej jest przetestowac je samemu w pomieszczeniu, w którym będą pracowały.


Cieszymy sie, że rekomendujecie nasze monitory.
Istnieje możliwość wypożyczenia AEONów lub IO (jeśli pomieszczenie jest mniejsze) na 1 - 2 tygodni. Jeśli Ci się spodobają wymieniamy je na nowe, jeśli nie odsyłasz je do nas. Więcej info na naszej stronce (lub pisz na priv).


Pozdrawiam
Dawid Dąbrowski
APS


[addsig]
APS
Audio Pro Solutions

http://www.aps-company.com
https://www.facebook.com/pages/APS-Audio-Pro-Solutions/40133765114

ODPOWIEDZ