Brzmienie hardware a VSTi

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: Janusz_M » poniedziałek 17 wrz 2012, 16:45

PS: Jaka masz orientacje ten teges, bo po Twoim nicku ciężko wyczuć czy gada się z facetem, kobitką, czy może 50/50?


Temat do zamknięcia - nawet ja już się nie łudzę, że da się go uratować. Chyba że czekamy aż się wypełni prawo Godwina?


Pozdrawiam

Janusz

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: DJOZD » poniedziałek 17 wrz 2012, 16:46


Temat do zamknięcia - nawet ja już się nie łudzę, że da się go uratować. Chyba że czekamy aż się wypełni prawo Godwina?
...

+1

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: AdamZ » poniedziałek 17 wrz 2012, 21:59

Oj nie pamiętam już kiedy ostatnio udzieliłem się na forum. Jakoś nic ciekawego się nie działo od długich miesięcy aż tu nagle JEST !BOMBA :)


Czytam , czytam ... dalej czytam i ... ?  


Kolego dixfixi. Rozpędź się ... ściana sama Cię znajdzie :) 


Tak z grubsza zerknij na moją sygnaturkę (Uwierz mi jest tego o wieeeele więcej ale z racji ograniczenia ilości znaków wypisałem tylko część ) Miałem to szczęśćie i możliwość obłożenia się sprzętem po sufit (dosłownie) i kompletnie nie zgadzam się z bzdurami jakie wypisujesz. Dzisiejsze VST naśladujące instrumenty/sprzęty nalogowe nawet dla mnie są nie do odróżnienia w miksie od prawdziwych analogów , których mam kilkanaście ! Są najzwyaczajniej inne.  Twoje pierdzenie o "lepszym siedzeniu w miksie" analogów wcale mnie nie przekonuje. Jak się jest partaczem to choćbyś miał studio za milion dolców tylko w hardware zrobisz kupę ! Jak jesteś kuuurewnie utalentowany to zrobisz na średnim laptopie takie cuda, że lud przyklęknie.


Ja używam hardware bo lubię. Bo mi fajnie podgrzewają studio ( 30 synthów zimą jest lepsze od kaloryfera ) Bo uwielbiam ich smrodek ,szumy itd. Dla mnie są niepowtarzalne, ale wcale nie gorsze od VST. Jak mówiłem , miałem taką możliwość i wybór i wybrałem hardware. Z 10-15 lat temu mógłbyś sobie pokrzyczeć, ale dziś zamilcz bo pojęcia nie masz o czym mówisz. Pobiegaj, idź do kina , na siłownię ... wyładuj się ... Wróć ... przeproś za błędy to może za jakiś czas zapomnimy co tu wypisywałeś.


Nie wiem co bierzesz, ale zmniejsz dawkę ... ta Ci najzwyczajniej szkodzi.


[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: Zbynia » wtorek 18 wrz 2012, 01:24

żałosny typie chciałeś mi pocisnąć czy jak?na szczęscie (twoje) mam ważniejsze rzeczy na głowie niż zawracanie sobie głowy baranami


wnioski masz typowego prostaka ale to już nie moja wina ze mózg ci zlasowało




wiesz co to egocentryk?bo chyba nie bardzo - nawet bardziej niż nie bardzo - zacznij uzywac mózgu bo jak narazie jesteś jak moherowy beton w dodatku nie rozumiesz prostych kwestii - bredzisz coś trzy po trzy zachowujesz się jak klasyczna choragiewa kręcisz i wykręcasz się debilnymi wymówkami że ci opis do plików nie pasował


przykładów nie podałeś, podanych nie przesłuchałeś - szczekasz a karawana jedzie dalej




pajacuj dalej a my mamy tu niezłą polewkę




ps.widze ze sledzisz forum dośc długo - pewnie jesteś jednym z  tych co dostali któregoś bana z rzedu i dalej nie dociera




ps2.szukasz chłopaka to pomyliłeś forum




ps3.wątek do smietnika (cóż nie pierwszy i nie ostatni)


Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: Piotr1967 » wtorek 18 wrz 2012, 08:01

ps3.wątek do smietnika (cóż nie pierwszy i nie ostatni)... 


A ja sobie życzę aby to była juz ostatnia dyskusja tego typu w tej dziesięciolatce. Wróćmy do tematu w następnej kiedy technologia będzie na zupełnie innym poziomie

muzyk, informatyk

Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: trancvission » wtorek 18 wrz 2012, 08:17

...ps3.wątek do smietnika (cóż nie pierwszy i nie ostatni)... 
A ja sobie życzę aby to była juz ostatnia dyskusja tego typu w tej dziesięciolatce. Wróćmy do tematu w następnej kiedy technologia będzie na zupełnie innym poziomie ...

Faktycznie , dyskusja wodospad, ja wychodzę z twardego przekonania:

VSTi - Studio, home recording !

Syntezator - Scena ! bo spłodzili Nordlead'a a kto słyszał jak to brzmi na scenie, nie pyta o więcej i nie szuka wyższości, ona jest wszechobecna w każdej barwie, w vst w wybranych dobrze wygenerowanych.
i od kilku już lat, nie wykraczam w tej materii gdzieś szerzej niż wyżej postawione tezy.

Pozdrawiam.
SoundLand

Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: Goddard » wtorek 18 wrz 2012, 09:48

Niestety daliście się podpuścić trollowi. W sumie dziwię się trochę, bo intencje kolegi były podejrzane już po kilku postach. A całkiem jasne się stały, kiedy przyparty do muru wyznał wreszcie, że nie potrafi odróżnić miksu A od B...


2 lata temu pojawił się tu user Mushanokoji - wypowiadał się w podobnym tonie i po paru postach został zbanowany. Może Dixi to jego inkarnacja? :) Mushanokoji twierdził, że może wysłać zainteresowanym jakiś swój miks, żeby każdy mógł na własne uszy przekonać się o jego geniuszu. No i wysłał. 5-sekundowy prościutki lupik "analogowo" przypalony na wszystkich możliwych saturatorach. Boki zrywać! Mam go do dziś.


 


Szkoda, że wątki takie jak ten mają tyle postów, a w tematch o umowach, licencjach czy prowadzeniu działalności nie ma komu pisać...


 


 


Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: Piotr1967 » wtorek 18 wrz 2012, 10:30

Szkoda, że wątki takie jak ten mają tyle postów, a w tematch o umowach, licencjach czy prowadzeniu działalności nie ma komu pisać...





Bo to trochę chyba wiedza tajemna ;-) Tongue out

muzyk, informatyk

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: psysutra » wtorek 18 wrz 2012, 16:05

...Koledzy wyluzujcie Proponuję dla odprężenia obejrzeć filmik jakich wiele na YT Nie rozwieje on może wszystkich wątpliwości ale z pewnością coś uświadomi http://www.youtube.com/watch?v=dVjA639VA_c ... 


Oj, jak na moje ucho na fali sqr/pulse słychać zasadniczo różnicę. Emulowany kwadrat jest znacznie zimniejszy, bardziej laboratoryjny. Z piłą już nie jest tak prosto :)


Ale to tylko takie mocno subiektywne spojrzenie laika ;)

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Brzmienie hardware a VSTi

Post autor: DJOZD » wtorek 18 wrz 2012, 16:28

...
...Koledzy wyluzujcie Proponuję dla odprężenia obejrzeć filmik jakich wiele na YT Nie rozwieje on może wszystkich wątpliwości ale z pewnością coś uświadomi http://www.youtube.com/watch?v=dVjA639VA_c ... 

Oj, jak na moje ucho na fali sqr/pulse słychać zasadniczo różnicę. Emulowany kwadrat jest znacznie zimniejszy, bardziej laboratoryjny. Z piłą już nie jest tak prosto :)

Ale to tylko takie mocno subiektywne spojrzenie laika ;)
...
 


 


Ta prezentacja, jak już pisałem jest słabiutka. Emulacja słaba lub źle zaprogramowane presety.


ODPOWIEDZ