pierwsze nagranie - prośba o opinie i porady

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
JedzRacuchy
Posty: 1
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 00:00

pierwsze nagranie - prośba o opinie i porady

Post autor: JedzRacuchy » piątek 19 paź 2012, 15:53

Wraz z moim pierwszym postem na tym forum witam serdecznie wszystkich.


http://www.sendspace.com/file/l2ofe8


Pod tym linkiem można pobrać mój niedawno skończony utwór, a właściwie cały album (45minut). Pisaniem i nagrywaniem zajmuję się czysto hobbystycznie i to od niedawna. Zależy mi na tym, by ktoś znający się na rzeczy wytknął mi wszystkie oczywiste niedociągnięcia i wskazał sposoby poradzenia sobie z nimi.


Gitary i bas nagrałem po kablu przy użyciu Pod Farm, reszta to midi z brzmieniami z wtyczek. Do miksu i masteringu używałem wyłącznie słuchawek (wiem, że to zbrodnia ale nie mam ani warunków ani pieniędzy na pracę na monitorach, a chcę jakoś zacząć naukę w temacie inżynierii nagrań). Dopiero gotowe nagranie sprawdzałem na różnych odtwarzaczach.


P.S. używałem modelu Audio Technica ATH-M35. Reklamowane jako neutralne słuchawki do zastosowań studyjnych, ale reklama często odbiega od rzeczywistości. Jeśli ktoś o wyrobionym uchu zauważył w nich pewne przekłamania, będę wdzięczny za ich wskazanie.


Czekam na opinie i pozdrawiam


Bartek


ODPOWIEDZ