Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
lukasz619
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 14 paź 2012, 00:00

Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Post autor: lukasz619 » niedziela 21 paź 2012, 22:56

Witam, Pracuję na FL Studio 10, zrobiłem bit, ustawiłem ładny pogłos na stopach, który idealnie pasuje to klimatu i wgl.. Wszystko ładnie, pięknie - tylko jest taki problem, że w tym sygnale pogłosu mam trochę za dużo dołu.. Sama stopa z pogłosem gra dobrze. Ale kiedy puszczę całość bitu, to pogłos z basslinem się gryziei brzmi to trochę tak jakby ten bassline był jakiś rozstrojony czy coś.. Ciężko mi określić, ale to typowo przez pogłos.. Tak więc wymyśliłem, żeby usunąć trochę dołu z samego efektu, bez kaleczenia stopy. I teraz moje pytanie.. Czy jest możliwość jakaś w FLu usunięcia trochę dołu z pogłosu ? Jeśli tak to w jaki sposób ? Bo jeśli na danym kanale stopy bym ustawił EQ i po prostu wyciął dół - to wtedy wycinam też 'serce' stopy.. Znam myślę dosyć dobrze obsługę FL'a ale nigdy nie mialem problemu z czymś takim - pierwsza tego typu sytuacja od kilku lat:) Pogłos jakiego użyłem to VST - KR-Reverb FS :) PS. wiem, że mogę dalej szukać innego VST pogłosowego, tak żeby nie psuł mi stopy, ale poważnie ten efekt idealnie mi się wpasował :) Czekam na jakąś pomoc, Pozdrawiam !


(Post edytowany przez Admina w dniu 22/10/2012)

Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Post autor: delorjan » poniedziałek 22 paź 2012, 00:41

nie znam FL'a, ale pewnie jest opcja WYRZUCENIA dołu z pogłosu tak, jak w każdym DAW, tzn. wysyłasz sygnał stopy na wysyłkę, w tej wysyłce insertujesz pogłos a za nim (albo przed nim - zależy jak lepiej spasuje) korektor, w którym wycinasz dół


Awatar użytkownika
lukasz619
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 14 paź 2012, 00:00

Re: Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Post autor: lukasz619 » poniedziałek 22 paź 2012, 13:30

Przeglądam dokładnie wszystko co tam mogę wybrać i nawet jeśli połączę kanał 'instert' z 'send' i na 'send' ustawie korektor + pogłos, u usne eq ten dol to sie tnie mi tez stopa.. Nie ma na tym forum uzytkowników FL Studio, którzy by potrafili mi pomóc ? :)

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Post autor: DJOZD » poniedziałek 22 paź 2012, 13:33

...Przeglądam dokładnie wszystko co tam mogę wybrać i nawet jeśli połączę kanał 'instert' z 'send' i na 'send' ustawie korektor + pogłos, u usne eq ten dol to sie tnie mi tez stopa.. Nie ma na tym forum uzytkowników FL Studio, którzy by potrafili mi pomóc ? :)...

Podstawy obslugi DAW. Pogłos na wysyłce AUX, korektorem lub filtrem HP wycinasz dół.
Druga opcja, używasz takiego procesora pogłosowego który umożliwia odcięcie dołu w pogłosie (np. Rverb Waves)


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Post autor: matiz » poniedziałek 22 paź 2012, 14:57

...Przeglądam dokładnie wszystko co tam mogę wybrać i nawet jeśli połączę kanał 'instert' z 'send' i na 'send' ustawie korektor + pogłos, u usne eq ten dol to sie tnie mi tez stopa.. Nie ma na tym forum uzytkowników FL Studio, którzy by potrafili mi pomóc ? :)... 


Zduplikuj ślad i ustaw na nim odpowiednią korekcję i sam pogłos (100% wet).


[addsig]

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Post autor: DJOZD » poniedziałek 22 paź 2012, 15:43

......Przeglądam dokładnie wszystko co tam mogę wybrać i nawet jeśli połączę kanał 'instert' z 'send' i na 'send' ustawie korektor + pogłos, u usne eq ten dol to sie tnie mi tez stopa.. Nie ma na tym forum uzytkowników FL Studio, którzy by potrafili mi pomóc ? :)... 
Zduplikuj ślad i ustaw na nim odpowiednią korekcję i sam pogłos (100% wet)....

Dokladnie. Chyba najbardziej oczywista, na chłopski rozum.

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Jak usunąć z pogłosu na stopie trochę dołu?

Post autor: psysutra » środa 24 paź 2012, 14:47

...Przeglądam dokładnie wszystko co tam mogę wybrać i nawet jeśli połączę kanał 'instert' z 'send' i na 'send' ustawie korektor + pogłos, u usne eq ten dol to sie tnie mi tez stopa.. Nie ma na tym forum uzytkowników FL Studio, którzy by potrafili mi pomóc ? :)... 


Ręce mi po prostu opadają... Jak byk masz w obu GUI wszystkie cholerne parametry (Cutoff- już podpowiem żebym nie wyszedł na totalnego chama) na blacie. Może jeszcze mamy za Ciebie ten efekt odpowiednio zrobić? :(


Pominę już fakt, że routowanie kanałów w FL jest DROBIAZGOWO opisane na internecie chociażby na vsti.pl, będące stricte serwisem poświęconym FLS...

Stay Psychedelic People!

ODPOWIEDZ