Mix i mastering

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
laik666
Posty: 9
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: laik666 » czwartek 07 mar 2013, 13:20

WIem,ze sa takie filmy bo je ogladalem ale nie sa to zadowalajace mnie materialy. Dobra moze inaczej.


Szukam osoby która zrobi mi mix i mastering w adobe i nagra filmik w czasie pracy .


Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: acoto » czwartek 07 mar 2013, 14:29

a co to za różnica czy w AA czy w czymkolwiek innym? no i... 20 min? niedawno dostałem, delikatnie mówiąc, kiepsko nagrany materiał. Zrobienie tego kawałka tak,żeby dało się słuchać zajęło mi ok. miesiąc. Ty chcesz to wszystko ogarnąć w 20 min? Chyba sam nie wiesz czym to się je. Nie chcesz poczytać "zakamarków" , nie słuchasz kolegów powyżej. Najlepiej zapisz się na jakiś kurs albo chociaż kup sobie płytę tutejszego Naczelnego Redaktora, może oczki się otworzą.

laik666
Posty: 9
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: laik666 » czwartek 07 mar 2013, 14:39

taka roznica ze sam bede robil w AA,ja chce tylko podstawy,tutaj sa zawodowcy,ktorzy wylapia wszystko przecietny sluchacz nie ma takiego sluchu mi zalezy na podstawach,jak ustawic kompresor jaki eq uzyc jak suwaki ustawic i jak prosty mastewring zrobic,killka podstaw tylko,czytalem zakamarki jest tam dosc ogolnie nie ma zdjec z AA jak jest ustawione etc.


Awatar użytkownika
gasiu
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2011, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: gasiu » czwartek 07 mar 2013, 15:25

...
taka roznica ze sam bede robil w AA,ja chce tylko podstawy,tutaj sa zawodowcy,ktorzy wylapia wszystko przecietny sluchacz nie ma takiego sluchu mi zalezy na podstawach,jak ustawic kompresor jaki eq uzyc jak suwaki ustawic i jak prosty mastewring zrobic,killka podstaw tylko,czytalem zakamarki jest tam dosc ogolnie nie ma zdjec z AA jak jest ustawione etc....
 




jeśli czytanie Cię męczy to próbuj - słuchaj i próbuj... posłuchaj tego co Ci się podoba i porównaj z tym co zrobiłeś i spróbuj jeszcze raz... pewno jeśli dobrze słuchasz to dojdziesz do czegoś - przeczytanie książki - choćby  tylko Krzysztofa Sztekmilera "Podstawy naglośnienia i realizacji nagrań Podręcznik dla akustyków" - w wielu sprawach pomoże i nie będziesz musiał wyważać otwartych drzwi...




ew. możesz wykupić kilka godzin w studiu i poobserwować co on z Twoim wokalem robi, żeby to jakoś brzmiało






[addsig]
Pozdrawiam!
Gasiu

Awatar użytkownika
katox
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: katox » czwartek 07 mar 2013, 15:42

......taka roznica ze sam bede robil w AA,ja chce tylko podstawy,tutaj sa zawodowcy,ktorzy wylapia wszystko przecietny sluchacz nie ma takiego sluchu mi zalezy na podstawach,jak ustawic kompresor jaki eq uzyc jak suwaki ustawic i jak prosty mastewring zrobic,killka podstaw tylko,czytalem zakamarki jest tam dosc ogolnie nie ma zdjec z AA jak jest ustawione etc.... 

jeśli czytanie Cię męczy to próbuj - słuchaj i próbuj... posłuchaj tego co Ci się podoba i porównaj z tym co zrobiłeś i spróbuj jeszcze raz... pewno jeśli dobrze słuchasz to dojdziesz do czegoś - przeczytanie książki - choćby  tylko Krzysztofa Sztekmilera "Podstawy naglośnienia i realizacji nagrań Podręcznik dla akustyków" - w wielu sprawach pomoże i nie będziesz musiał wyważać otwartych drzwi...

ew. możesz wykupić kilka godzin w studiu i poobserwować co on z Twoim wokalem robi, żeby to jakoś brzmiało

...

kiedyś próbowałem i próbowałem i próbowałem. czytałem ksiązki i tyłek. Tzn robiłem (wtedy na Cool Edicie) kompresor na wokalu offlinowo:) także nie jest to dobra rada. Ale niestety to nie takie proste więc najlepiej to kup sobie http://sklep.0db.pl/product/produkcja-muzyczna-od-podstaw-dvd/ i będziesz miał to co chcesz mieć.
Podstawy masteringu. znajdziesz na portalu http://musoneo.com/pl/courses . Też po polsku.
Niestety ale wiedza ta jest uniwersalna i jeżeli chcesz mieć filmik z AA to nie brnij w to. Lepiej pooglądać filmiki z innych programów a samemu wiedzieć tylko co trzeba zrobić w AA. Na pewno będziesz musiał wiedzieć jak zainstalować wtyczki, jak je podpinać w systemie, jak skonfigurować sam system. Także tylko podstawy obsługi AA. A reszta to jest ta sama wiedza co w przypadku innych systemów DAW takich jak Cubase, ProTools, Ableton...

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: amis » piątek 08 mar 2013, 07:22

...
WIem,ze sa takie filmy bo je ogladalem ale nie sa to zadowalajace mnie materialy. Dobra moze inaczej.

Szukam osoby która zrobi mi mix i mastering w adobe i nagra filmik w czasie pracy ....
 




i tak samo filmik nagrany na jednym materiale nie będzie za chwlę dla Ciebie zadowalający na innym. to tak jakbyś chciał zrealizowac taki pomysł: mam golfa i chcę pojechać nim do sklepu po browar, nich mi ktoś nagra filmik jak jedzie swoim golfem po browar, ja będę jeździł tak samo. tylko, że za chwilę będziesz chciał pojechać do innego sklepu, po dywan, kurtkę czy na koncert i już Ci się ten filmik do niczego nie przyda... :) 

www.psychologium.net

laik666
Posty: 9
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: laik666 » piątek 08 mar 2013, 12:42

Dobra wiem wiem nie przyda sie,to co szkodzi komus to zrobic? to moj problem ze to jest bez sensu i mi sie nie przyda :P Niech ktos poswieci na to chwile i zrobi to w AA,a ja bede zyl ze swiadomoscia ze mi sie to nie przyda .


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: DJOZD » piątek 08 mar 2013, 13:49

...Dobra wiem wiem nie przyda sie,to co szkodzi komus to zrobic? to moj problem ze to jest bez sensu i mi sie nie przyda :P Niech ktos poswieci na to chwile i zrobi to w AA,a ja bede zyl ze swiadomoscia ze mi sie to nie przyda ....

Szukasz naiwniaka? Kto poważny będzie marnował na to czas?


MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: MrExplosion » piątek 08 mar 2013, 13:53

O jakich pieniądzach mówimy? :)

I jeszcze jedno pytanie - co rozumiesz przez mastering? Bo mam wrażenie, że coś innego niż wszyscy zgromadzeni.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mix i mastering

Post autor: Zbynia » piątek 08 mar 2013, 14:36

o rany ale ułom




gościu MASZ W NECIE MASE TAKICH FILMÓW - rusz tyłek i je pooglądaj a nie zawracasz głowe pierdułami z których i tak nic nie wyciągniesz


ODPOWIEDZ