Gitara - jaki to efekt?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
saintproject
Posty: 8
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Gitara - jaki to efekt?

Post autor: saintproject » wtorek 13 sie 2013, 13:43

Witam

Moje pytanie jest nastepujace, interesuje mnie jaki efekt gitary zostal uzyty w tym utworze -
http://www41.zippyshare.com/v/64376669/file.html

mam gitare Fendera i osobiscie korzystam z NI Guitar Rig ;p moze ktos zna i polecilby jakies dobre efektory wirtualne poza tym? generalnie nawet jesli ktos sie orientuje i wie to moze napisac z jakich modulow brzmieniowych korzystaly zespoly typu Pink Floyd, Led Zeppelin, Toto itd. albo gitarzysci; Joe Satriani, Jimmy Hendrix, Jimmy Page itd

z gory wielkie dzieki za pomoc


Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Gitara - jaki to efekt?

Post autor: Marc.The.Drummer » wtorek 13 sie 2013, 14:26

Ja tu słysze tylko delay i nic procz tego. Chyba ze sie myle.
http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Gitara - jaki to efekt?

Post autor: Jarut » wtorek 13 sie 2013, 14:49

...Witam Moje pytanie jest nastepujace, interesuje mnie jaki efekt gitary zostal uzyty w tym utworze - http://www41.zippyshare.com/v/64376669/file.htmlmam gitare Fendera i osobiscie korzystam z NI Guitar Rig ;p moze ktos zna i polecilby jakies dobre efektory wirtualne poza tym? generalnie nawet jesli ktos sie orientuje i wie to moze napisac z jakich modulow brzmieniowych korzystaly zespoly typu Pink Floyd, Led Zeppelin, Toto itd. albo gitarzysci; Joe Satriani, Jimmy Hendrix, Jimmy Page itd z gory wielkie dzieki za pomoc ...

Znakomity song ! Klasyk.

Ta gitara dlatego tak pięknie brzmi ponieważ aranż tego utworu(mistrzostwo świata w muzyce pop) pozwala jej na to. Czy na guitar rig da się tak wyciągnąć, myślę, że tak - pobaw się z reverbem, chorusem(szczególnie) i delay'em + ładnie przytnij dół i sound ala Whitesnake czy Marillion gotowy (no powiedzmy) - w kategorii POP w guitar rig masz dużo wyjściowych presetów z ładnymi chorusami i verbami - potraktuj to jako punkt wyjścia i poeksperymentuj.
I nie zapominaj o dobrym wiośle i preampie. Osobiście powiem Ci że jeden prosty akord zagrany na tym samym presecie guitar rig ale na róznych wiosłach zabrzmi całkiem inaczej.
Przeszedłem już drogę od gitar CORT, WASHBURN przez SCHECTER a aktualnie LTD z aktywnymi przystawkami i powiem Ci że od tego trzeba zacząć pracę nad wymarzonym soundem :)

Pozdro
Jarut

saintproject
Posty: 8
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Gitara - jaki to efekt?

Post autor: saintproject » wtorek 13 sie 2013, 18:55

......Witam Moje pytanie jest nastepujace, interesuje mnie jaki efekt gitary zostal uzyty w tym utworze - http://www41.zippyshare.com/v/64376669/file.htmlmam gitare Fendera i osobiscie korzystam z NI Guitar Rig ;p moze ktos zna i polecilby jakies dobre efektory wirtualne poza tym? generalnie nawet jesli ktos sie orientuje i wie to moze napisac z jakich modulow brzmieniowych korzystaly zespoly typu Pink Floyd, Led Zeppelin, Toto itd. albo gitarzysci; Joe Satriani, Jimmy Hendrix, Jimmy Page itd z gory wielkie dzieki za pomoc ...

Znakomity song ! Klasyk.

Ta gitara dlatego tak pięknie brzmi ponieważ aranż tego utworu(mistrzostwo świata w muzyce pop) pozwala jej na to. Czy na guitar rig da się tak wyciągnąć, myślę, że tak - pobaw się z reverbem, chorusem(szczególnie) i delay'em + ładnie przytnij dół i sound ala Whitesnake czy Marillion gotowy (no powiedzmy) - w kategorii POP w guitar rig masz dużo wyjściowych presetów z ładnymi chorusami i verbami - potraktuj to jako punkt wyjścia i poeksperymentuj.
I nie zapominaj o dobrym wiośle i preampie. Osobiście powiem Ci że jeden prosty akord zagrany na tym samym presecie guitar rig ale na róznych wiosłach zabrzmi całkiem inaczej.
Przeszedłem już drogę od gitar CORT, WASHBURN przez SCHECTER a aktualnie LTD z aktywnymi przystawkami i powiem Ci że od tego trzeba zacząć pracę nad wymarzonym soundem :)

Pozdro
Jarut
...




dzieki wielkie ziom ! :)


saintproject
Posty: 8
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Gitara - jaki to efekt?

Post autor: saintproject » wtorek 13 sie 2013, 19:00

czyli jedna zagadke mam rozwiazana, a odnosnie tych efektorow.. polecilby ktos cos innego, sprawdzonego? ;) ja osobiscie tak jak napisalem wyzej korzystam z guitar rig no i polecam :) ale natknalem sie takze na Amplitube Jimi Hendrix - rowniez polecam ! :)


Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Gitara - jaki to efekt?

Post autor: Marc.The.Drummer » środa 14 sie 2013, 09:09

Ja korzystam z Amplitube 3,5 i jestem calkiem zadowolony. Z guiat Riga nigdy nie korzystalem wiec nie wiem jak on brzmi. Jednak powoli zaczynam experymentować ze sprzętowymi kostkami gitarowymi.

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Gitara - jaki to efekt?

Post autor: Jarut » piątek 16 sie 2013, 22:23

...Ja korzystam z Amplitube 3,5 i jestem calkiem zadowolony. Z guiat Riga nigdy nie korzystalem wiec nie wiem jak on brzmi. Jednak powoli zaczynam experymentować ze sprzętowymi kostkami gitarowymi....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a ja właśnie na odwrót, zaczynałem od kostek, efektów (V-amp 1,3 oraz Line-6 pod 2, XT, 3) i stwierdziłem, że do nagrywania gitary nie ma jak Guitar Rig - brzmieniowo - w ślepych testach, sound nie do odróżnienia (od kostek) - a w wygodzie kreowania brzmień i możliwości szybkiej edycji - przepaść...
Oczywiście do brzmień które ja preferuję (new wave, prog rock etc.) - bo fakt faktem do muzyki stricte rockowej nic nie zastąpi piecyka z soczystym przesterem zebranego na mikrofon ...

Pozdro
Jarut


ODPOWIEDZ