Jaki DAW wybrać?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Aztec
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 00:00

Re: Jaki DAW wybrać?

Post autor: Aztec » wtorek 05 lis 2013, 15:43

Cytat:
support producentów wtyczek/urządzeń sterujących/interfejsów w postaci gotowych presetów map tychże urządzeń (domyślnie jest to Kubuś, Sonar i Nuendo)

Wydaje mi się, że rozumiem ale lepiej dopytać niż potem iść z niepewną wiedzą w świat :D W postaci gotowych presetów map - masz na myśli ustawienia dostosowane pod inne środowiska DAW, które w Reaperze mogą hmm... no właśnie, co?

Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki DAW wybrać?

Post autor: dr_After » wtorek 05 lis 2013, 15:54

...











Cytat:

support producentów wtyczek/urządzeń sterujących/interfejsów w postaci gotowych presetów map tychże urządzeń (domyślnie jest to Kubuś, Sonar i Nuendo)



Wydaje mi się, że rozumiem ale lepiej dopytać niż potem iść z niepewną wiedzą w świat :D W postaci gotowych presetów map - masz na myśli ustawienia dostosowane pod inne środowiska DAW, które w Reaperze mogą hmm... no właśnie, co?...
 


Myślę, ze tu chodzi o ustawienia dostosowane do urządzeń, czyli np. kontrolerów midi, które mogą sterować mikserem DAW, jak te od Mackie, Doepfera, M-Audio, itp... Faktycznie, w Reaperze nie ma predefiniowanych presewtów do tego, ale można je zrobić stosunkowo szybko i bezboleśnie.


A co do przyczyn mojej przesiadki na Reapera z Cubase to:


- szybkość działania


- stabilność w 64bitach (jeszcze dwa lata temu dyskusyjna w niektorych softach)


- track templates


- drag and drop - możliwość zamiany efektów miejscami, przenoszenia ścieżek, całych grup efektów, routing metodą drag and drop


- możliwość rpzystosowania do włąsnych potrzeb (własne menusy, własne toolbary, włąsne akcje)


- slip editing - szybkie równanie


i wiele innych.... :)


smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Jaki DAW wybrać?

Post autor: smirnoff » wtorek 05 lis 2013, 16:54

Nie nie to nie był trolling myslalem ze juz wybraleś DAW i zamykamy temat, życzyłem Ci powodzenia w nauce nowego DAW :) 


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Jaki DAW wybrać?

Post autor: PieTras! » wtorek 05 lis 2013, 16:57

Aztec - DAWy z założenia są uniwersalne, jednak jak już ktoś wspomniał, różnią się w olbrzymim skrócie mówiąc 'układem' przycisków, z ktorych w danej stylistyce jedne sa czesciej uzywane, a inne rzadziej = jedne sa bardziej pod reką, inne mniej.
Każdy Daw jest uniwersalny, więc jeśli chcesz rozszerzyć swoje poszukiwania brzmień, to możesz tego dokonać w każdym programie. Natomiast na początku wybrałbym to, co jest sprawdzone w tej stylistyce, w której dobrze się czujesz. Zrobiłeś wstępny research i wyszło ci, że podobni twórcy używają FL Studio lub Reapera. I wydaje mi się, że to ich powinieneś pytać o dokładniejszą poradę, bo tutaj każdy robi co innego = inaczej używa tych samych narzędzi = będzie dawał inne rekomendacje.
Wpisz w youtube hip hop production tutorial i zobaczysz na czym najczęściej pracują ludzie :) Z tego co zaobserwowałem FL studio jest chwalony za łatwość 'klockowania' typowego dla hip hopu, natomiast jest stosunkowo mniej wygodny w "poszukiwaniach". Ale jesli jestes zdolny, to i z tym sobie poradzisz :) 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Jaki DAW wybrać?

Post autor: miro5530 » wtorek 05 lis 2013, 23:56

...


A co do przyczyn mojej przesiadki na Reapera z Cubase to:
- szybkość działania
- stabilność w 64bitach (jeszcze dwa lata temu dyskusyjna w niektorych softach)
- track templates
- drag and drop - możliwość zamiany efektów miejscami, przenoszenia ścieżek, całych grup efektów, routing metodą drag and drop
- możliwość rpzystosowania do włąsnych potrzeb (własne menusy, własne toolbary, włąsne akcje)
- slip editing - szybkie równanie
i wiele innych....


...



No to proponuję spojrzeć na nowy Cubase 7 i nie na pudełko tylko do instrukcji obsługi abo tu:
http://www.youtube.com/user/SteinbergSoftware/videos
A co do stabilności w 64 bitach to jest najstabilniejszy program na jakim pracowałem w życiu,
zero zawieszeń i niespodzinek (Cubase 7). i nie piszę tego żeby wywołać wojnę który lepszy tylko
w ramach sprostowania powyższego cytatu.


Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki DAW wybrać?

Post autor: dr_After » środa 06 lis 2013, 08:13

...
...

A co do przyczyn mojej przesiadki na Reapera z Cubase to:
- szybkość działania
- stabilność w 64bitach (jeszcze dwa lata temu dyskusyjna w niektorych softach)
- track templates
- drag and drop - możliwość zamiany efektów miejscami, przenoszenia ścieżek, całych grup efektów, routing metodą drag and drop
- możliwość rpzystosowania do włąsnych potrzeb (własne menusy, własne toolbary, włąsne akcje)
- slip editing - szybkie równanie
i wiele innych....


...


No to proponuję spojrzeć na nowy Cubase 7 i nie na pudełko tylko do instrukcji obsługi abo tu:
http://www.youtube.com/user/SteinbergSoftware/videos
A co do stabilności w 64 bitach to jest najstabilniejszy program na jakim pracowałem w życiu,
zero zawieszeń i niespodzinek (Cubase 7). i nie piszę tego żeby wywołać wojnę który lepszy tylko
w ramach sprostowania powyższego cytatu.

...
 


Przeciesz pisałem, że chodzi mi o sytuację sprzed kilku lat, jeśli chodzi o stabilność. A co do reszty funkcji - i tak Cubase ma ich za mało. Nie sprawdzałem wersji 7, ale AFAIK nie oferuje presetów i wildcards przy eksporcie ani regionów drag and drop. Albo wspomnianych szablonów ścieżek (z obiektami i automatyką, wrzucanych z riught click menu) lub zapisywalnych i łatwo przenoszonych między ścieżkami i projektami łańcuchów efektów. Nie wydaje mi się, zeby mikser Cubase dawał takie możliwości zmiany wyglądu, jak ten z Reapera. I to nie tylko zmiany globalnej, ale na poziomie poszczególnych ścieżek. No i własne menusy i toolbary - tego też nie ma.


Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Jaki DAW wybrać?

Post autor: miro5530 » środa 06 lis 2013, 14:13

No i wiadomości na temat Cubase masz z przed kilku lat.
Obecnie w Cubase 7 dużo się pozmieniało
-Presety na kanałach
-drag and drop - możliwość zamiany efektów miejscami, całych grup efektów
-mikser całkowicie przebudowany
... i wile wiele innych funkcji
Sama instrukcja w PDF to ponad 900 stron i nie dokładają jej ot tak sobie, tylko po to żeby ją czytać studiować.
Wiele osób tam wcale nie zgląda i potem się dziwią, zadają pytania. Nie zdają sobie sprawy co program potrafi.
Nie sprawdzałem wersji 7, ale...
To sprawdz i potem pisz .
Jeszcze raz daję namiar na filmiki
http://www.youtube.com/user/SteinbergSoftware/videos
tytuły filmów to : "Cubase 7 New Features Video Tutorials" - kilkanaście rozdziałów


ODPOWIEDZ