Początkujący Reasonowiec

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
mariuszderes
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 00:00

Początkujący Reasonowiec

Post autor: mariuszderes » czwartek 03 lip 2014, 16:14

Witam wszystkich, mam takie pytanko dotyczące skrótu klawiszowego w Resonie, a mianowicie, których klawiszy użyć, żeby po zaznaczeniu wszystkich loopów móc je na raz wszystkie powielić, żeby poprostu powstała z tych loopów dłuższa melodia i żebym nie musiał tego robić w ten sposób, że kopiuje i wklejam i tak każdy oddzielnie? Jeżeli moje pytanie jest na tyle zrozumiałe, że wiadomo o co chodzi to bardzo proszę o pomoc w tej kwestii


Dzięki wielkie za ewentualną pomoc


Michal22
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 00:00

Re: Początkujący Reasonowiec

Post autor: Michal22 » czwartek 03 lip 2014, 18:46

...
Witam wszystkich, mam takie pytanko dotyczące skrótu klawiszowego w Resonie, a mianowicie, których klawiszy użyć, żeby po zaznaczeniu wszystkich loopów móc je na raz wszystkie powielić, żeby poprostu powstała z tych loopów dłuższa melodia i żebym nie musiał tego robić w ten sposób, że kopiuje i wklejam i tak każdy oddzielnie? Jeżeli moje pytanie jest na tyle zrozumiałe, że wiadomo o co chodzi to bardzo proszę o pomoc w tej kwestii

Dzięki wielkie za ewentualną pomoc...
 




No więc ja jestem Rizonowcem, więc jak coś to mogę pomóc jeśli chodzi o ten program. Nie bardzo rozumiem jaki dokładnie masz problem.


Jeżeli chodzi Ci o loop-y z dr.Octo Rex to najlepiej w sekwenserze (F7) ustawić znaczniki L i R tam gdzie chcesz, aby były loop-y, przejść do rack-a (F6), nacisnąć prawy przycisk myszy na dr. Octo Rex i wybrać opcję "Copy Loop to Track". Loopy zostaną wklejone pomiędzy znaczniki L i R.


Jeżeli w sekwenserze masz jakiś swój "klocek" midi i chcesz go skopiować na dłuższy fragment to najlepiej zaznaczyć ten "klocek", nacisnąć ctrl+c, a następnie przytrzymać bez puszczania ctrl+v. Wtedy wklejanie odbywa się bardzo szybko.


Kolejną metodą jest przeciąganie "klocka" z wciśniętym klawiszem ctrl. Ctrl służy również do rozciągania klipów oraz ścieżek audio. Ważny jest też shift, dzięki któremu możemy przełączać kolejność urządzeń w rack-u bez przepinania kabli (opcja doszła w Reason 7.1).


mariuszderes
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 00:00

Re: Początkujący Reasonowiec

Post autor: mariuszderes » czwartek 03 lip 2014, 19:57

......Witam wszystkich, mam takie pytanko dotyczące skrótu klawiszowego w Resonie, a mianowicie, których klawiszy użyć, żeby po zaznaczeniu wszystkich loopów móc je na raz wszystkie powielić, żeby poprostu powstała z tych loopów dłuższa melodia i żebym nie musiał tego robić w ten sposób, że kopiuje i wklejam i tak każdy oddzielnie? Jeżeli moje pytanie jest na tyle zrozumiałe, że wiadomo o co chodzi to bardzo proszę o pomoc w tej kwestii Dzięki wielkie za ewentualną pomoc... 

No więc ja jestem Rizonowcem, więc jak coś to mogę pomóc jeśli chodzi o ten program. Nie bardzo rozumiem jaki dokładnie masz problem.
Jeżeli chodzi Ci o loop-y z dr.Octo Rex to najlepiej w sekwenserze (F7) ustawić znaczniki L i R tam gdzie chcesz, aby były loop-y, przejść do rack-a (F6), nacisnąć prawy przycisk myszy na dr. Octo Rex i wybrać opcję "Copy Loop to Track". Loopy zostaną wklejone pomiędzy znaczniki L i R.
Jeżeli w sekwenserze masz jakiś swój "klocek" midi i chcesz go skopiować na dłuższy fragment to najlepiej zaznaczyć ten "klocek", nacisnąć ctrl+c, a następnie przytrzymać bez puszczania ctrl+v. Wtedy wklejanie odbywa się bardzo szybko.
Kolejną metodą jest przeciąganie "klocka" z wciśniętym klawiszem ctrl. Ctrl służy również do rozciągania klipów oraz ścieżek audio. Ważny jest też shift, dzięki któremu możemy przełączać kolejność urządzeń w rack-u bez przepinania kabli (opcja doszła w Reason 7.1)....



Dzięki wielkie Michale22 właśnie o to mi chodziło ctrl+c a potem ctrl+v. Niby proste, lecz dla kogoś kto od paru dni bawi się dźwiękiem wszystko jest jeszcze czarną magią:)
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
JzK
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 00:00

Re: Początkujący Reasonowiec

Post autor: JzK » czwartek 03 lip 2014, 20:53

ctrl+c a potem ctrl+v. Niby proste, lecz dla kogoś kto od paru dni bawi się dźwiękiem wszystko jest jeszcze czarną magią:)
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam...


To jest standardowy skrót windows do kopiowania i wklejania, nie specjalny do reasona :)
na luzaku ! jak zawsze

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Początkujący Reasonowiec

Post autor: ukaef » czwartek 10 lip 2014, 11:51

... ctrl+c a potem ctrl+v. Niby proste, lecz dla kogoś kto od paru dni bawi się dźwiękiem wszystko jest jeszcze czarną magią:)
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam...


To jest standardowy skrót windows do kopiowania i wklejania, nie specjalny do reasona :)...
 


No pewnie, że tak... Mało tego wklejanie odbywa się wygodnie, bo jeśli precyzję zaznaczania ustawisz na takt i kopiujesz cały takt (bar) to znacznik po wklejeniu ustawia się dokładnie za taktem. Dzięki temu można skopiować "klocek" i wklejając wystarczy przytrzymać CTRL+V (szybko wkleisz kilka powtórzeń).


Podczas modyfikacji jednej z kopii polecam zmienić sobie jej kolor, żeby potem wiedzieć, że ten klocek różni się od tych powielonych (prawy przycisk na klocku  -> color)

:)

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Początkujący Reasonowiec

Post autor: perfektsound » czwartek 10 lip 2014, 18:41

...
... ctrl+c a potem ctrl+v. Niby proste, lecz dla kogoś kto od paru dni bawi się dźwiękiem wszystko jest jeszcze czarną magią:)
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam...


To jest standardowy skrót windows do kopiowania i wklejania, nie specjalny do reasona :)...
 

No pewnie, że tak... Mało tego wklejanie odbywa się wygodnie, bo jeśli precyzję zaznaczania ustawisz na takt i kopiujesz cały takt (bar) to znacznik po wklejeniu ustawia się dokładnie za taktem. Dzięki temu można skopiować "klocek" i wklejając wystarczy przytrzymać CTRL+V (szybko wkleisz kilka powtórzeń).


No shit! :P A jak naciśniesz spację, to - halleluja!- uruchomisz cały utwór! Niesamowity ten Reason, inne programy tego nie mają...



Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Początkujący Reasonowiec

Post autor: ceres1x » czwartek 10 lip 2014, 20:21

......... ctrl+c a potem ctrl+v. Niby proste, lecz dla kogoś kto od paru dni bawi się dźwiękiem wszystko jest jeszcze czarną magią:) Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam... To jest standardowy skrót windows do kopiowania i wklejania, nie specjalny do reasona :)...  No pewnie, że tak... Mało tego wklejanie odbywa się wygodnie, bo jeśli precyzję zaznaczania ustawisz na takt i kopiujesz cały takt (bar) to znacznik po wklejeniu ustawia się dokładnie za taktem. Dzięki temu można skopiować "klocek" i wklejając wystarczy przytrzymać CTRL+V (szybko wkleisz kilka powtórzeń).
No shit! :P A jak naciśniesz spację, to - halleluja!- uruchomisz cały utwór! Niesamowity ten Reason, inne programy tego nie mają...
...

Mają, mają...Zreszta w DAW przypisujesz skroty do wybranych klawiszy...
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

ODPOWIEDZ