TC-Helicon VoiceLive Rack - podłączenie midi.

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

TC-Helicon VoiceLive Rack - podłączenie midi.

Post autor: fallworm » czwartek 23 paź 2014, 09:02

Witam,


 


wczoraj ktoś u mnie zostawił przypadkowo urządzenie TC-Helicon VoiceLive Rack.


Chciałbym wykorzystać okazję i podłączyć to urządzenie.


Najbardziej interesuje mnie wzorzec harmonii podawany przez port midi. W manualu wyczytałem, że generalnie można sterować harmoniami z klawiatury.


Chciałbym zorbić coś takiego:


- zapiąć złączami cyfrowymi tego Helicona na kanał z wokalem


- sterować harmoniami z kanału midi w DAW.


 


Nie mam za bardzo doświadczeń dlatego chciałbym aby ktoś się podzielił swoimi.


 


Najbardziej chciałbym wiedzieć jak wyprowadzić sygnał midi, aby był on rozpoznawany przez ten Helicon.


 


Interfejs to rme ufx - jeżeli taka informacja jest konieczna. W sumie interfejs to nie problem bo mam w szafie jeszcze inne.


 


Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Re: TC-Helicon VoiceLive Rack - podłączenie midi.

Post autor: OlimpRecordsStudio » czwartek 23 paź 2014, 18:47

Generalnie nie ma z tym problemu,


Rozumiem, że kojarzysz synchronizację urządzeń cyfrowych. Mam VoiceWorks Plus i działa bez zarzutu. Nie wiem w czym pracujesz, ale u mnie w Cubase można zrobić fizyczny procesor audio. w zakładce Connection (F4) robię wyjście i wejście procesora (SPDIF). Mam ścieżkę z wokalem głównym i tworzę ścieżkę FX. W insercie tego tracku FX zakładam external devices (chyba tak) i wysyłam sygnał audio do Helicona. Pod spodem wcześniej tworzę ścieżkę MIDI i gram na klawiaturze to co ma mi zrobić Helicon. Wyjście ścieżki MIDI wysyłam na fizyczne wyjście z interfejsu. Nie do końca wiem czy każdy preset Helicon jest sterowany przez midi, ale większość działa.


Pozdro

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: TC-Helicon VoiceLive Rack - podłączenie midi.

Post autor: fallworm » środa 10 gru 2014, 13:02

...
Generalnie nie ma z tym problemu,

Rozumiem, że kojarzysz synchronizację urządzeń cyfrowych. Mam VoiceWorks Plus i działa bez zarzutu. Nie wiem w czym pracujesz, ale u mnie w Cubase można zrobić fizyczny procesor audio. w zakładce Connection (F4) robię wyjście i wejście procesora (SPDIF). Mam ścieżkę z wokalem głównym i tworzę ścieżkę FX. W insercie tego tracku FX zakładam external devices (chyba tak) i wysyłam sygnał audio do Helicona. Pod spodem wcześniej tworzę ścieżkę MIDI i gram na klawiaturze to co ma mi zrobić Helicon. Wyjście ścieżki MIDI wysyłam na fizyczne wyjście z interfejsu. Nie do końca wiem czy każdy preset Helicon jest sterowany przez midi, ale większość działa.

Pozdro...
 


 


Pozwole sobie odświeżyć. W tamtym tygodniu próbowałem wszystkiego i nic.


Sytuacja jest taka: podpinam TC Helicon VL Rack do interfejsu przez SPDIF. Oprócz tego kabel midi na kanał 1. Tc jest skonfigurowany na kanał 1 i generalnie wszystko zrobione wg instrukcji. Wyjście midi też jest ustawione na ten sam kanał. Sygnał midi z interfejsu wychodzi o czym świadczy paląca się dioda. Tc nie wykazuje znaków, że sygnał dochodzi. Kanały się zgadzają, nie wiem gdzie jest problem. Może trzeba coś jeszcze ustawić? CC?

Najgorsze jest to, że w manualu nie ma napisane jak to zrobić, są tylko rzucone ogólniki, np wyłączyć przesył USB i skonfigurować kanał jako np 1. Śmiesznie się robi.


ODPOWIEDZ