Syntezator dla początkującego

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
kornelgora
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 00:00

Syntezator dla początkującego

Post autor: kornelgora » sobota 08 lis 2014, 10:31

Witam chciałbym zakupić syntezator.Styczności z nimi jeszce nie miałem.Chciał bym aby ten syntezator dawał jak najwieksze możliwosci tworzenia brzmień jak i wprowadzał mnie w świat syntezy itp.Najlepiej aby był to syntezator z klawiaturą aby mógł grać na niej ewentualnie chyba ze lepsza opcją była by klawiatura sterująca i syntezator w postaci rack.Przejzałem oferty i jak narazie spodobały mi się brzmienia serii korg volca i rozmyślam nad kupnem tych trzech  modułów.Co polecacie mi na początek do ceny maks 1800zł.Muzyke którą mam zamiar tworzyć to głównie elektroniczna w stylu jean michela jarre czy kraftwerk ,a sporadycznie też bym tworzył muzyke trance. Mam nadzieje ,  że pomożecie.


Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: ceres1x » sobota 08 lis 2014, 12:14

Waldorf Blofeld bedzie b.dobrym wyborem dla ciebie. Dane tech. znajdziesz w sieci, wiec nie bede sie rozpisywal...
Stosunek cena/mozliwosci jest do dzisiaj nie do pobicia, dolozysz pare groszy i wystarczy na klawiaturke midi conajmniej 4 oktawy.
Poza tym blofek ma ladny i czytelny wyswietlacz, ktory pokazuje wszystko jak na dloni,co sie w danym momencie robi, w przeciwienstwie do niektorych 16x2...
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: MrExplosion » sobota 08 lis 2014, 13:45

Roland Gaia będzie dobry dla Ciebie. Dla początkującego ważne jest, żeby szybko się nauczyć zasad syntezy, a to najlepiej wychodzi jak masz wszystkie funkcje na wierzchu, pod pokrętłami i suwakami. Brzmienia, których szukasz ogarniesz na nim spokojnie.

Fajnym syntezatorem jest też Korg R-3. Lepszy brzmieniowo od Rolanda i bardziej rozbudowany, ma nawet PCM, czyli brzmienia typu Rhodes i inne "żywe". Ale w Korgu jest już chodzenie po menu (choć mimo wszystko wygodnie to rozwiązali bo każde z 4 pokręteł ma swój wyświetlacz), i dodatkowo ma 37 klawiszy przy 49 Rolanda.

Więc w Twoim przypadku Roland będzie najlepszy

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: MrExplosion » sobota 08 lis 2014, 13:47

Hmm, z jakiegoś powodu wydawało mi się że Gaia ma 49 klawiszy, a widzę teraz, że ma 37 tak jak Korg

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: PieTras! » sobota 08 lis 2014, 22:07

A ja bym polecał na początek sprawdzić darmowe vst - np. Tal Elek7ro. W internecie jest dużo tutoriali opisujących jak tworzyć brzmienia - w ten sposób nauczysz się dużo. Jeśli kupisz od razu hardware - to będziesz zmuszony opierać się na presetach.

https://www.youtube.com/results?search_query=tal+elec7ro 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: PieTras! » sobota 08 lis 2014, 22:09

A osobiście kupiłem ANA synth, dosyć elastyczny i prosty
https://www.youtube.com/watch?v=HFMG7Aq5ecw 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: miro5530 » niedziela 09 lis 2014, 01:05

Jedno ale co do Waldorfa. Ma ograniczoną polifonię i choć jest wporządku
to w trybie multi na rozbudowane aranże nie ma co liczyć.
Zwłaszcza jeśli to ma być pierwszy i jedyny instrument.
W cenie do 2000 zł można na aledrogo zdobyć Yamaha Motif ES rack i to
zupełnie inna półka i polifonia 128 głosów plus wiele innych bajerów.
Instrument na początku może przyprawić o ból głowy początkujących ale
po jakimś czasie jak się go pozna to będzie już tylko z górki.
Niestety w tej opcji na klawiaturę braknie kasy (pzy założonym budżecie).


Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: JankoMuzykant » niedziela 09 lis 2014, 01:55

Można jeszcze kupić dziś tanio Venoma. Imo niedoceniony syntezator, jak kiedyś wiele dzisiejszych perełek. Tor syntezy jest dość przejrzysty, ale zaawansowany (pełna kontrola tylko przez komputer), na dzień dobry dużo drapieżnych brzmień. Mam też Blofelda, ale jakoś fikuśniej brzmi mi Venom właśnie, połowę tańszy i z klawiaturą. Starczy wtedy kasy na jakieś coś jeszcze, na przykład sampler akai mpx16, bo generalnie na dłuższą metę sekcja bez samplera ogranicza.
Volca to są bardzo ograniczone instrumenty, szybko wyeksploatują się ich możliwości. Fajnie to mieć, ale nie jako jedyne źródło dźwięków.


[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: ceres1x » niedziela 09 lis 2014, 17:38

...Można jeszcze kupić dziś tanio Venoma. Imo niedoceniony syntezator, jak kiedyś wiele dzisiejszych perełek. Tor syntezy jest dość przejrzysty, ale zaawansowany (pełna kontrola tylko przez komputer), na dzień dobry dużo drapieżnych brzmień. Mam też Blofelda, ale jakoś fikuśniej brzmi mi Venom właśnie, połowę tańszy i z klawiaturą. Starczy wtedy kasy na jakieś coś jeszcze, na przykład sampler akai mpx16, bo generalnie na dłuższą metę sekcja bez samplera ogranicza.
Volca to są bardzo ograniczone instrumenty, szybko wyeksploatują się ich możliwości. Fajnie to mieć, ale nie jako jedyne źródło dźwięków.

...venom brzmi slabo,i jest to opinia większości użytkowników, tez miałem go w zestawie z blofkiem ...
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Syntezator dla początkującego

Post autor: KumiDr » niedziela 09 lis 2014, 18:50

Klimaty Kraftwerk... ciekawy... prosty... syntezator..., z klawiaturą... i jeszcze w okolicach 2 koła...
hmmmmm.....
Quasimidi Sirius
(rzadko już widywany na aukcjach, ale może coś trafisz przed świętami)

ODPOWIEDZ