Yamaha MOXF6 - zasady grania live

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
serevent
Posty: 33
Rejestracja: sobota 17 gru 2005, 00:00

Yamaha MOXF6 - zasady grania live

Post autor: serevent » niedziela 07 gru 2014, 21:45

Witam. Mam totalnie głupie pytanie ale już nie moge wytrzymać ze złości....bo nie wiem co począć.
Zakupiłem sobie pierwszy prawdziwy syntezator tj. Yamaha MOXF6. Wcześniej miałem tylko Keyboardy. Chciałbym go wykorzystac głównie do grania eventów. I tu rodzi się mój problem. W JAKIM TRYBIE GRA SIĘ NA ŻYWO??
czy to jest
a) VOICE
b) PERFORM
c) MASTER

Chodzi o to że umiem sobie zapisać barwę złożoną z jednej warstwy w trybie VOICE ale niestety jeżeli sobie zbuduje jakąś fajną barwę złożoną z dwóch warstw to moge ją tylko zapisać w trybie PERFORM.... chyba że jakoś nie umiem w VOICE...........

Chciałbym sobie zrobić taki jeden zbiorczy bank w którym mógłbym sobie zapisać barwy złożone z jedej warstwy i z wielu i żeby każda dana barwa była łatwa do przywołania jednym przyciskiem w grze na żywo. NIE WIEM w jakim trybie i jak to osiągnąć....

Bardzo ale to bardzo prosze o pomoc użytkowników bardziej doświasczonych bo spać juz nie moge i opadłem z sił totalnie........ POMOCY.....

MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Yamaha MOXF6 - zasady grania live

Post autor: MEGafon » niedziela 07 gru 2014, 23:22

http://download.yamaha.com/search/product/?language=en&site=europe.yamaha.com&category_id=16381&product_id=1816955






[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Yamaha MOXF6 - zasady grania live

Post autor: miro5530 » poniedziałek 08 gru 2014, 02:35

W JAKIM TRYBIE GRA SIĘ NA ŻYWO?? czy to jest...



To zależy od potrzeb.
a) VOICE to przewaznie barwy jednego instrumentu np. piano organ bas i mogą sie składać z max 8 elementów (próbek) choć i w tym trybie można zbudować barwę piano + bas + jeszcze coś
b) PERFORM to programy złożone z max 4 programów voice
c) MASTER używany jest np. jeśli są podpięte moduły lub inne urządzenia MIDI którymi chcemy sterować.



Nie myl pojęć Voice składamy z elements a Performance z programów Voice.
Co do zapisu swoich programów to nie istnieje możliwość zapisu programów voice i performance w jednym banku.
Wybór programu to niestety użycie do kilku klawiszy.
I na koniec, poczytaj porządnie instrukcję tam wszystko pisze. To jest elementarz.


Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Yamaha MOXF6 - zasady grania live

Post autor: a » poniedziałek 08 gru 2014, 14:09

PERFORMANCE - występ. Składasz sobie 4 najbardziej potrzebne barwy Voice i masz je pod ręką w jednym programie Performance. Regulujesz to kontrolerami Volume.


 

http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Yamaha MOXF6 - zasady grania live

Post autor: miro5530 » środa 10 gru 2014, 15:42

...
PERFORMANCE - występ. Składasz sobie 4 najbardziej potrzebne barwy Voice i masz je pod ręką w jednym programie Performance. Regulujesz to kontrolerami Volume.

 ...
 


W serii Motif kontrolery volume są dostępne na górnym panelu i tu dostęp jest błyskawiczny.
Natomiast w serii MOXF, a o takiej tu mowa ich nie ma. Co nie znaczy , że to jest nie możliwe.
Dużo szybszy dosęp w obrębie programu performance do poszczególnych jego części (voice)
będzie za pomocą przycisku solo.
A w praktyce, to przed występem planuje się jakie utwory będą grane i z jakich
brzmień będzie się korzystało. W bankach USER zapisyje się je po kolei np. A1, A2, A3 itd, a na występie
wystarczy jeden przycidk + albo - .
Dobrym pomysłem jest również zapisanie utworów i wykorzystywanych brzmień na kartce, którą przyklejamy
na górny panel instrumentu lub na podłogę. Oczywiście na podłodze z większą czcionką.
Generalnie najpierw określamy potrzeby, a potem personalizujemy instrument wykorzystując pełne
jego możliwości.


ODPOWIEDZ