Interfejs audio

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Interfejs audio

Post autor: Waspi » piątek 09 sty 2015, 16:30

Witam wszystkich.

Proszę państwa jestem mocno początkującym ale ambitnym producentem, mam obecnie klawiaturę m audio axiom 49 pro II i od paru dni rozważam zakup interfejsu audio.Póki co moim faworytem jest

Focusrite 2i2 w zestawie Studio, gdzie dostaję słuchawki interfejs oraz mikrofon.

myślałem również nad Steinberg UR22 tylko ze względu na wyjście i wejście midi (o tym niżej)

pracuję w środowisku Fl studio dysponuję takim sprzętem jak wyżej wymieniłem i moje pytanie brzmi czy ten interfejs jest mi potrzebny. planuję rozbudowę studia do monitorów studyjnych oraz maschine mk2 albo studio.

Wiem że poprawi mi to latencję ewentualnie szumy w projekcie i da możliwość zgrywania instrumentów posiadających to wejście, ale czy poprawi mi jakość moich projektów?

Póki co używałbym tych słuchawek focusrite które by były w zestawie, na pewno są lepsze od moich creative za 100 zł podłączonych bezpośrednio pod komputer bez żadnej karty dźwiękowej ani interfejsu

tylko jest jedno ale.te wyjścia midi mnie martwią a raczej ich brak w focusrite2i2

słyszałem że wszystkie instrumenty posiadające wyjście midi mogę podłączyć pod usb do komputera za pomocą przejściówki za 80 zł a że wyjście midi nie jest wymagające to nie będzie żadnej różnicy gdybym to zrobił podłączając bezpośrednio pod interfejs audio

jeśli chodzi o mój budżet to nastawiłem się na ten zestaw studio czyli 1000 zł ale jeśli skompletowałbym lepszy zestaw i wszystkie komponenty czyli interfejs słuchawki i mikrofon do 1200zł to na pewno dołożę

chcę kupić ten interfejs trochę na przyszłość czy nie ograniczy mnie on zbytnio czy dam radę wszystko zrobić z taką samą jakością jak na interfejsie za 3000zł ? oczywiście wiem że będzie to bardziej pracochłonne ponieważ nie będę miał tyle wejść.

z góry bardzo dziękuje za odpowiedź, naprawdę nie jestem leniem tylko nie mogę znaleźć bezpośrednich odpowiedzi na internecie na swoje pytania


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 17:13

Zastanawiasz się czy interfejs audio jest Ci potrzebny, a masz plan zakupów monitorów w bliskiej przyszłości.. To jasne, że Ci potrzebny..


Jeśli urządzenie midi ma możliwość podłączenia pod USB to midi w karcie dźwiękowej Ci nie potrzebne, podłączasz pod USB w kompie i tyle..


Przy wyborze interfejsu zastanów się co będziesz chciał wpinać w niego w przyszłości.. i sobie odpowiedz na pytanie ile wejść/wyjść Ci potrzebne..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 17:23

naprawdę nie jestem leniem tylko nie mogę znaleźć bezpośrednich odpowiedzi na internecie na swoje pytania

...
 


Ale znajdziesz wiele artykułów/wątków na temat doborów interfejsów audio, połączeń.


Po ogarnięciu tych podstaw mógłbyś sam sobie odpowiedzieć na swoje pytania.


Z tego co wnioskuję to raczej nie nagrywasz żywych instrumentów etc, a raczej działasz elektronicznie, więc większa ilość wejść Ci nie potrzebna..


Ja sam mam ten Focusrite 2i2 a nagrywam czasem jakieś tam instrumenty etc i mi styka ;) zależy jak będziesz pracować.. Jeśli będziesz pracować tak, że wpadną do Ciebie ludzie i będziesz chciał zgrać jakieś konga, podłączyć bas, gitarę elektryczną i nagrać wokal i chciałbyś sobie to robić wszystko 'live' no to wtedy tego nie zrobisz bo sprzęt Cie ograniczy.. Ale jeśli nagrasz ślad za śladem przełączając kable to wtedy luz.. Teraz w EiS są jakieś artykuły typu "jaki interfejs audio?" chyba od 2ch czy 3ch numerów.. sprawdź je, jeśli masz jak.


Pozdro ;)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Waspi » piątek 09 sty 2015, 18:04

niestety monitorów nie monitorów w najbliższym czasie nie dam rady kupić jednakże będą one w następnej kolejności, powiedz mi tylko czy słuchawki z zestawu focusrita połączone w interfejs poprawią mi nieco jakość która jest teraz zwykłe głośniki creative i normalna karta zintegrowana.

z tym midi to chodziło mi raczej o to że na przykład mpc ma wyjście midi ja w focusrite 2i2 nie mam wejścia i wyjścia midi więc podłączam przejściówkę midi na usb i wtedy komputer i czy wtedy nie tracę na jakości bo mimo wszystko wydaję mi się ze trace ewentualnie przejściówka midi na wejście takie intstrumentalne jak w interfejsie mam te dwa. jak wypowiesz się w tej kwestii bo chyba masz pojęcie o tym

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 18:21

która MPC?

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Waspi » piątek 09 sty 2015, 18:27

akai mpc 2500xl

i teraz ogólne pytanie czy ten interfejs mi wystarczy czy ja wszystko co ma midi out bez interfejsu mającego tej wejścia dam rade ogarnąć do komputera.

mogę robić to wszystko po kolei przekładając kable ale żebym ja był w stanie te rzeczy zrealizować


myślę nad focus rite studio pack

i nad steinberg ur22 + słuchawki i mikrofon

no i oczywiście brak pewności co do tego odsłuchu ze słuchawek wraz z interfejsem

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 18:32

która MPC?

Jeśli Ci chodzi o te nowe MPC typu MPC Studio lub Renaissance, to je się podłącza pod USB.. one w sobie mają interfejs midi, to do nich możesz sobie podłączyć np. klawiaturę na midi.. więc wtedy nie potrzebujesz midi w interfejsie audio.. na tych słuchawkach myślę, że jakość będzie lepsza niż twoich creativach, ale i tak nie usłyszysz wszystkiego tak jak gra.. Jeśli masz PC i bawisz się w jakieś klawiatury midi, czy inne sterowniki typu MPC studio, to olej tą zintegrowaną kartę i kup interfejs.. co do majka na USB się nie wypowiem.. nie miałem tego w ręku.. słuchawek z tamtego zestawu także.. ale nie wydaję mi się, żeby powalały jakościowo, chociaż na jakieś domowe zabawy i nagrywki jakichś dem/nielegali to może styknąć.. Nie ma dużo takich zestawów, więc dużo testów jest napewno na necie..



Na jakości nie tracisz podłączając midi przez jakiś interfejs midi.. midi to tylko sygnał cyfrowy.. wogóle to wejście instrumentalne nie ma nic do midi.. nie wiem o co Ci z tym chodzi...



poczytaj o tym co z czym się je, bo jak już będziesz miał wszystko to dostaniesz bólu głowy..



Ja nie mam nic do twojego pytania, każdy kiedyś zaczynał i wiem, że ta wiedza nie jest taka 'zrozumiała' na samym początku, ale zaraz pewnie ktoś zamknie ten temat :P

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 18:34

jeśli to akai mpc 2500 to zgrasz tylko 2 ścieżki naraz przez dwu-wejściowy interfejs.. pomyśl o tym.. potem będziesz musiał operacje powtórzyć z następnymi ścieżkami..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Waspi » piątek 09 sty 2015, 18:45

Bardzo dziękuję ci za pomoc.Jednak chciałbym wiedzieć co sądzisz o tym zestawie ogólnie focusrite studio pack czy wart jest swej ceny czyli 1000

a może do 1200zł można samemu coś skompletować ;)?

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 19:01

...Bardzo dziękuję ci za pomoc.Jednak chciałbym wiedzieć co sądzisz o tym zestawie ogólnie focusrite studio pack czy wart jest swej ceny czyli 1000

a może do 1200zł można samemu coś skompletować ;)?...
 


https://www.youtube.com/watch?v=Z3fQ2H-Mc5c


brzmi nienajgorzej


przejrzałem parę angielskich recenzji na bardzo szybko na yt i mówią, że te słuchawki nie kolorują więc powinno być spoko..


np. to https://www.youtube.com/watch?v=fclTXBLdhZM



ogólnie ten zestaw jak na pierwszy sprzęt to chyba dobra alternatywa ;) ja na początku miałem gorszy (i dwa razy tańszy) sprzęt, który zmieniałem chyba z 4-5 razy w ciągu 12 lat mojej przygody z muzyką (a raczej z rapowaniem).


bierz i ucz się w trakcie jak to wszystko działa

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ