waldorf 2 pole filter

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
krsfire
Posty: 11
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 00:00

waldorf 2 pole filter

Post autor: krsfire » czwartek 22 sty 2015, 10:29

Cześć,


Mam pytanie jakich kabli użyć żeby zintegrowac taki filtr, która posiada tylko 1 wejście mono i 1 wyjście mono.


Posiadam interfejs NI audio kontrol 1, czyli dwa wejścia liniowe. Czy prawidłowo rozumiem, że aby przepuścić dźwięk z DAW łączę filtr z interfejsem za pomocą dwóch kabli 1/4 TRS jack mono?


Jakie mam możliwości przepuszczenia sygnału z mopho, który ma dwa wyjścia, przez filtr z jednym wejściem za pomocą kabla? Czy jedyna opcja to mikser czy mogę zastosować kabel 2 mono jack na 1 jack np:


http://www.ebay.co.uk/itm/1m-Insert-Splitter-Cable-1-4-Stereo-Jack-Plug-to-2-x-1-4-Mono-Plugs-/131274730577


Tylko czy wówczas musi być: 2 mono na 1 mono 1/4 jack, czy 2 mono na 1 stereo.


 


Z góry dzięki za pomoc


 


pozdrawiam


Krzysiek


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: waldorf 2 pole filter

Post autor: fallworm » czwartek 22 sty 2015, 11:12

Ten efekt przetwarza 1 kanał. Więc jest "mono". W manualu nie widzę określenia, jaki rodzaj podłączenia może mieć miejsce symetryczne/niesymetryczne więc to pytanie trzeba zadać producentowi.


Nie kombinuj z jakimś "splitterem" czy innym kablowym wynalazkiem.


Podpinasz 2 kable (2x TS lub 2x TRS) wejście do wyjścia, wyjście do wejścia. Wypuszczasz sygnał w DAW jednym kanałem - wyjściowym do którego masz wejście do efektu podpięte i wpuszczasz/ nagrywasz tym kanałem gdzie wyjście z efektu jest podpięte.


Jak chcesz z pliku stereo zrobić mono, to nie wynalazkami z ebaya tylko w programie DAW kombinuj. 


krsfire
Posty: 11
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 00:00

Re: waldorf 2 pole filter

Post autor: krsfire » czwartek 22 sty 2015, 11:53

...Ten efekt przetwarza 1 kanał. Więc jest "mono". W manualu nie widzę określenia, jaki rodzaj podłączenia może mieć miejsce symetryczne/niesymetryczne więc to pytanie trzeba zadać producentowi.
Nie kombinuj z jakimś "splitterem" czy innym kablowym wynalazkiem.
Podpinasz 2 kable (2x TS lub 2x TRS) wejście do wyjścia, wyjście do wejścia. Wypuszczasz sygnał w DAW jednym kanałem - wyjściowym do którego masz wejście do efektu podpięte i wpuszczasz/ nagrywasz tym kanałem gdzie wyjście z efektu jest podpięte.
Jak chcesz z pliku stereo zrobić mono, to nie wynalazkami z ebaya tylko w programie DAW kombinuj. ...


Dzięki. A co z podpięciem stereofonicznego syntezatora? w sklepie poradzono mi taki kabel:

http://www.sklep-muzyczny.com.pl/pl/p/ProCab-CAB7171%2C5/40007

piszesz żeby nie kombinować, ale to chyba jedyny niskobudżetowy sposób.

Czy narażam się na jakieś nieprzyjemności typu gorsza jakość, szumy etc?


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: waldorf 2 pole filter

Post autor: fallworm » czwartek 22 sty 2015, 12:32

No, ale po jaki czort podpinać stereofoniczny syntezator skoro, na wyjściu i tak będziesz miał mono. Ja bym przestawił syntezator w tryb monofoniczny i podpinał jednym kablem - najprostrze rozwiązanie.


Ze zdjęcia Twojego kabla wynika, że jest to TRS -> 2xTS w opisie jest Jack Mono -> 2x Jack Mono czyli TS -> 2xTS. W tą stronę by to zadziałało, ale 2xTS - > 1xTS już nie za bardzo, zwłaszcza, że sygnał na dwóch kanałach będzie inny.


Tak czy siak procesor jest mono więc zalecane jest mu podawać sygnał z jednego kanału. Co byś nie zrobił zawsze na wyjściu z procesora bedziesz miał sygnał 1 kanałowy - mono.


krsfire
Posty: 11
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 00:00

Re: waldorf 2 pole filter

Post autor: krsfire » czwartek 22 sty 2015, 13:01

...No, ale po jaki czort podpinać stereofoniczny syntezator skoro, na wyjściu i tak będziesz miał mono. Ja bym przestawił syntezator w tryb monofoniczny i podpinał jednym kablem - najprostrze rozwiązanie.
Ze zdjęcia Twojego kabla wynika, że jest to TRS -> 2xTS w opisie jest Jack Mono -> 2x Jack Mono czyli TS -> 2xTS. W tą stronę by to zadziałało, ale 2xTS - > 1xTS już nie za bardzo, zwłaszcza, że sygnał na dwóch kanałach będzie inny.
Tak czy siak procesor jest mono więc zalecane jest mu podawać sygnał z jednego kanału. Co byś nie zrobił zawsze na wyjściu z procesora bedziesz miał sygnał 1 kanałowy - mono....

Haha. Ok nie wiedzialem ze jest taka opcja w mopho, poniewaz dopiero na niego sie zamierzam.

Dzieki za pomoc

ODPOWIEDZ