Wybór oprogramowania typu DAW

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Wybór oprogramowania typu DAW

Post autor: KumiDr » poniedziałek 09 mar 2015, 19:01

Może to brzmi jak agitka, ale serio, osobiście uważam, że na tym programie spokojnie można zrobić wszystko i SZYBCIEJ

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Wybór oprogramowania typu DAW

Post autor: Zbynia » poniedziałek 09 mar 2015, 22:54

A ty dalej swoje - napisałem chyba wystarczająco jasno że programy różnią się szczegółami a te to choćby filozofia pracy czy interfejs - nie każdemu podpasuje ableton jak i nie każdemu podpasuje sonar (wolałem 8 aniżeli x), jeszcze innemu znacznie wygodniej będzie się pracowało w samplitude, jeszcze inny wybierze traction

Tu naprawdę nie rozchodzi się o możliwości bo te są podobne dla wszystkich DAW tylko o filozofię pracy

Dlatego nie polecam żadnego tylko zapoznanie się z każdym i wybranie tego który najbardziej podpasował

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Wybór oprogramowania typu DAW

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 10 mar 2015, 01:20

Daję głowę, że krytycy Abletona po prostu nie poznali dobrze tego programu i tylko ślizgają się po temacie czepiając się kosmetyki.

...
 



Przyznaję się do tego, że nie znam Abletona b.dobrze, ale wypowiadam się czego doświadczyłem, ja i ludzie których spotkałem, a którzy mają dużo większą wiedzę ode mnie jak i mają za sobą różne kursy Abletona. A hejterem tego programu nie jestem. Podziwiam nawet jego możliwości.


Zbynia ma racje, sam tego na własnej skórze doświadczyłem, gdzie kumpel mnie namawiał na Presonusa Studio One, mówiąc, że jest prosty i intuicyjny a mi on za cholerę nie podszedł!! Tak samo było z Cubase parę lat temu.. ni w ząb nie mogłem się do niego przekonać (a próbowałem!) za to Cakewalk Sonar mi odpowiadał jak na tamten czas i to bardzo.. a niby to środowiska działające na zbliżonej zasadzie.


Gdy 10 lat temu usłyszałem co mój beatmaker robi na Reasonie to zachciałem go mieć. Pochodził u mnie jedynie kilkadziesiąt minut.. za to Fruity Loops został na parę lat.. Tak samo jak Acid 4.0 wyparł Abletona a SoundForge Wavelab'a.. ..a Sonara po jakimś czasie wyparł Adobe Audition (to trochę śmieszne, ale na takim poziomie akurat byłem, że Adobe Audition mi bardziej pasował niż dużo bardziej pro Sonar)


Ściągnij kolego dema lub triale wpierw! Nigdy nie wiesz co zaskoczy. Ja kiedyś się połasiłem na Reasona, którego obsługa po instalacji wogóle mnie nie zadowoliła..





Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Wybór oprogramowania typu DAW

Post autor: raflezjak » wtorek 10 mar 2015, 03:57

Reason fajny jest. Pamiętam wersję 1.0. Jak to kabelki? Rack, subtractor, bitautomat, matrix, efekty... kiedy to było?
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

ODPOWIEDZ