Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
MaszaMadafaka
Posty: 6
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 00:00

Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Post autor: MaszaMadafaka » sobota 14 mar 2015, 15:12

Cześć.Właściwie nie wiedziałem jak nazwać ten temat. Chodzi mi o nastąpującą rzecz. Nagrywałem gitaręna Cubase 5 i jednym momencie za mocno uderzyłem w strunę. Nie bardzo uśmiecha mi się nagrywanie całej ścieżki ponownie. Jak - i czy wogóle - da siępoprawić tąjedną nutę. Pomyślałem o tym żeby podzielić ścieżkę tylko na ten momencik "złego" uderzenia struny i ściszyć ją trochę, ale zniknął mi gdzieśten niebieski pasek od głośności który mogę złapać myszką i regulować głośność? Jak można go uaktywnić?


A może opcja "Write" / "Read" by cośpomogła ? Ale nie do końca ją jeszcze skumałem.


  miejsce mocniejszego szarpnięcia struny

Home recording mega aator :-)

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Post autor: PieTras! » sobota 14 mar 2015, 15:33

To zaznacz, utnij nożyczkami, ścisz i posłuchaj czy wyszło naturalnie. W czym problem?
Bardziej naturalny efekt daje automatyka (poszukaj na youtube - hasło Cubase automation).
Czasem może pomóc kompresja, ale jeśli jesteś początkujący, to nie idź w to :)
 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

MaszaMadafaka
Posty: 6
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 00:00

Re: Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Post autor: MaszaMadafaka » sobota 14 mar 2015, 16:20

...
To zaznacz, utnij nożyczkami, ścisz i posłuchaj czy wyszło naturalnie. W czym problem?
Bardziej naturalny efekt daje automatyka (poszukaj na youtube - hasło Cubase automation).
Czasem może pomóc kompresja, ale jeśli jesteś początkujący, to nie idź w to :)
 ...
 


Tylko właśnie jak pisałem nie potrafię przywrócić tą "niebieskąlinię audio" którą mógłbym ściszyć lub podgłośnić myszką fragment. 

Home recording mega aator :-)

MaszaMadafaka
Posty: 6
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 00:00

Re: Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Post autor: MaszaMadafaka » sobota 14 mar 2015, 16:30

Tylko właśnie jak pisałem nie potrafię przywrócić tą "niebieskąlinię audio" którą mógłbym ściszyć lub podgłośnić myszką fragment. ...



Fade Out o ile dobrze to nazywam. Ten niebieski trójkącik jest tylko na początku całej ścieżki a niue tej uciętej.

Home recording mega aator :-)

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Post autor: PieTras! » sobota 14 mar 2015, 16:37

Dlatego, że przez przypadek zamieniłeś klocek audio na bodaj "audio part", która zawiera kilka klocków. Jak klikniesz dwa razy, to cię przeniesie do edytora tego "audio part".
Google>"cubase audio part"

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Post autor: miro5530 » sobota 14 mar 2015, 21:18

Włącz automatykę na kanale (przycisk R podświetlany na zielono) i rysujesz co potrzeba.
Przycisk W służy do nagrywania automatyki. Łopatologicznie włączony przycisk W, puszczone odtwarzanie, ruszasz faderem i nagrywają się dane o głośności kanału.



Poszukaj swojej instrukcji do programu tam jest wszystko opisane. Jak czegoś nie "kumasz" to zacznij od niej.




Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Edycja zbyt głośnej nuty w ścieżce

Post autor: PieTras! » sobota 14 mar 2015, 21:38

Lepiej niech nie nie nagrywa automatyki, tylko niech narysuje :)
Zbyt szybka zmiana na nagrywanie. 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

ODPOWIEDZ